Vnitřní smutek bez důvodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.4.21 19:57

Vnitřní smutek bez důvodu

Ahojte,

Do uvodu ani vlastně nevím, jestli chci poradit, vypsat se, nebo co vlastně.

Citim v sobe obrovsky smutek, rada bych brečela, ale pro nic. Muj zivot se za posledniho pul roku změnil o 180 stupňů. Našla jsem si lépe placenou práci, mam nového přítele, který je neskutečně hodný, pozorný a milý. Opak bývalého, ktery me ponozoval a mlátil. :(
Měla bych být šťastná, ale nejak mi to prostě nejde. Mám radost z maličkostí (nejvetsi radost mi dělá upřímně asi jídlo- sladké)…přijde mi, že nemám žádné koníčky, že chodím jen z práce domů, vařím, uklízím a zase do práce.
S nynějším partnerem třeba hrajeme hodně společenské hry a chodíme na výšlapy. Ale uz to neni takove jako na začátku, kdy jsem rano DOSLOVA vyskocila z postele a nadsene se sla oblekat, ze nekam jedeme/jdeme.
Myslela jsem, že se to zlepší, kdyz začne být teplo a bude sluníčko, ale zatím mi jde nálada pořád dolů. :?

Zazila jste to některá?
Jo a nemám děti a těhotná taky nejsem :D

Taky jsem přemýšlela nad tím, že bych si mela najit nějaký koníček, který budu dělat jen já sama. Ale něco jako vyšívání by mě nebavilo :think:
Proste mi přijde, že nemám tu jiskru, na něco se těšit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.4.21 20:09

To není smutek, ale rutina v životě, co tě trápí. Zřejmě dozrál čas k tomu, abys začala dělat něco nového. Chce to svěží vánek. Připadně stávající věci zkus dělat trochu jinak, jiná cesta do práce, zkus něco nového (v jídle, sexu, nový koníček) Necítím z tvého příspěvku ani tak smutek jako spíše duševní budu. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6498
12.4.21 20:23

To mívá snad každý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
12.4.21 20:24

Záleží jestli je to dlouhodobé. Někdy mám taky takové pocity splínu. Nejdéle jsem je měla i týden v kuse.
Už jsem jednou i přemýšlela, jestli má cenu něco dělat, když stejně všichni umřeme :D. Ale to byla výjimka. Nejsou to příjemné pocity.
Jestli pocity pramení z rutiny, tak zkus opravdu nějaký koníček, sport…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 20:29

Cítím se stejně, akorát už asi 3 roky (poslední rok je ale nejhorší) :(

Ty máš aspoň přítele, já rozpadající vztah (už nám to neklape). Mám pocit, že nic nemá smysl, že nemám pro co žít a nemám vůbec z ničeho radost. Žiju v neúplné rodině a nemám ani kamarádky. Takže není ani s kým třeba pokecat. Nic mě nebaví a místo toho, abych žila, užívala si života (mám 21 let), tak přežívám.

Přeju ti hodně sil, aby ses měla zase lépe :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
519
12.4.21 20:58

Nový koníček je fajn, ale co si třeba vytyčit, sepsat a snažit se splnit nějaké cíle? Pokud jsi tedy cílevědomá. Zhubnout - klasika. A zapisovat si výsledky. Výšlapy- super, co třeba zdolat do konce roku 100 vrcholů vyšších jak 700m. n.m. (například, míň nebo víc). Ujít každý den XY kroků? Uvařit si jednou týdně exotickou kuchyni pro tebe a přítele? A můžete se střídat :mrgreen: A klidně si do kuchyně udělat třeba rozpis. Nějaký dlouhodobý cíl by ti podle mě pomohl nejvíce- třeba se snažit v práci povýšit? Nebo alespoň se snažit dostat odměnu od šéfa, případně prémii? Záleží na pozici. Zvýšit si kvalifikaci kurzem? Apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 21:15

Řekla bych, že máš prostě depku. To občas má každý, ale pokud je to delší dobu skoč k doktorovi nebo mrkni na netu na nějaké bylinky, třeba by ti pomohly. Jinak jestli jsi prodělala covid, tak stavy úzkosti a depky mohou být i z toho.

• Citovat
  • Nahlásit
65
12.4.21 23:48

Hlavně klid :kytka:. Smutek jako emoce obvykle přichází, aby nám pomohl odplavit něco, co nám už neslouží… A Vy máte v poslední době za sebou změn více než dost.

Především si dopřejte ČAS, abyste se mohla se všemi změnami skutečně vyrovnat a pustit tak ze svého života to, co už Vám neslouží :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat