Vlhkost v ložnici, zatuchlé prádlo ve skříni :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

patricie.m
Nováček 7 příspěvků 11.08.18 13:44
Vlhkost v ložnici, zatuchlé prádlo ve skříni :(

Zdravím, s vlhkostí v ložnici bojujeme, ale zatím beznadějně. Je nám jasné že příčina bude vážnějšího původu ale bohužel zrovna nejsou finance to řešit. Snažím se v ložnici udržovat vlhkost do 60% max. dnes jsem chtěla udělat pořádek ve skříni a úplně jsem se zhrozila několik věcí jsem musela vyhodit protože na nich byla zelená plíseň zbytek budu prát. Celou skříň jsem vyklidila umyla a pustila vysoušeč vzduchu. Našla jsem sáčky ceresit stop vlhkosti 2×50 g za 90 kč nemáte někdo zkušenosti? Nebo nějaká rada jak tomu předejít? Zkusím skříň tolik nepřeplnit a dolu kde to bylo nejvíc vlhké a zatuchlé dát boxy aby oblečení nebylo nalepené na rohu myslíte že to pomůže? A jednou jsem snad četla že mletá káva odvlhčí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

elinka90
Závislačka 2522 příspěvků 11.08.18 13:55

já koupila v lidlu také sáčky a vytáhnou dost vody, tak to zkus

TMana
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 11.08.18 14:05

No, vzhledem k tomu, že spíte cca 8 hod, tak v ložnici strávíte třetinu života, proto by tam měl být co nejzdravější vzduch. Z tohoto důvodu se nedoporučuje, aby v ložnici byly skladiště prádla. Navíc by ložnice měla být neustále větraná.
Pokud Vám plesniví prádlo, tak na to babské rady či gramové balíčky pseudovysoušečů vůbec nepomůžou, budete si muset pozvat odborníka přímo na místo, aby zjistil, proč se v místnosti udržuje vysoká vlhkost. Takhle od stolu na to nikdo nepřijde a nikdo není schopen kvalifikovaně poradit.

Anna85
Kecalka 344 příspěvků 11.08.18 14:08

Zkus ty sacky, ale taky je super na odvlhceni Ceresit aero 360°. Je to na tablety a vytáhne vlhkosti dost, sbira to vodu do nadrzky, uvidis sama. Neni drahy, cca 260kc

Litta
Extra třída :D 13487 příspěvků 11.08.18 14:45
@TMana píše:
No, vzhledem k tomu, že spíte cca 8 hod, tak v ložnici strávíte třetinu života, proto by tam měl být co nejzdravější vzduch. Z tohoto důvodu se nedoporučuje, aby v ložnici byly skladiště prádla. Navíc by ložnice měla být neustále větraná.
Pokud Vám plesniví prádlo, tak na to babské rady či gramové balíčky pseudovysoušečů vůbec nepomůžou, budete si muset pozvat odborníka přímo na místo, aby zjistil, proč se v místnosti udržuje vysoká vlhkost. Takhle od stolu na to nikdo nepřijde a nikdo není schopen kvalifikovaně poradit.

Souhlas. Chápu, že to chcete vyřešit rychle a levně, ale tohle je fakt důležitá a zdraví nebezpečná věc. :?

_BBQ_s
Echt Kelišová 9316 příspěvků 11.08.18 14:51

A kde ze to bydlite? Za skrini na zdi je videt vlhka zed anebo plisen?

Adela.92
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 11.08.18 15:09

Tohle jsme přesně měli v minulém domě, který jsme měli docasne pronajatý. Vlhko, plíseň a taková ta zatuchlina… :zed: nepomohlo nic, barak byl špatně přestaven a nejspíš někde zatekalo, nebo špatná izolace, takže pak už plesniveli i zdi. Nepomahaly zadny sáčky, ceresity apod. majitel taky nechtěl řešit, maximálně premalovat, což není řešení :roll: Takže už jsme pryč, zvažte možnosti, zdraví máte jen jedno :)

patricie.m
Nováček 7 příspěvků 11.08.18 15:13

Za skříní nic není ani vlhko ani plíseň, větrám pořád a jak říká snažím se tam udržovat vlhkost do těch 60% max tak nechápu proč se toto stalo. Co jsem četla tak plísně se vytváří od 80% vlhkosti. A asi každý máme v ložnici skříň s věci. Bydlíme v rodinném domě koupený před 2 lety je to starý dům cihlový jsou tu plastová okna víme že chyba někde bude ale momentálně na podřezání nebo izolaci nemáme finance tak to budu muset zatím řešit jinak aby se to neopakovalo.

patricie.m
Nováček 7 příspěvků 11.08.18 15:18

Adela.92 řešit určitě chceme a budeme . Odborník je na místě a příští rok na to budou finance a nemůžu se dočkat až se to vyřeší a já nebudu muset pořád létat a hlídat vlhkost ale toto mě opravdu nenapadlo že najdu je fakt že to byly šuplíky kde se věci nepoužívají a jen se tam dávali věci ze kterých děti už vyrostli takže tam leželi bez hnutí.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 3 inzeráty 11.08.18 15:20

To bude těmi plastovými okny. Také jsme měli vlhký dům, kde nebyla odizolovaná vlhkost, zato udělaná plastová okna a zateplení :zed: . Musíš častěji větrat a ty spodní patra skříně, kde to zplesnivělo nech prázdná, ať taky větrají. Já jsem i při větrání otvírala skříň aby taky vyvětrala. Už tam nebydlíme.

patricie.m
Nováček 7 příspěvků 11.08.18 15:23

No uvidíme zkusím koupím i ty sáčky budu častěji pouštět ten vysoušeč a snad to do toho příštího roku vydrží bez plísně.

Adela.92
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 11.08.18 16:01

@patricie.m ja z toho taky byla už pak úplně nešťastná :zed: zkus neplnit tolik ty skrine a treba nechavat i pres den pootevrene, at to vetra.

Alwin
Kecalka 280 příspěvků 11.08.18 17:20

Máme dům ve svahu a je mu už sto let, právě zadní část jako ložnice a dětský pokoj je pod úrovní terénu a tam je právě na podzim a v zimě vlhčeji, vyloženě se nejedná o plíseň na zdech atd, sle hodně nám pomohlo dům obkopat tak půl metru hluboko a zadní část obehnat nopovou fólií. Vlhkost která jedno toho půl metru se do zdí nedostane. Tato varianta funguje a není nikterak nákladná, navíc ji zvládnete i sami. Další co jsem koupil byl za 6 tisíc vysoušeč vzduchu, funguje na 220V je malý jako přenosná klimatizace (podobně i funguje), na podzim a v zimě když ráno vstáváme ho zapnem a odpoledne při příchodu z nádoby vylévám tak více jak 2L vody která by jinak byla v místnostech, nechce to ale zase přehánět, protože vysoušeč o vyšším výkonu dokáže udělat naopak “panelákový” suchý vzduch. Pokud je nemovitost hodně mokrá, bude se muset zdivo “podříznout” a odborně zaizolovat.

patricie.m
Nováček 7 příspěvků 11.08.18 17:34

Alwin tady toto nám radí známí obkopat ale radši bych byla kdyby nám to řekl odborník že je to opravdu tato příčina. Můžu se zeptat na kolik vás to vyšlo zhruba hlavně materiál.

Alwin
Kecalka 280 příspěvků 11.08.18 17:51

@patricie.m

Dvacet metrů té 0,5m stojí tuším asi 400,– nevyplácí se moc napojovat, já to dělal v celku tak do těch 40 a více Cm. Zkrátka co to šlo, dole už byl kámen. Není to drahé, ale není to taky stoprocentní, vlhkost se k vám muže dostávat i spodem, u nás je to lepší a ve spojení s vyšoušečem řekl bych dobré. Potom už potřebujete jen siláka s krumpáčem, lopatou, zbylá hlína přijde zpět před fólii.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >