Vnější vlivy a těhotenství

Jarmi
26.3.10 14:08

Vnější vlivy a těhotenství

Jak se vám daří vyhýbat se působení vnějších vlivů na vaše těhotenství? Dokážete se vyhnout všem těm výfukovým plynům, kouřům z komína nebo lidí s cigaretou? Snažím se tyto vlivy co nejvíce omezit, ale úplně všemu se snad vyhnout v dnešní době ani nejde. Bydlím na vesnici, ale večer není možné větrat, protože v tu dobu se line kouř z komína od sousedů, po cestě do práce chtě nechtě míjím pár aut i lidí, kteří právě kouří. Je mi z toho smutno. Nekouřím ani nepiji, snažím se zdravě stravovat, při tankování se snažím alespoň jak to jde, nevdechovat výpary z benzínu. Někdy mě přepadne velký strach, abych dokázala miminko před tím vším ubránit. Jak se to daří vám? Může miminko ohrozit třeba, když právě při tom tankování se nadechnu a ty výpary benzínu vdechnu? Moc vám děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12980
26.3.10 14:19

Jarmi, proboha prober se. toto snad nemyslíš vážně. chápu, že to myslíš dobře, ale takovéto obavy nejsou na místě. Ano je to škodlivé, ale né do té míry aby ses izolovala a bála nadechnout..Stačí, že dbáš na to jak se stravuješ, nekouříš, máš pohyb atd. ostatní opravdu není v tvých silách moc ovlivnit.
A když se ti to potom narodí, tak také půjdeš s kočárkem na procházku a dítě bude dýchat vše co je okolo. Přece nebudete zavřeni doma a vzduch prohánět klimatizací.
Všeho s mírou.
Je spoustu důležitějších věcí nad kterými můžeš dumat - jak své dítě budeš vychovávat a co pro něj všechno můžeš udělat. Nestresuj se takovými zbytečnostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jarmi
26.3.10 14:24

Děkuji, přesně tohle jsem potřebovala slyšet. Opravdu a mockrát děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
13101
26.3.10 15:06

Jarmi, klíííd, to by jsi musela být 9 měsíců zavřená ve vakuu a pak tam zavřít mimčo. Jak píše Lizbeth, buď ty ta, která je pečlivá, nekouří, nepije alkohol a dobře se strvuje a budeš mít dobrý pocit. Víc udělat nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
26.3.10 15:23

Holka, myslíš to moc dobře, ale pro dítě je nejdůležitější klidná a spokojená máma. Pokud neděláš nějaké excesy, myslím, že to postačí. Hlavně si užívej těhu a těš se na prcka. Stejně až se narodí, ve skleníku ho určitě nebudeš mít :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
26.3.10 16:24

Tak premejslim jake zivotni prostredi mela neandrtalska tehule. „myslite, ze miminu uskodi, kdyz me v tehotenstvi napadne savlozuby tygr a ukousne mi nohu?“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
27.3.10 11:22
Pudloslava píše:
Tak premejslim jake zivotni prostredi mela neandrtalska tehule. „myslite, ze miminu uskodi, kdyz me v tehotenstvi napadne savlozuby tygr a ukousne mi nohu?“

:o)))))) :palec:
A co dodat .. snad jen, že se v poslední době STRAŠNĚ moc věcí, STRAŠNĚ moc řeší až k hranici absurdna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
27.3.10 11:44

:potlesk: :potlesk: PŘESNÉ!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu