Vliv nedostatečné výživy v těhotenství na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 11:20
Vliv nedostatečné výživy v těhotenství na dítě

V noci jsem nemohla spát a tak jsem přemýšlela a vyčítala si různé věci. Těhotenství mého druhého dítěte bylo bez potíží a dítě taky nemá nějaké závažnější potíže. Těhotenství mého prvního dítěte bylo problémové, krvácení, zvracela jsem, ve 4. měsíci jsem měla propadlé břicho (jako netěhotná jsem měla břicho větší), nemohla jsem jíst. A teď si za to nadávám, že jsem to mohla lépe zvládnout a překonat. I porod prvního dítěte byl komplikovanější a celý první rok byl dost náročný. I teď, když už mám školáka, na nás občas někde vybafne u doktora něco, co mě položí (nechci tu probírat konkrétní věci). Jen mě tak napadlo, že za to můžu já, že to není dědičnost, smůla, ale že to bylo vlivem toho, že jsem dítěti v těhotenství nedodala to, co potřebovalo. Jaké máte zkušenosti? Jen pro informaci - alkohol nepiju ani nyní, nikdy jsem nekouřila ani nebrala drogy.

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 11:32

Ne - funguje to tak, že si embryo a plod vezme z matčina těla co potřebuje a není na tom bito dítě, ale matka. Takže jeho zdravontí problémy souvisí něčím jiným, ne s tím, že to bylo náročné a nemohla si jíst.

Ale - jestli jsi takhe utopená v sebeobvińování se a ještě je k tomu připojená nespavost a tedy tipuju i spoustu úzkostí, více než doporučuju vsotupit do psychoterapie a naučit se sebeodpuštění a sebepřijetí.

Výhodou je, že díky tomu se ti podaří tvým dětem snáze vštípt to že se nemají zbytečně týrat pocity viny - a tohle bohužel nezávisí na tom, co jim rodič říká či neříká, ale jak sám to umí - to od rodičů okoukáváme na té reálné úrovni, ne na úrovni slov a záměrů.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.09.19 11:33

Jinak i děti co se narodili v koncentrácích a přežili pak byli zdravé - zdravotní problémy tvého syna jsou mizerná věc, ale není to tvoje vina.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 07.09.19 11:34

To si nemyslím. Tím, že jsi nemohla správně jíst, jsi byla nutričně tratná jenom ty. Dítko bere výživu z tvých zásob ( vlasy, kosti,…). Návykové látky by mu určitě problém dělaly.

cverunka
Závislačka 3262 příspěvků 07.09.19 11:34

Je zbytečné si něco vyčítat. Mohlo to mít vliv a také vůbec nemuselo, to nikdo neví. Problémy mají i děti, kterých maminky neměly nejmenší potíže v těhotenství. No a hlavně, pokud jsi vůbec nemohla jíst, tak to měl řešit lékař - žilní výživa nebo jiné řešení. Když je člověku zle, může si 100× říct, že se musí najíst, prostě to nejde.

stinga
Echt Kelišová 9181 příspěvků 07.09.19 11:34

Proč nad tím teď přemýšlíš a trápíš se nad tím? určitě za své zdravotní potíže v těhotenství nemůžeš, to je nesmysl
popřemýšlej spíš, jak prvnímu dítěti pomoci teď - třeba vitamíny, doplňky stravy atd. a hlavně lásku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 11:43

První těhotenství jsem si občas dala cigaretu, občas deci vína, sem tam jsem zašpinila (na začátku a na konci), poslední trimestr mi tvrdlo břicho, ale nebylo mi špatně, mohla jsem jíst všechno, mohla jsem se hýbat. Moc zdravě jsem nejedla.

Druhé těhotenství jsem prozvracela od začátku do konce, bylo mi ze všeho šoufl, neustále žlučníkové koliky, do poloviny těhotenství jsem špinila/krvácela, od půlky poslíčky a tvrdnutí břicha. Alkohol jsem měla asi třikrát, deci vína. Nekouřím a nekouřila jsem celou dobu. Snažila jsem se jíst zdravě.

Starší do roka celkem zdravý, virozy a nachlazení, pak sem tam zánět průdušek, nakonec PAS. Krom PAS je zdravý.

Mladší zatím jedny neštovice a jedna šestá nemoc. Intolerance mnoha potravin, ABKM, hypotonie. Bude mít rok.

Dělám vše podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nemá cenu si něco vyčítat, pokud člověk opravdu nefetoval a podobně.

Leona.71
Povídálka 46 příspěvků 07.09.19 12:15

Tím se vůbec netrapte. Děti jsou jako vetřelci, všechno důležité si z nás vezmou.
Spíš řešte co je teď a jak malému pomoci se současným stavem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 12:48

Během těhotenství jsem prozvracela 7 měsíců, na konci jsem měla o 15 kg míň než na začátku, do toho denní astmatické záchvaty. Jíst jsem mohla jen bílé rohlíky. Dcera je, až na astma a alergie, což je spíš dědičné, zdravá. Gynekolog mě sledoval, chodila jsem do rizikovky. Tvrdil, že dítě je úžasný parazit, že si vezme co potřebuje. Takže za to nemůžeš, navíc to, jestli prozvracíš těhotenství nelze ovlivnit.

Váš příspěvek
Reklama