Vnímání tvrdnutí břicha 2. těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
479
19.5.16 17:33

vnímání tvrdnutí břicha 2. těhotenství

Ahoj,

chci se zeptat, jak vnímáte tvrdnutí břicha v 2. a dalších těhotenství?

Já v prvním těhu měla tvrdnutí břicha celkem brzy, cítila jsem to, bylo to mírně nepříjemné, ale vše bylo ok. porod 40.tt .

Teď čekám druhé, jsem ukončený 29.tt , tvrdnutí mám už delší dobu, ale řekla bych, že se drží celkem v normě, raději to tedy nepočítám… Jen mě teda hodně překvapilo, že v tomto těhotenství ho vnímám hooodně nepříjemně - někdy až jako slabou křížovou porodní bolest. Je to normální?
:mavam:

edit - jinak nález, nechci zakřiknout!) dobrý, cs 1

Příspěvek upraven 19.05.16 v 17:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22512
19.5.16 17:43

Já měla u druhého tvrdnutí už na začátku 2.trimestru, kolem 13-14tt. Kolem 19tt to bylo už fakt často, naradu dr jsem to čárkovala, klidně i 80× denně, do toho časté špinění a mírné krvácení… čípek ve 24tt byl kolem 4cm, na šppičku prstu. Rodila jsem 41.tt, vyvolávaně - v den vyvolávání jsem byla stále jen na špičku prstu.
Ohledně vnímání - bylo to často nepříjemné, kolikrát jsem musela zastavit a rozdýchat tu bolest…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.16 18:21

@hanula23
Já jsem ve druhém měla asi od 24tt úplně poslíčky, měřitelné kontrakce v pravidelných časech, trvalo to třeba 4h a pak to zase odeznělo. Čípek držel (pořád něco přes 4cm), rodila jsem 39+4. Zda je no normální nevím, ale já to měla :lol:.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
15530
19.5.16 19:00

Teď v druhem těhotenství mám s tvrdnutim problémy uz od 12tt, bolestivé je od cca 25tt - vystreluje do trisel a zad. Beru magnosolv a večer stejně sotva lezu. Ale cs 0, vidím to na další přenášení :zed: takže za mne ano - je to normální. U třetího čekám poslicky týden po početí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
19.5.16 19:01

@hanula23 první těhu mi začalo tvrdnout od 16tt..jen jsem ležela a i přesto bolestivě tvrdlo přes 30× denně..rodila jsem 39+3..v druhém těhu mi začalo tvrdnout ve 14tt, hlavně ráno, ale třeba jen 3×..kontrolu mám za týden kdy budu v 18tt tak uvidím, ale asi to bude stejné jak minule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.16 14:47

U prvního mi tvrdlo bříško velmi často (klidně 3× do hodiny stále) a bylo to nepříjemné, porod 39+0, brala jsem magnesium. Teď u druhého mi břicho tvrdne stejně často, ale je to méně nepříjemné, v podstatě o tom vím jen, když si na břicho sáhnu, že je jak šutr, asi už jsem nějaká otrlá :-D a taky musím prostě fungovat se šestnáctiměsíčním starším, tak to asi tolik nevnímám, čípek ve 32. týdnu je pořád přes 4 cm, tak se snad zatím nic neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat