Vlažné pocity z druhého těhotenství

Anonymní
12.1.20 18:42

Vlažné pocity z druhého těhotenství

Ahoj holky,
nevím přesně, co bych chtěla slyšet, možná, že je to normální, přijde to…

Máme s manželem syna 1,5 roku, vždycky jsme chtěli druhé dítě, oba. Vždycky jsme se těšili, dělali si srandu s výroby atd. Každopádně před Vánoci jsme se rozhodli, že teda ano… zjistila jsem, že jsem opět zapadla na první dobrou, samozřejmě to nemusí dopadnout, ale pozitivní test už je.

Oba jsme s manželem zaražení, vůbec nedokážeme projevit žádné emoce, ani šťastné ani nešťastné, proste oba cumime jak puci. Mě z toho začaly výčitky svědomí, kvůli tomu že některé páry se snaží, nejde to a my hned takhle a pak to nějak nejsme schopni uchopit. Já osobně mám strach, jestli to druhé budeme mít stejně radi jako syna, myslím i bližší rodinu, jestli mi z toho nesplouchne, co syn… no ptakoviny…

Děkuji všem. Anonym, protože je to opravdu čerstvé a nějak nevím, jak se vším naložit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2466
12.1.20 18:47

Neboj, ono se to srovná. A milovat ho budeš taky. Sice jinak než prvního, ale ne méně. My máme děti 18 měsíců po sobě, hodně jsem si s ním o tom povídala, pomáhá s péčí. Všechno si sedne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3333
12.1.20 18:55

Buď v klidu ono to přijde. I my jsme to tak s manželem měli a děti milujeme a těhotensvi jsme si užili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 18:59

Tyhle pocity jsem měla v září :). Už mě to přešlo :D. Holt nějak to prostě dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 19:23

Buď ráda, že to jde. Prvního jsme počali po 4 měsících, bez nějakého sledování ovulace apod, prostě to přišlo. Po ukončení kojení jsem otěhotněla na první dobrou, bohužel v 10tt miminku neboli srdíčko a po šestinedělí jsem neplánovaně otěhotněla znovu a máme z toho téměř roční dceru, ano děkuju tam nahoru, že máme dvě zdravé, krásné děti, ale rozhodně se já neužírám (i když mě to třeba u blízkých přátel velmi mrzí), že někdo jiný nemůže otěhotnět tak brzy.

A věř, že láska se mezi děti nedělí, ale násobí se. Máme syna a dceru, oba je neskutečně miluju i když každého trošku jinak :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
12.1.20 19:41

Zivot neni spravedlivy. Nekdo pocne dite hned nekdo po letech, nekdo ma dite zdrave nekdo nemocne a tak bychom mohli pokracovat. Clovek by mel byt vdecny za to, co ma, ale nejake vycitky jsou zbytecne. Sourozenec je casto to nejlepsi, co rodice diteti mohou dat. Tak preji pohodove tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1802
12.1.20 19:44

Měla jsem to do puntíku stejně. Starší rok a půl, otěhotněla jsem s druhým hned a když jsem videla dálnice na testu, chtělo se mi brečet a radostí to nebylo (a to bylo druhé plánované). Měla jsem pocit, že tím vezmu maminku prvorozenému (blbost :D), že dvě nezvládnu, že…, že… Druhé těhotenství jsem rozhodně prožívala méně než první. I ten porod byl takový jiný, rozhodně nenaskočila ta láska na první pohled jako u prvního. Ale během pár dní/týdnů to naskočilo a pak jsem druhé dítko milovala stejně, ne-li víc než to první :oops: A teď je miluju a mám chuť přetrhnout oba úplně stejně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
12.1.20 19:52

Bud v klidu, cekam druhe a mivam podobne myslenky.. A to ho mam po ivf, takze zadna nahoda ani nehoda.. Ze jsem nervak, ze me ze dvou trefi, ze jsem mela jit radsi do práce, ze nam narusi nasi triclennou pohodicku a tak :roll: :D Ale nekdy se zas moc tesim :srdce:

Ja myslim, ze obavy jsou normalni, ale jak bude prcek na svete, tak bude vsechno zapomenuto ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 22:14

Já bych řekla že si teď zařazena že se povedlo opět hned že sis třeba myslela že to bude za delší dobu…takze bych řekla že je to takový „sok“..takto š emi to stalo š prvním na první dobrou a byla to radost když jsem uviděla // a v zápětí šok trvalo to asi do kontroly a pak to bylo ok :)..mozna máš strach ze budou tak brzy od sebe :nevim: ale to se vše srovná vše se zvládne a ano určitě budeš mít druhé dítě ráda :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 22:22

Holky diiiky za podporu, je fajn, ze v tom nejsem sama :) uvidíme, jak to všechno dopadne… chtěla jsem děti brzy za sebou, ze když jsem v módu nevyspani, abych si náhodou nezvyklá na prochrapane noci, to by mě pak rozbilo :lol: navíc chlap furt mele jak je starý (37) a ze má nejvyšší čas. A jak to přišlo zas hned, tak si říkáme, ze si to výrobu moc neuzijeme a hned jsme vyjeveni 8o jasan ze to hezké přijde, jsem optimista, ale zatím si připadám jak nějaká zla mrcha…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 23:01

Tez mam podstatne vlaznejsi pocity u druheho tehu a to je to miminko doslova vymodlene s mnoha utrapama a uskalima… Obcas na to myslim, jestli to je normalni. A asi jo. Tehu s prvnim bylo nove, toto uz znam a i na prvni jsem po porodu koukala jak na cizince, zadna zaplava hormonu, lasky, prichazelo to ze dne na den, peci. Ja teda ani nic neocekavala, necetla jsem, jak to maji jine matky, brala jsem to jako v poradku. Holt nejsem opicka…-) Laska se prohlubuje vztahem, kazdym dnem potomka miluji vice a vice…

• Nahlásit
  • Citovat
1155
12.1.20 23:42

Dítě jste chtěli, necháte si ho, tak to je hlavní. Nemusíte těhotenství nijak prožívat, můžete fungovat úplně normálně jako by nic, dokud to půjde. Hormony třeba přijdou a třeba ne. Nemusíte deklarovat obrovské štěstí a fotit se s břichem. Však to není povinné :lol: hlavně žádné výčitky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama