Vlastní nebo nevlastní sestra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marketta1
Závislačka 3003 příspěvků 07.08.12 17:45
Vlastni nebo nevlastni sestra?

Krasny vecer, snad mi poradite. Hledam to na netu a zatim jsme nenasla odpoved.Mam sestru, mame stejnou matku ale jineho otce.Je vlastni nebo nevlastni? Pro me je samozrejme vlastni, ale ted stavim nas rodokmen na my heritage a tam mi to vyjizdi jako nevlastni sestra.Tak nevim. Vzdy jsem myslela, ze kdyz mame stejnou matku tak je vlastni..Vi nekdo, jak to tedy je?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 42052 příspěvků 07.08.12 17:47

@marketta1 je nevlastní, to by jste musely mít i stejného otce ;), sestry samozřejmě jste ale ne na 100% geneticky když máte každá jinýho tátu.

nevsik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.12 17:49

Já bych teda psala nevlastní… :think: vlastní mi připadne mít stejné oba rodiče. ale stejnak nejdůležitější je jak se k sobě máte, ne jaká jste krev ;)

:hug:
Edita27
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 07.08.12 17:52

Je to nevlastní sestra. Máme to také tak. A když jsem byla malá nechtěla jsem se smířit s tím že je nevlastní. Měla jsem ji hrozně ráda a vzhlížela k ní. Je o dost starší. Ale je to tak :mrgreen:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.08.12 17:53

Mam taky takovou sestru matka stejna otec jiny. Rekla bych vlastni. Rozhodujici bych rekla ze je matka…

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 07.08.12 17:57

Jste vlastní sestry. Tady to je: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sourozenec

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 07.08.12 17:57

Ja bych rekla, ze nevlastni, vlastni jen kdyz mate stejneho rodice.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27838 příspěvků 07.08.12 17:57

Je to polorodá vlastní sestra… čili máte jednoho rodiče stejného… nevlastní jsou sourozenci, kteří nemají stejného rodiče, ale jejich rodiče se vzali…

jannina1
Závislačka 4265 příspěvků 07.08.12 17:58

Samozřejmě vlastní :) Pokud máte alespoň jednoho rodiče je sourozenec vlastní! Nevím, proč to lidi pletou. Nevlastní sourozenci jsou, pokud se matka provdá za muže a oba mají s předešlých vztahů děti. To jsou nevlastní sourozence.

jannina1
Závislačka 4265 příspěvků 07.08.12 18:00

Ještě zkopírované: :) Typy sourozenců

Rozlišují se
sourozenci vlastní, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na
plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče; a
polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
sourozenci nevlastní — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte.

marketta1
Závislačka 3003 příspěvků 07.08.12 18:05

Holky diky, tak uz jsem to nastudovala ve Wikipedii a dle toho jsme teda vlastni.Me je to vcelku jedno, rada ji mam stejne, ale ona mi pred chvily volala, ze prave cetla na rodokmenu, ze je nevlastni a dotklo se ji to.. :kytka:

eržule
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 07.08.12 18:06

Jste vlastní sestry ;) Mám takto 2 bratry s jedním nemám společného otce a s druhým matku, ale jsou vlastní :)

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 07.08.12 18:08

Vlastní protože matka je stejná,

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 07.08.12 18:24
@petra.lovosice píše:
Vlastní protože matka je stejná,

I sourozenci co mají stejného otce jsou vlastní. Proč by to mělo být jen u matky?

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 07.08.12 18:50

Jasně, že vlastní, když máte stejného jednoho z rodičů je vlastní. Nevlastní je když by si např. tvoje mamka vzala chlápka, který už má dceru, to by byla nevlastní

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >