Vlastní potisk na tričko - porušování autorského práva

58
29.1.21 13:53

Vlastní potisk na tričko - porušování autorského práva

Dobrý den, syn už dlouho touží po tričku s potiskem pokémonů. Ale žádné nabízené na internetu ho neuspokojilo. Tak nás napadlo, nechat udělat vlastní tričko s potiskem u nějaké firmy, která toto dělá. Už jsme různě hledali na internetu - všude mají v podmínkách napsáno, že u obrázků musíme mít vyřešené autorské právo.
Takže předpokládám, že kdybychom stáhli nějaký obrázek z internetu a chtěli ho dát na tričko, že bychom měli problém s autorskými právy.
Ale co takhle. Syn by si obrázek podle nějakého originálního obrázku pokémona sám nakreslil. A na tričko by si nechal dát tenhle jeho vlastnoručně nakreslený obrázek, který nakreslil podle originálního obrázku. Snad mi rozumíte, co myslím. Bylo by toto také porušení autorských práv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21075
29.1.21 13:57

To by mohlo jít, nicméně pokud chceš triko jenom jedno, tak by neměl byt problém ani s originálním obrázkem. Tam půjde spis o to, ze kdybys chtěla triček víc a prodávat je dal :think: si kdyžtak zavolej do te tiskárny, jestli se ta práva vztahují i na tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
29.1.21 14:01

Já jsem takhle na triko nakreslila mašinku Tomáše. Kdybych to chtěla prodat, problém by to byl. Ale nosilo to jen to moje díte. Pokud to není na prodej, tak je to ok. Ale ta firma, co to tiskne na trička, to na prodej má, tak nevím, jestli to problem nebude. Ale pokid si to kluk nakreslil sam a není to přesná kopie, stačí pozměnit detaily, tak by to snad projít mohlo. Nejjednodušší bude domluvit se přímo s tou firmou, oni by měli přesně vědět, na co se to vztahuje a na co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
29.1.21 14:29

@JPMB Pokud máte přístup k inkoustové tiskárně, prodávají se nažehlovací A4 papíry. Vytiskneš, zažehlíš, hotovo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
29.1.21 14:54
@Premek_Orac píše:
@JPMB Pokud máte přístup k inkoustové tiskárně, prodávají se nažehlovací A4 papíry. Vytiskneš, zažehlíš, hotovo…

Anebo koupit barvy nebo fixy na textil a muze si ho syn na tricko nakreslit sam. O to vetsi radost z tricka bude mit.

@JPMB Pokud by ho tiskli na objednavku = prodej, je to poruseni prav dusevniho vlastnictvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
29.1.21 15:19

A příště až si synáček vymyslí, že chce letět na Mars, tak uděláš co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
29.1.21 15:32

Syn má rád pohádku k níž se tady triko sehnat nedá, stahla jsem obrázek z internetu a nechala si z toho vyrobit nažehlovačku a nažehlila na jednobarevné triko. Kontrolu z úřadu pro autorská práva neočekávám. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
29.1.21 16:25
@Zumpa píše:
A příště až si synáček vymyslí, že chce letět na Mars, tak uděláš co?

Díky za radu na můj dotaz. Tady, aby se fakt bál člověk na něco zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
29.1.21 16:32

A když si stáhnu z netu dejme tomu fotku nějaké celebrity, třeba z nějaké akce, tak to může být, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
8.2.21 22:29
@Zumpa píše:
A příště až si synáček vymyslí, že chce letět na Mars, tak uděláš co?

Nakresli mu raketu, fňukale :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat