Vliv přepážky v děloze na průběh tehotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deniss88
Povídálka 34 příspěvků 27.03.19 13:27
vliv přepážky v děloze na průběh tehotenství

Ahoj holky,
je tu už pár takových diskuzí, já jsem něco podobného zakládala, ale jaksi to tam „zamrzlo“.
Prosím ještě jednou holky, co máte tzv. septum/přepážku v děloze, jak jste nebo jestli vůbec jste donosily miminko?
Moje přepážka je prý malá, neměla by způsobovat problémy, ale prodělala jsem ZT své první v 8tt a od té doby mám strach, že se to může opakovat a může to byt tou přepážkou. Bylo mi i sděleno, at to ještě zkusíme, a pak by se relativně septum odstranilo, jenže projít si tímhle znovu jako „pokus omyl“,se mi moc nelíbí…:(
Tak se ještě zeptám, je tu někdo, kdo odnosil, porodil bez nějakých větších problémů? Mám uterus subseptum takže malá přepáka v děloze, děloha je tam na 100% jedna, není rozdělená.
Děkuji :kytka:

Reakce:
Yola
Nováček 1 příspěvek 29.03.19 17:24

Ahoj, ja se hlasim :) u me to puvodne byl jen srdcovity tvar delohy, ze tam bude i nejaka prepazka objevili kolem 35tt. Syn sel nakonec v 38tt planovanym cisarem, protoze byl diky te prepazce v sikme poloze a uz nebyla sance, ze by se pretocil. Jinak rok predtim jsem taky prodelala ZT v 8 tt. Na zacatku toho prvniho tehotenstvi jsem mela tu cest v nemocnici s doktorem, ktery mi rekl, ze bud vubec neotehotnim nebo potratim, ze nemam sanci dite donosit a ejhle, uz mu je 8 mesicu :mrgreen:

iamlenka
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 06.04.19 21:19

Já mám dvourohou (srdcovitou) dělohu. Těhotenství bez problému. Doktor mě pořad strasil,ze kvůli tomu mužů i předčasně porodit nebo potratit. No porodila jsem tyden po termínu zdravého chlapečka :)

jezz1e
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 06.04.19 23:17

Pokud máš subseptum, s donošením by problém být neměl, akorát se může stát, že se embryo na začátku vnoří zrovna do toho septa, které není dost vyživované cévami a pak se obvykle nevyvíjí. Ale to by asi zamlklo dřív než v 8 tt, takže s tím bych to nespojovala.
Přeji, ať je příští pokus úspěšný.

Deniss88
Povídálka 34 příspěvků 09.04.19 20:29

Holky Moc děkuji za vase příspěvky, byla jsem na gynekologii a doktor rekl, ze to vypadá na srdcovitou delohu, kreslil mi to :lol:, rekl, ze by nemel byt problem s tehotenstvim a te toto ZT s tím nesouviselo, delohu jako takovou mam pry v normalni velikosto a mimco ma prostoru dost, tak budu doufat, ze to byla jen nějaka chyba a nebude se opakovat… V kvetnu začneme znovu.

Váš příspěvek
Reklama