Vlastní oblečení do porodnice pro miminko a maminku - Obilňák

4270
14.5.08 16:50

Vlastní oblečení do porodnice pro miminko a maminku

Zdravím všechny a prosím o radu či názor jestli jste si některá brala svoje vlastní oblečení pro miminko do porodnice a svoji noční košili pro sebe. Když jsem byla v porodnici před 3 lety s Alenkou oblíkaly tam miminka do košilek - byly příšerný věčně jsem ji musela na malé upravovat. A tak se chci zeptat, zda je možné si vzít pro miminko vlastní oblečení (tím myslím bodýčko a dupačky) a jestli jste to některá tak dělala. Vůbec nevím kolik toho vzít (jak pro miminko tak i pro sebe těch nočních košil) protože nebudu mít možnost že by mi to vzala např. mamka domů přeprat. Takže bych chtěla vědět váš názor na to jestli je to dobrý nápad nebo jestli mám raději přežít těch pár dní s jejich košilkama a nočníma košilama (ne že by mě nevyhovovaly ale hrozně smrděliy jakousi chemií). Jen pro doplnění, chtěla bych rodit v Brně na Obilním trhu. Děkuji za rady a názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
14.5.08 17:04

Ahoj, u nás dávají erární … jestli můžeš mít i svoje netuším, ale to ti je stejně na nic, páč nejsem z Brna:). Taky to nejsou extra modely …ale na druhou stranu: odpadá starost o praní a žehlení - já to teda využiju a ráda. Při první dceři jsem používala jedině erár, na mimi i na sebe. Vlastní košili jsem sice myslím měla, ale takhle jsem měla bez práce každý den čistou, někdy i víckrát denně.

BTW.. Začíná mě ten blížící se porod děsit, rekonstruujeme byt, všechno vzhůru nohama, není kam šlápnout, manžel se psychicky hroutí, a já nemám na mimi připravené lautr nic:( Věci po starší dceři kdesi v krabicích u tchýně, kočárek zahrabaný ve sklepě… Teď jsem aspoň našla pár látkovek, tak je peru a taky věcičky, co bude mít naše budoucí slečna dcera na sobě při odjezdu z porodnice… Ach joooo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
14.5.08 17:17

V Brně taky, ale hrozně smrdí. Je pravda že co s nimi, když je budu mít špinavý. Baghiro klid, já mám termín v září a to teď budem rozkopávat koupelnu. Taky radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
14.5.08 17:22

Rodila jsem v Neratovicích - košile jsem měla vlastní, měla jsem 4 a protože jsem tam neplánovaně byla 8 dní tak byly akorát. Pro miminko jsme měli erár, ale mohli jsme mít i vlastní, měla jsem to tak půl na půl. Bála jsem se ze začátku něco přetahovat přes hlavičku, takže když se na nás nedostávalo erárního overálku, tak jsem dala svůj, měla jsem jich asi 5. Matýsek se často pročůral, takže bych jich užila klidně i víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
14.5.08 17:24

Brum vydrz par dni, pak ti povim vlastni zkusenost :wink:

Baghi, ono to nejak dopadne.. ja se tim vzdycky uklidnuju..
Drzim palec!!

• Nahlásit
  • Citovat
2901
14.5.08 17:37

Jé Fíku - máme termín podobně:) Já mám oficiálně 7. 6. … ale podle primáře to bude do konce května. Už teď má mimi podle utz 3,4:( A - máš pravdu - ono to nějak dopadne…

Brum - září je pohoda! Já můžu rodit každým dnem (předevčírem už mě doktor poslal z poradny do porodnice a skoro to vypadalo, že se mimi začne klubat…) my máme rozkopaný děcák - a to „rozkopaný“ myslím doslovně! A všechen bordel, co tam byl, máme vystěhovaný různě po bytě - nádhera. Minimálně 14 dnů se ten stav nezlepší, takže o klidu si můžu nechat zdát!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
14.5.08 17:57

Rodila jsem v Příbrami a košile jsem měla vlastní a to tři a klidně bych snesla ještě jednu. Oblečky pro miminko jsem měla erár, ale byli to pěkné dupajdy a bodýčka. Jednou mi na Matýska dali tu košilku a já nevěděla jak ho do toho zamotat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
14.5.08 18:06

Já rodila v Motole v Pze. Poprvé jsem používala vše jejich i na malou. No koneckonců ona většinu času byla na novorozeneckém.

Nyní jsem si tam vzala svoje věci na malou. Jak mi jí vrátili z novorozeneckého, tak šla do mého oblečení. Nikoho jsem se neptala, nikomu jsem to neříkala. Prostě jsem si jí převlékla.

Ale sama jsem používala erární košile .Spotřeba byla větší, potila jsem se, k tomu ty očistky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
14.5.08 18:30

Myslim, ze ti v porodnici nemuzou zakazat pouzivat jak vlastni nocni kosili tak obleceni pro mimco, je to na tobe. Akorat s tim jejich to budes mit bez prace a nebudes toho muset tahat sebou tolik. Jinak ja v porodnici malou prevlekala jen jednou denne po koupani, nic si neumazala. S nocni kosili bych to videla taky radsi jednu na den zalezi na okolnostech. Pokud by ti dosly tak vzdycky muzes jeste pouzit ty nemocnicni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
14.5.08 19:11

Já v Porubě v Ostravě využívala erár košile (padla jich spousta), ale vlastní jsem měla v tašce ve skříňce. A na holky jsem si nakonec nechala donést moje věci, protože jejich normální vecičky jim byly malé a ty větší jim byly zoufale obrovské…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
14.5.08 19:42

Teda, tak to já byla za erární košile šťastná… ROzhodně nemohu s čistým svědomím říct, že jsem měla denně jen jednu. Byla jsem nesmírně vděčná za ten systém, kdy košile byly ve skříni na chodbě a každej si bral sám, nemuselo mi být trapně kdykoli mi protekly hektolitry mlíka…

A na miminko - nebyla to žádná sláva, ale představa, že bych tam někde měla skladovat prokajděný oblečky a manžel to nosit domů a prát… To jsem raděj dávala i holčičí barvičky - potřebovali jsme extra velké, a tolik klučičích tam neměli…
(narodilo se nám nějak divně velký dítě a než jsme objevili velikost plen, co mu sedla :?, to bylo špíny )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
14.5.08 19:53

Ahoj,
ja jsem rodila v Podoli, mela jsem svoje nocni kosile, kdyz byla jedna spinava, jak ji vzal manzel domu vyprat a druhy den ji prinesl. NA Honzika, jsem mela bodycka, tricka, ponozky i dupacky, nikdo mi na to nic nerekl, ze jsem si ho do toho oblikla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
14.5.08 20:00

Tak to žasnu, co jsi dostala na miminko v Podolí..náš chudák, měl akorát andělíčky a nic dalšího, jenom zabalenej v zavinovačce, tak jsem si pak druhej den nechala dovézt svoje oblečení, páč ty hadry, co tomu říkali andělíčky pro miminky, snad nosila miminka asi v době, kdy tu porodnici otevírali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
14.5.08 20:17

Brum, ja rodila v bohunicich a tam mela maminka vedle obleceni pro mimco svoje a bylo to ok, nikdo do toho nekecal. A nektery mamky z okolnich pokoju tam taky chodily v teplakovce - prijde mi ale lepsi to jejich erarni, ptz to muzes menit dle potreby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
14.5.08 22:25

Ahoj, klidně si vezmi svoje oblečení.V některých porodnicích je většina věcí v katastrofálním stavu- viz třeba Podolí. Tam nám dali na 3 miminka 2 košilky na víkend a to dost příšerný,jinak miminka neměla na sobě kromě plenky (vlastní- dali nám jich jen 5) a zavinovačky(rozervaný) nic dalšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama