Vliv drog v těhotenství na dítě

Anonymní
1.12.20 11:31

Vliv drog v těhotenství na dítě

Dobrý den, je mi 29 let s mám o 4roky staršího bratra. Už od jeho puberty byl dost problémový, školu nedodelal a upnul se na alkohol. V jeho 18 ho naší rodiče dokonce vyhodili z domu. Seděl doma na zadku, nepracoval, škola taky nic a do toho kradl rodičům věci.
Postupem času se srovnal, našel si slušnou přítelkyni a vedl slušný a sporadany život. Dokonce si na hypotéku postavili dům. V jeho 24 letech se jim narodil syn a o 2 roky později to začalo jít z kopce. V automatech prohrál všechny peníze, dokonce si kvůli automatům vzal i půjčky. Nakonec nesplacel hypotéku, tak mu vzali dům. Jeho tehdejší už manželka podala žádost o rozvod a i s malym se odstěhovala pryč. Bratr bydlel po ubytovnach, o malého se nezajímal. Jenže jeho bývalá manželka to nějak psychicky nezvládla a spáchala sebevraždu. To mého bráchu možná i zpět nakoplo. Našel si podnájem, dluhy splacel a o kluka se snažil starat. Někdy jsem mu pomohla finančně (kvůli klukovi), nebo udělala nákup. Možná rok to takhle šlo. Pak do toho spadl znova, ale ještě hůř. K automatum a alkoholu přidal i drogy. Tehdy jsem si synovce vzala k sobě a zařídila si privlastneni do péče. Už 3 roky je synovec u mě. Bratr si našel novou přítelkyni, ale z ničeho se ven nedostal. Ona je na tom stejně jako on. Alkohol a drogy.
Ale tak budiž, ať si tak žijí, když chtějí :zed: :zed: s bratrem jsem znova přerušila kontakt jak já, tak rodiče.
Až do nedávná jsem o něm nevěděla nic. Nedávno nás ale kontaktovala paní, která má na starosti jejich případ, že mají půl roční miminko, které jim musí odebrat. S tím, jestli bychom se já, nebo rodiče nepostarali.
Tatínek je nemocný, takže veškery svůj čas věnuje maminka jemu. Péči o miminko by ještě k tomu nezvládla. Já sama mám své 2 děti (7 a 5) do toho synovec (9). Manželovi je to jedno, říká, že mě podpoří ať se rozhodnu jakkoliv. Finančně by to pro nás problém taky nebyl.
Jediný háček v tom je to, že bratrovi přítelkyně brala drogy i v těhotenství, takže bůh ví jaké to může mít následky na toho malého. :nevim: jsem teď ve slepé uličce a nevím jak z ní ven. Na chlapce jsme se byli podívat, je to skvělé úsměvave, upovidane miminko. :hug: Myslím si, že 4 děti bych ještě zvládla. Jenže popravdě se děsím, jaké následky se na něm můžou projevit. Jestli se u něj v pozdějším věku nemůže rozjet něco, co bych úplně nezvládla. Nebo jaké následky může mít to, že matka brala drogy v těhotenství pro dítě do budoucna? Nechci tady rady, zda si dítě vzít nebo ne. Vím, že se stejně rozhodnu srdcem. :srdce: Jen mě zajímaji právě ty následky, případně, jestli někoho takového znáte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5579
1.12.20 11:36

Radu nemam.. Svým způsobem tě chápu, ale tyhle lidi se množí jako myši. Opravdu si budeš brát každé jejich dítě? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
1.12.20 11:37

Jsi zlatá ženská :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7258
1.12.20 11:40

@mackA159 ale to mimčo nemůže za to, komu se narodilo…

Zakladatelko já jsem děsná cíťa, mimčo bych si vzala. A CO se má stát, to se stane. Jinak, jseš frajerka, klobouk dolů :kytka:…no a co se drog týká, mimčo už je mimo vliv, bude ok. Jen sklony k závislostem obecně se dědí. Takže může se jednou stát, nemusí…mám v rodině sklony k chlastu, můj děda se upil, strejc taky,..v tom rodě se to nese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 11:44

Mám v péči děti, co jejich matka pila alkohol. Pití alkoholu má horší následky než drogy. Očekávej ADHD. U alkoholu je také. Dá se to zvládnout léky. Jsi úžasná, drž se. Já bych naše děti nedala, i když to bylo a je stále náročné.

• Citovat
  • Nahlásit
5694
1.12.20 11:49

Holka.. jedna věc je to mimčo ale druhá věc je že tyhle lidi se množí jako kobylky… co když za rok za dva budou mít další minčo? přeci si nemůžeš brát děti donekonečna.

:,(
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
1.12.20 11:56
@Tarjei píše:
@mackA159 ale to mimčo nemůže za to, komu se narodilo…Zakladatelko já jsem děsná cíťa, mimčo bych si vzala. A CO se má stát, to se stane. Jinak, jseš frajerka, klobouk dolů :kytka:…no a co se drog týká, mimčo už je mimo vliv, bude ok. Jen sklony k závislostem obecně se dědí. Takže může se jednou stát, nemusí…mám v rodině sklony k chlastu, můj děda se upil, strejc taky,..v tom rodě se to nese.

Nemůže, ale ty ostatní co se ještě narodí taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 11:59

Ahoj, mám kamarádku, která sama dítě mít nemohla. Momentálně má 2 děti adoptovane holka má 21 a kluk 17. Obě děti má od malička a natrapila se s němi dost. Holka je od matky alkoholičky a kluk od feťačky. S holkou měli problémy typu, že utíkala z domu, protože chtěla poznat prave rodiče. Nakonec je sama našla a od 18 bydlí u nich (stále to jsou alkoholici a holka do toho padá taky). Ale na kluka podle mě, měly drogy vliv velký. Je to autista, do toho má i jiné problémy jako třeba, že nedokáže rozeznat rody (mluví o sobě i ženském rode) dále trpí agresivitou. Když není po jeho řve po nich a mlátí je. A aby nebylo málo, má i hysterické stavy, kdy začne vyšilovat kvůli tomu, že něco nemůže. Valí se po zemi a řve klidně i 3 hodiny v kuse.

• Citovat
  • Nahlásit
7258
1.12.20 12:01
@Anonymní píše:
Ahoj, mám kamarádku, která sama dítě mít nemohla. Momentálně má 2 děti adoptovane holka má 21 a kluk 17. Obě děti má od malička a natrapila se s němi dost. Holka je od matky alkoholičky a kluk od feťačky. S holkou měli problémy typu, že utíkala z domu, protože chtěla poznat prave rodiče. Nakonec je sama našla a od 18 bydlí u nich (stále to jsou alkoholici a holka do toho padá taky). Ale na kluka podle mě, měly drogy vliv velký. Je to autista, do toho má i jiné problémy jako třeba, že nedokáže rozeznat rody (mluví o sobě i ženském rode) dále trpí agresivitou. Když není po jeho řve po nich a mlátí je. A aby nebylo málo, má i hysterické stavy, kdy začne vyšilovat kvůli tomu, že něco nemůže. Valí se po zemi a řve klidně i 3 hodiny v kuse.

No ja mam taky tezkyho autistu a drogy jsem fakt nebrala. To nemuzes vedet, ze je to z fetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
1.12.20 12:12

Já jsem kdysi byla na exkurzi v kojeneckém ustavit a tamější primářka říkala, že pokud by si měla vybrat, tak dítě narkomanů. (Pro dokreslení, byly tam hlavně děti s fetálním alkoholovým syndromem, děti narkomanů, různé syndromy a děti přidušené při porodu.) Ty drogy prý spouští většinou „jenom“ různé dyslexie, dysgrafie, adhd apod a prý nemusí být úplně nejchytřejší. Tak to alespoň tehdy říkala. Můžeš se možná poradit s nějakým psychiatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29492
1.12.20 12:12

Znám děti rodičů, co brali. Děti jsou v pořádku. Jen jedno se narodilo s nedovinutým mozkem, ale to už rodiče věděli od prenatálního věku. A jedno šilhá na jedno oko. Jinak mentálně v pořádku. Žádná adhd apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
1.12.20 12:18
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 29 let s mám o 4roky staršího bratra. Už od jeho puberty byl dost problémový, školu nedodelal a upnul se na alkohol. V jeho 18 ho naší rodiče dokonce vyhodili z domu. Seděl doma na zadku, nepracoval, škola taky nic a do toho kradl rodičům věci.
Postupem času se srovnal, našel si slušnou přítelkyni a vedl slušný a sporadany život. Dokonce si na hypotéku postavili dům. V jeho 24 letech se jim narodil syn a o 2 roky později to začalo jít z kopce. V automatech prohrál všechny peníze, dokonce si kvůli automatům vzal i půjčky. Nakonec nesplacel hypotéku, tak mu vzali dům. Jeho tehdejší už manželka podala žádost o rozvod a i s malym se odstěhovala pryč. Bratr bydlel po ubytovnach, o malého se nezajímal. Jenže jeho bývalá manželka to nějak psychicky nezvládla a spáchala sebevraždu. To mého bráchu možná i zpět nakoplo. Našel si podnájem, dluhy splacel a o kluka se snažil starat. Někdy jsem mu pomohla finančně (kvůli klukovi), nebo udělala nákup. Možná rok to takhle šlo. Pak do toho spadl znova, ale ještě hůř. K automatum a alkoholu přidal i drogy. Tehdy jsem si synovce vzala k sobě a zařídila si privlastneni do péče. Už 3 roky je synovec u mě. Bratr si našel novou přítelkyni, ale z ničeho se ven nedostal. Ona je na tom stejně jako on. Alkohol a drogy.
Ale tak budiž, ať si tak žijí, když chtějí :zed: :zed: s bratrem jsem znova přerušila kontakt jak já, tak rodiče.
Až do nedávná jsem o něm nevěděla nic. Nedávno nás ale kontaktovala paní, která má na starosti jejich případ, že mají půl roční miminko, které jim musí odebrat. S tím, jestli bychom se já, nebo rodiče nepostarali.
Tatínek je nemocný, takže veškery svůj čas věnuje maminka jemu. Péči o miminko by ještě k tomu nezvládla. Já sama mám své 2 děti (7 a 5) do toho synovec (9). Manželovi je to jedno, říká, že mě podpoří ať se rozhodnu jakkoliv. Finančně by to pro nás problém taky nebyl.
Jediný háček v tom je to, že bratrovi přítelkyně brala drogy i v těhotenství, takže bůh ví jaké to může mít následky na toho malého. :nevim: jsem teď ve slepé uličce a nevím jak z ní ven. Na chlapce jsme se byli podívat, je to skvělé úsměvave, upovidane miminko. :hug: Myslím si, že 4 děti bych ještě zvládla. Jenže popravdě se děsím, jaké následky se na něm můžou projevit. Jestli se u něj v pozdějším věku nemůže rozjet něco, co bych úplně nezvládla. Nebo jaké následky může mít to, že matka brala drogy v těhotenství pro dítě do budoucna? Nechci tady rady, zda si dítě vzít nebo ne. Vím, že se stejně rozhodnu srdcem. :srdce: Jen mě zajímaji právě ty následky, případně, jestli někoho takového znáte?

To je teda síla, tyhle lidi nepochopím :zed:
Já za sebe můžu říct, že bych si ho vzala. Je to jako přes kopírák stejná situace, jako řešila bývalá kolegyně mojí kamarádky.
Chlapečka si vzali v roce, od mala s ním mluvili, že se tatínek s maminkou o něho nemůžou starat. Když byl větší, otevřeně říkali i proč - dítě se samozřejmě ptá, to je jasné. Teď je mu 17 a zdá se že je v pohodě, sklony k drogám nemá, naopak, má k nim asi hodně vyhraněný postoj.
Zrovna minulý týden se prý rozešel s přítelkyní, protože mu prý slíbila, že přestane kouřit a nepřestala.
Vidí na svých biolog. rodičích jak to dopadá, sám nesnáší ani ty cigarety.

Chápu tvé obavy, ale můj praděda byl alkoholik a opravdu nenapravitelný. Prababicka si s ním užila opravdu peklo.
Neznamená to ale, že jejich děti budou taky alkoholici. Naopak, viděli, jak to pak doma vypadá a dost lehko si v hlavě už jako děti srovnali, jak chtějí žít.

Každopádně rozhoduj se srdcem.
Počítej ale s tím, že zrovna tihle lidé plácají děti jedno za druhým :(
Vždycky mě rozčilovalo, proč socky, fetky a alkoholici nemají problém s otěhotněním. Na druhé straně lidé, kteří žijí tak nějak zdravě, budují zázemí apod.,tak musí podstupovat kolikrát několikaleté martirium, aby se dočkali miminka. Prostě nespravedlnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8156
1.12.20 12:23

Máš nějaké zprávy od doktora, jak na tom dítě je? Ono obecně je asi možné všechno. Manželova kolegyně má v péči syna své sestry, která v těhotenství taky brala drogy. Kluk už je v pubertě, je velmi inteligentní, dobře se učí, nejsou s ním problémy. Je takový spíš klidnější, přemýšlivý, příjemný, hezky se chová k mladším dětem (byli jsme s nimi na pár prázdninových akcích). Takové normální, pohodové dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5188
1.12.20 12:54

Já mám své dítě ve třídě, kde je tohoto vícero a nešla bych do toho. Většinou k fetu ta „maminka“ nepije mléko, že? :nevim: Děti na první pohled jakž takž, ale ty poruchy učení jsou obrovské. Věřím však, že nějakou náhodou muze existovat dítě, které na tom tak blbě nebude. Určitě bych pročetla veškeré lékařské zprávy a podle toho bych se rozhodla. Znám ve třídě holčičku, která je dítě feťačky, a dá ve speciální škole jen sčítání do 5, víc ani prd. Písmena jen tiskací velká. To i ta naše (poškozený mozek z operace) toho rozezná víc. Věk cca 10. Ale u tak malého ještě bohužel nic moc nepoznáš. Neví se, co ta matka brala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5694
1.12.20 12:57

Jínak co mě napadlo jedna z nejznámějších bývalých feťaček Tereza pergnerová byla celé těhotenství na heroinu a porodila zdravé dítě. Ono to dítě může mít problémy i z toho jak se o něj starali za jeho života. TOhle ti bohužel nikdo neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat