Vlčí zrno u 20 měsíčního

12.1.20 21:02

Vlčí zrno u 20 měsíčního.

Zdravím, syn 20 měsíců má vlci zrno na spodním vicku, nejdříve to v polovině prosince opuchlo, zčervenalo, dostal maxitrol mast na 10 dni. Udelala se mu vespod boulicka. V dětské řekli obklady z hermanku teple. Jemu to velmi oko. jeste zrudlo solidně a teče mu z nej tak jsme tam byli zpět, prý vše v pořádku. Máme čekat 2-3 měsíce aby nemusel na operaci. Dávám ještě kapky a masticku optalmo azulen i homeo. Nezdá se mi prostě to belmo oka..řekli mi že by musel být v nemocnici 3 dny.. není to dlouho? Mám radši zkusit jiného lékaře? První doktorka na ocnim když ho viděla podruhé řekla že už jako.nevi co má dělat že to vypadá dobře a poslala nás do dětské.
Moc děkuju za případné odezvy.
Dokladam jak vypadá jeho oko teď.. myslím si spíš že. to vypadá i na zánět spojivek tak. nevim.

Příspěvek upraven 14.01.20 v 20:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
975
12.1.20 21:31

Vlčí zrno slyším poprvé, znám ječné…nicméně hsem googlila a co jsem cetla, je velmi obtížné se ho zbavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.20 21:38
@Julinka 18 píše:
Vlčí zrno slyším poprvé, znám ječné…nicméně hsem googlila a co jsem cetla, je velmi obtížné se ho zbavit

právě a nejsem moc nadšená, dělám vše možné ty obklady teple, homeo, masticka, kapky.. asi jediné opravdu počkat ale nelíbí se mi prostě to belmo celé rudé a teče mu z toho očička..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 22:23

Anonym z důvodu zdravotního stavu dítěte
U dítěte se objevilo vlci zrno v cca 2,5 letech, několikrát bylo leceno atb, bohužel nakonec i operacne, ale zarudlé belmo neměl. A opravdu to trvá velmi dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
per
6
13.1.20 09:16

Dcera také trpí na vlčí zrna, první dvě jsme rozehnaly s mastičkou maxitrol, další dvě zrna se udělaly naráz na spodním víčku, vyzkoušely jsme různé masti kapky různé obklady babské rady jako řepík heřmánek atd…, nezabralo nic. Po heřmánku jedno zrno vylezlo ven, ale neprasklo, vypadalo to hrozivě. Nakonec došlo k operaci, myslela jsem že už bude klid, po půl roce se jí udělalo další vlčí zrno na horním víčku, masti nezabraly očařka si s námi neví rady :( a posílá nás na imunologii. Moc jsem neporadila, sami si s tím nevíme rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.20 09:44
@per píše:
Dcera také trpí na vlčí zrna, první dvě jsme rozehnaly s mastičkou maxitrol, další dvě zrna se udělaly naráz na spodním víčku, vyzkoušely jsme různé masti kapky různé obklady babské rady jako řepík heřmánek atd…, nezabralo nic. Po heřmánku jedno zrno vylezlo ven, ale neprasklo, vypadalo to hrozivě. Nakonec došlo k operaci, myslela jsem že už bude klid, po půl roce se jí udělalo další vlčí zrno na horním víčku, masti nezabraly očařka si s námi neví rady :( a posílá nás na imunologii. Moc jsem neporadila, sami si s tím nevíme rady.

V pořádku ale děkuju za sdílení vašeho případu. Bojím se toho pobytu v dětské, museli bysme tam být 3 dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:02

3 dny jsme tam byli taky, první den byl nástup, druhý den zákrok a třetí den nás pustili. Tam jsem zjistila, že je to víc obvykle než jsem čekala. ☹️
Jinak jsme vyzkoušeli maxitrol, tobradex mast i kapky, chladit Jarischuv roztok, i zahřívat.
V lékárně nám pak poradili opticleaner, a asi nám pomohl nejvíc. Když se pak objevil jen náznak, začala jsem jen mazat, a pomohl skvele. Složení nám schválila i ocni lékařka. Také nám říkala, že je to nekdy jako dětská nemoc - děti na to třeba trpí rok, dva, a pak už se to neobjevuje. Naštěstí to zatím vypadá, že je to pravda..

• Citovat
  • Nahlásit
13.1.20 10:15
@Anonymní píše:
3 dny jsme tam byli taky, první den byl nástup, druhý den zákrok a třetí den nás pustili. Tam jsem zjistila, že je to víc obvykle než jsem čekala. ☹️
Jinak jsme vyzkoušeli maxitrol, tobradex mast i kapky, chladit Jarischuv roztok, i zahřívat.
V lékárně nám pak poradili opticleaner, a asi nám pomohl nejvíc. Když se pak objevil jen náznak, začala jsem jen mazat, a pomohl skvele. Složení nám schválila i ocni lékařka. Také nám říkala, že je to nekdy jako dětská nemoc - děti na to třeba trpí rok, dva, a pak už se to neobjevuje. Naštěstí to zatím vypadá, že je to pravda..

Tak snad to vymizí. Byla jste ram s dítětem celou dobu v dětské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:41

Ano, na dětském očním jsem s ním byla celou dobu - v té době mu nebyly ani tři roky. A byli tam děti mladší i starší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat