Vnitrni neklid a zivotni cile

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 06:21
Vnitrni neklid a zivotni cile

Ja si vubec nechci stezovat. Jsem vdecna za dobre lidi okolo sebe, za zdravi, za vsechno, co mam. Za teplou postel a ze nemam hlad. Za deti, ze se nenudim. Po spouste let doma ted zas trochu pracuju. Naprosto nekvalifikovane a manualne. Potrebuju penize, potrebuju trochu mezi lidi. Mam jen 5 h denne cas ve vsedni dny kvuli detatkum. Ale hlasek v my hlave me postuchuje. To je vsechno, cos chtela? Na to jsi studovala? Tak nevim, co s nim, s hajzlem :mrgreen:..premyslela jsem o nejake rekvalifikaci pres up, premyslela jsem, jestli hledat neco lepsiho. Puvodne jsem mela dojem ze mam nulovy ambice. A najednou koukam, ze ne..jak jste kdo vyresil tyhle napnelismy? Diky za nazory a zkusenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 03.12.18 06:56

No studovala… a umíš něco?

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 07:02

@AlphaOmega umim tak stredne aj, zaklady nj a rj. Mam rp. Standardne pc. Umim se starat o cokoliv zivyho. Umim zvladat krize.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 03.12.18 07:07

Tak klasická rada: další nová práce se začíná hledat nejpozději v den nástupu do stávající.

kacakaca
Závislačka 2618 příspěvků 03.12.18 07:12

Ja studovala hodne, ceka me po md vsemi smery narocne misto. Protoze jsem uz zazila male deti a narocnou praci dohromady, hodlam si najit neco nenarocneho, hlavne casove a psychicky. A mam v planu hlasku v hlave, pokud Zapomenu a ozve se, rict „Ja ted chci byt par let s rodinou, neprodam svuj cas za reseni cizich krizi. Ozvi se, az me deti nebudou tolik potrebovat.“

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 07:17

@kacakaca ja uz mám děti vetsi, jen prostredni je postizeny a az ted zvlada druzinu…ja si uzila 13 let doma s detma…

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 07:18
Ou
Kelišová 5448 příspěvků 03.12.18 08:00

5 hodin denně je spousta času. Samozřejmě že chcete najít něco, co vám bude připadat smysluplné a bude vás naplňovat a motivovat se dál rozvíjet.

Pokud touhu po něčem zajímavějším a náročnějším, než domácnost budete ignorovat, tak se pak nedivte následným úzkostným poruchám a nebo milenci z nudy.

Začněte s tím, že budete pilovat jazyky co umíte. Vyberte si jeden a rozvíjejte ho. Pro začátek přes duolingo a filmy v původním znění. Hlasuju začít nejdříve s tou angličtinou - protože ta vám zároveň umožnuje zkusit pár on-line kurzů z nejrůznějších oborů, abyste lépe mohla vybírat, které téma vás těší a které vás nudí.

https://www.coursera.org/
https://www.edx.org/

No a mezi tím si najděte směr, kterým se chcete vydat a pak seberte odvahu se rozhodnout se pro nějaký cíl a pak sílu vytrvat na cestě k němu.

Držím palce!

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10933 příspěvků 03.12.18 08:23

První praci po škole jsem vzala jen abych měla na živobytí a je pravda, co píše @AlphaOmega - hned jsem hledala jinou a lepší. No a nasla docela rychle, najednou bylo dost peněz, kariéra, bydlení, nova společnost lidí. Az po tom, co se mi narodil syn mi došlo, ze do toho bydlení jsem chodila doslova jen přespat na par hodin denně a i tak jsem někdy do noci řešila pracovní věci, s těmi lidmi jsem byla ve styku jen proto, ze se to čekalo na me pozici a ze kariéra je hezká věc, ale asi ne pro mne. Moje ambice chciply na rodičovské :lol: ale tím te nechci odrazovat, jen ze některé věci se špatně kombinují. Ale kurz si urco udělej, podle mne je vzdělávání moc důležité pro každého, aby byl spokojený sam se sebou. A zkusila bych hledat třeba sdílené pracovní místo v kanclu apod. Taky jsem jeden čas dělala překlady, to jde i z domu, ale žere to čas a chce to dobrý jazyk

Tarjei
Závislačka 4151 příspěvků 03.12.18 08:24

@Ou diky za tipy. Milence z nudy netreba. Jsem šťastně zadaná a rozhodne se nenudim.

malone.v
Kecalka 243 příspěvků 03.12.18 08:44

musis se zamyslet nad tim, co bys vlastne chtela delat a pak si jen za tim jit :-)

Lalelale
Závislačka 2710 příspěvků 03.12.18 08:53

@Tarjei podle stylu psaní působis jako chytrý a sečtělý člověk. Takže se nedivím, že tě nekvalifikovaná a manuální práce nenaplňuje. Nicméně je spousta hezkých pozic, co nejsou tak náročné a pritom člověk nepotřebuje vysokou a potká plno lidí. Zkusilas treba part time nekde na firemni recepci? Ve střední firmě recepční částečně vypomáhá všem a něco se priuci. Pokud ani to není pro tebe, popremyslej, co by tě vlastně bavilo, a jdi za tím ;)

alisekR
Kelišová 5283 příspěvků 03.12.18 09:24
@Tarjei píše:
@Ou diky za tipy. Milence z nudy netreba. Jsem šťastně zadaná a rozhodne se nenudim.

Ahojky :mavam: Mám to stejně, dokonce tak, že se chystám z práce v kanceláři, která je pestrá odejít. A pudu pracovat rukama. Lehce mě to týrá, ale nemůžu jinak. Už nechci dojíždět, ze zdravotních důvodů nemůžu mít už stres, který mám. Ale hlavně jsou důvodem děti. Mít čas na ně. Sice smutně koukám na místa, která by mě bavila, ale časově to nemůžu vzít. Pere se ve mě moje chuť dělat něco hlavou, s nutností dělat rukama. Utěšuji se, že až děti povyrostou, pak půjdu jinam.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 03.12.18 09:37

Co se naučit třeba účetnictví, klasické nebo mzdové? Dá se pak dělat part-time, dá se dělat z domu, s dětmi to není špatná práce.

Uživatel je onlinemodravlocka
Kecalka 375 příspěvků 03.12.18 12:30

To znám. :lol: Mám tak specifické vzdělání, že nic jiného než svůj obor a nebo nekvalifikované práce dělat nemůžu. Jako já bych se ani nebránila dalšímu sebevzdělávání při mateřské, ale obory, které mne lákají, jsou víceméně úzce zaměřené a člověk se s nimi neuživí (alespoň ne bez známostí a kontaktů). Moc by mne lákalo třeba restaurátorství nebo zahradní architektura,…na­opak zde zmiňované účetnictví by byla má pomalá smrt. Ke své spokojenosti za sebou potřebuji nechávat nějaké hmotné dílo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >