Vleklý zánět dutin, hleny stékající do krku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
20.11.21 13:08

Vleklý zánět dutin, hleny stékající do krku

Zdravím všechny, na začátku září jsem měla zánět průdušek ke kterému se přidala akutní laryngitida, začala jsem se dusit a skončila jsem v nemocnici na kapačce aby mi opadl otok hrtanu. Poté jsem měla antibiotika na průdušky a prednison na otok hrtanu, všechno úspěšně vyléčeno, ale od té doby jsem měla pořád zelené hleny v krku a pocit cizího tělesa. Na orl mi řekli, že mi vůbec nic není, ale dr mi potom řekla, že mám vleklý zánět dutin a napsala mi další antibiotika s tím, že v krku mám už „normalní“ průhledné hleny, takže zánět je zřejmě pryč, ale často během dne cítím, že hleny mám v krku stále a nutí mě to odkašlávat, k dr se mi znovu nechce, přijdu si jako hypochondr, zkoušela jsem inhalovat vincentku, piju bylinkové čaje, ale mám pocit, že to nepomáhá, už nevím co s tím, protože alergická snad v tomto ročním období být nemůžu, na orl nic nenašli tak nevím z čeho jiného by to mohlo být, máte s tím někdo zkušenosti popř. nějaké doporučení léků co by mohly pomoct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1114
20.11.21 13:45

Zmenila bych orl… my ted se zanetem dutin (ale obycejnym ) bojovali sinupret, kaloba, horke vany s bylinkami a soli… drzim palce at je lepe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 14:14

A zkoušela jsi konvičku na proplachování nosu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 16:32

Jak jsi inhalovala tu Vincentku? Máš inhalátor a správnou techniku? Mě na zánět dutin kupodivu zabraly léky clarinase, jsou na alergii, ale způsobují splasknutí sliznice, nebo jak to přesně napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.11.21 19:48
@kočkaVločka píše:
A zkoušela jsi konvičku na proplachování nosu?

Proplachuji pravidelně už dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.11.21 19:50
@roba18 píše:
Jak jsi inhalovala tu Vincentku? Máš inhalátor a správnou techniku? Mě na zánět dutin kupodivu zabraly léky clarinase, jsou na alergii, ale způsobují splasknutí sliznice, nebo jak to přesně napsat.

Inhalovala jsem klasicky z hrnce pod dekou :lol: všimla jsem si, že když si vezmu zodac tak se to zmírní, ale na alergologii jsem byla pár let zpátky testy na kůži i krev a nic mi nezjistili tak nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.11.21 19:52
@llida píše:
Zmenila bych orl… my ted se zanetem dutin (ale obycejnym ) bojovali sinupret, kaloba, horke vany s bylinkami a soli… drzim palce at je lepe!

jo to orl na kterém jsem byla má špatnou pověst, zrovna jsem si o sinupretu četla, že je to prý zázrak, asi ho zkusím a pokud se to do dvou týdnu nezlepší povalím zase k doktorce..děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
20.11.21 19:54

Nemohly by to byt treba kvasinky? To by i sedelo po tech nemocech..me se to objevilo v lete..pocit ciziho predmetu, porad jsem si musela odkaslavat, pak i bolest v krku..nevedela jsem, jestli mam virozu, anginu..pak se mi zacli objevovat bile tupky v krku…podivej se na jazyk, jestli ho nemas bile/zlute potazeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 19:54
@mary1654 píše:
Inhalovala jsem klasicky z hrnce pod dekou :lol: všimla jsem si, že když si vezmu zodac tak se to zmírní, ale na alergologii jsem byla pár let zpátky testy na kůži i krev a nic mi nezjistili tak nevím :nevim:

Co zkusit koupit inhalátor? V Lidlu mají celkem slušný asi za 600,–. A pak zkusit od obchoďáka získat předpis na tu clasinasu, mě to taky zabralo i když na alergii nic nenašli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.11.21 19:59
@Melodie91 píše:
Nemohly by to byt treba kvasinky? To by i sedelo po tech nemocech..me se to objevilo v lete..pocit ciziho predmetu, porad jsem si musela odkaslavat, pak i bolest v krku..nevedela jsem, jestli mam virozu, anginu..pak se mi zacli objevovat bile tupky v krku…podivej se na jazyk, jestli ho nemas bile/zlute potazeny

to mě vůbec nenapadlo, na jazyku jsem měla právě oranžový povlak, ale po dobrání antibiotik zmizel, takže to asi patřilo k tomu zánětu dutin, ale dneska jsem se bavila se známým a říkal, že od té doby co jsou očkovaní (já jsem taky), tak jsou pořád zahlenění, což mi přijde dost zajímavý, že spousta lidí má po očkování podobné problémy jako já.. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
20.11.21 20:05

Jinak me teda rikala na orl, ze inhalovanim (taky hrnec) jsem si zanet spis zhorsila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70252
20.11.21 20:10

@mary1654 kup si Sinupret sirup, ten pro deti. Sice budes mit spotrebu, ale na nas zabira jen ten.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70252
20.11.21 22:16

A jeste me napadlo, mozna se zasmejes, ale nakrajej si cibuli do ponozky a dej pod celenku na usi, klidne na noc. Ona dobre rozpousti hleny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.11.21 22:22
@Melodie91 píše:
Jinak me teda rikala na orl, ze inhalovanim (taky hrnec) jsem si zanet spis zhorsila :nevim:

Inhalováním nad hrncem ano. To se může zhoršit. Inhalací inhalátorem by se nic stát nemělo. Tohle mi říkali v lázních. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
26.11.21 23:13

Sinupret je dobrá volba. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu