Vlhký kašel - co ve dne a co na noc?

2724
12.1.10 14:50

VLHKÝ KAŠEL - co ve dne a co na noc?

Ahoj,

prosím o radu…co dát skoro dvouleté holčičce na vlký kašel přes den a co na noc? Zatím jsem vycetla na den MUCOSOLVAN Junior (nejpozdeji do 17hod.), ale na noc si nejsem jistá. Dostala jsem tip na kapky KALOBA, ale nejsou moc dobry, tak mi je Ema jednou odmitla pozrit.

Zatím s kaslem bojujeme druhý den. Pokud by se nezlepsila do konce tydne, tak samozrejme zajdeme k Dr., ale krom toho kasle a odpoledni unavy vypada v pohode, tak vyckavam…

Predem dekuju za jakoukoli radu!

Márty a Emicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1021
12.1.10 18:41

ahoj,Valinka trpí na kašel obzvláště v zimě,dáváme vždy Stoptussin kapky a po 2 dnech má zlepšení,zkoušeli jsme i Mucosolvan sirup a Helix,ale nakonec stejně skončíme u osvědčeného Stopt.,nejlíp na ni zabírá.Když byla menší,dostávala Tussin kapky a taky pomáhal :palec:
Na noc ji věším k posteli vyždímaný ručník..už aby bylo jaro a teplo a nemoci pryč :zed:
At je Emičce líp-kašel je prevít :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
14.1.10 12:24

Ahoj, my taky tak teď trpíme. Malej taky kucká jak nějaký kuřák, příjde mi, že Mucosolvan nezabírá asi půjdeme zítra pro něco jiného. A proč do 17 hodin? Jinak dávám čaj s medem a nasadili jsme Jitrocelové kapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
14.1.10 12:33
Anetoska píše:
Ahoj, my taky tak teď trpíme. Malej taky kucká jak nějaký kuřák, příjde mi, že Mucosolvan nezabírá asi půjdeme zítra pro něco jiného. A proč do 17 hodin? Jinak dávám čaj s medem a nasadili jsme Jitrocelové kapky.

ahoj,ty jitrocelové k. působí dobře?jsem o nich ještě neslyšela :think:
dnes v noci Valča zas kašlala,po měsíci,už jsem koukala,jestli není za skříní plíseň-minule byla a obě furt chrchlaly.....takže ode dneška bere stoptussin :-)
Chci jaroooooooooooooooo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
14.1.10 12:34

Ahojky, nám se osvědčily kapky Ditustat a jitrocelový sirup, v podstatě tím zaženeme jakýkoliv druh kašle. Starší dcera to měla přes vánoce i na průduškách a pomáhal i čaj na kašel od Megafytu (dětský), jiný čaje mi přijdou na nic. Dokonce jí i chutnal, ted ho po mě chce vařit i jen tak místo ovocných.
At vás to brzo přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
30.7.11 21:35

Ahoj holky, potřebuju poradit.Malá měla horečky až ke 40. U doktorky nic nezjistili. CRP bylo 9. Dělali jí stěry a tam taky nic. Horečky ustoupily, ale přetrvávají zbýšené teploty a příšerně se rozkašlala. Je to spíš vlhký kašel, jakoby měla něco na průduškách, není suchý, aspoň mi tak nepřijde. Má taky dost rýmu a nemá chuť k jídlu. Nechci jí ale tahat zase k doktorce. Jenže nevím, co na ten kašel přes den a co na noc? Mám tady mucosolvan, jitrocelový sirup, tussin, stoptussin, sinupret. Zvlhčuju jí okolí zvlhčovačkou a mokrýma plenama, plus chladnější místnost. Na noc vcelku zabral tussin, ale nevím co dávat přes ten den? Poradíte?Po jak dlouhé době byste šly k dr? Ve čtvrtek jí poslouchali a nic tam neměla, ale to ještě neměla tenhle kaše. Děkuju moc za radu. Jo, ještě jsem jí namazala hrudníček a zádíčka mastičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
15055
30.7.11 21:43

já dávám přes den mucosolvan a na noc sinecod,doporučila mi to i v lékárně a k dr bych šla asi kdybych viděla,že se nelepší spíš zhoršuje nebo kdyby kašel trval i po týdnu :think: a ještě mi segra doporučila přes den ambrobene,prý ho dávají dětem i v nemocnici na kašel.....a kámoška chválí sinupret

Příspěvek upraven 30.07.11 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
30.7.11 21:48

No a nebude ten sinupret dráždit v noci ke kašli?

• Nahlásit
  • Citovat
15055
30.7.11 21:48
Caty píše:
No a nebude ten sinupret dráždit v noci ke kašli?

já se spletla :oops: dávám sinecod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
30.7.11 21:51

ještě podkládám matraci v postýlce aby byla ve zvýšené poloze a dr říkala,že první 3 noci můžu dát při fakt dráždivým až dusivým kašli prothazin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53616
30.7.11 21:59

Zkusila bych na noc fenistil kapky.....
jinak vyvýšit matraci,větrat a zvlhčovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
30.7.11 22:11

Holky, ten sinecod je něco jako tussin nebo stoptussin?
Malá spí vyvýšeně na polštáři a zatím je to dobrý. Dala jsem jí teda na noc tussin, ale ted si nejsem jistá, zda by nebyl lepší ten stoptussin?
Jinak teď už nekašle, asi to zabralo.
Ale co na ten den? Chci abysme se z toho nějak dostaly, neb v listopadu jí doktorka kašel léčila měsíc, nic nepomáhalo, byla z toho laryngitida, zánět jak blbec a ATB a před měsícem a půl měla taktéž horečky a vyklubala se z toho angina a ATB, takže se chci těm ATB prostě strašně vyhnout. Raději jí trochu teď něčím málo víc naláduju než skončit na těch ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
30.7.11 22:13

Jo, fenistil kapičky mám. tak je zkusím dát, kdyby kašlala nějak hodně a nevyspala se no. To je hrozný, pořád něco :zed: je mi jí strašně líto.
Holky a co z babských rad kromě cibule? Zkoušely jste?
Mléko s medem jsem hodně četla, ale nezdá se mi to. Mléko zahlěňuje a med dráždí ke kašli :think: a navíc mi mléko ani nepije teda no.

• Nahlásit
  • Citovat
26100
31.7.11 00:38

zahleňovat by mělo snad jen studený mlíko, teplý by mělo být OK… Já moc neporadím, prckovi jsem dávala, když kašlal při rýmě jitrocelovej sirup obyč přes den a pak jsme měli jeden „na noc“, tak ten dostal před spaním (to ale jen jednou) a dobrý… :think: Ale u něj ten kašel byl z toho, jak mu rýma tekla do krku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama