Vlastní nebo darovaná vajíčka?

6
22.3.21 15:55

Vlastní nebo darovaná vajíčka?

Ahoj všem! Jdu si pro radu s otázkou, se kterou už nějaký čas bobuju. Léčíme se s manželem v CARu, máme za sebou 3 pokusy IVF (1. pokus = 1 embryo, nechytilo se, 2. pokus = žádné embryo, 3. pokus = 1 embryo, chytilo se, ale zamlklé těhotenství v 6. týdnu). Problém je u mě, mám endometriózu a operované vaječníky kvůli cystám, a nejspíš se mi netvoří moc kvalitní vajíčka. Teď nás čeká další pokus a já se jednoduše nedokážu rozhodnout jestli dát ještě poslední pokus svým vlastním vaječníkům nebo už jít raději do dárkyně. Lékař z CARu doporučuje zkusit ještě jednou s vlastními, ale já si upřímně teď po tom všem nedokážu představit, že bych zase procházela stimulací, odběrem atd., ale nevím jestli když to teď vzdám, tak nebudu v budoucnu litovat. :( S tím, že by vajíčka nebyla moje, jsem vnitřně celkem srovnaná, na genetice mi v tomto nezáleží a věřím, že v momentě, kdy budu mít miminko v sobě, bude prostě moje. Neřešila některá z vás podobné dilema?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30999
22.3.21 16:04

Naštěstí neřešila. Ale za sebe může říct, že bych udělala všechno pro vlastní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9455
22.3.21 16:17

Zkusila bych to se svými vajíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
22.3.21 16:32

Také bych to zkusila ještě s vlastními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
22.3.21 16:33

Nikdy, NIKDY bych do darovaných nešla, to už rovnou můžu adoptovat. Nechápu, jak někdo může chtít kukačku do břicha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2907
22.3.21 16:35

@maya238 A kolik mivas vajicek pri stimulaci? Kolik je ti let? Muzes zkusit nativ nebo minimalku, bez uctovani pojistovne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30999
22.3.21 16:37
@me57h píše:
Nikdy, NIKDY bych do darovaných nešla, to už rovnou můžu adoptovat. Nechápu, jak někdo může chtít kukačku do břicha.

Ale kouličko, co ty tvoje nevyvedené imaginární dcerky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
22.3.21 16:45

@Petra Star Bude mi 33 a vajíček mívám právě málo (2-3) a asi ani víc mít nebudu. Obecně je pro mě největší problém to, jak u mě probíhá stimulace. Obrovské dávky hormonů, stres z každé kontroly, atd. mě vždycky psychicky úplně rozloží. A vzhledem k tomu, že ta šance je u mě opravdu malá, tak si říkám, jestli to má vůbec cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4379
22.3.21 16:52

Naštěstí jsem to neřešila, ale po třech neúspěšných IVF bych byla natolik vyčerpaná, že bych zkusila darovaná vajíčka. Protože po stimulaci jsi jich měla fakt málo. Jedno vymodlený, ale ne úplně kvalitní embryo za to martyrium podle mě nestojí. Důležitý ale je, jak se k tomu staví muž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4379
22.3.21 16:55
@me57h píše:

Lepší je podle tebe kukačka do hnízda? Úplně cizí dítě je přijatelnější, než buňka spojená s geny partnera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
22.3.21 17:03
@me57h píše:

Zlato, ty máš kukačku v hlavě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10925
22.3.21 17:04
@me57h píše:

S tebou by se kukačky pěkně napálily :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
22.3.21 17:06

@maya238 vybodla bych se na další stimulaci a šla rovnou do DV. Ten klid za to stojí. Pokud tě stresuje jen ta stimulace, která má stejně mizivou šanci na úspěch a genetika je ti ukradená, není co řešit. Dítě bude tvoje tak, jako tak… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
22.3.21 17:15

Možná zkusit už tady zmíněný nativ nebo minimálku. DV bych hodně zvažovala a volila bych až jako úplně poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
22.3.21 17:26

@maya238 pokud cítíš, že už další IVF nedáš tak bych šla do darovaných :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu