Vnitřní třes, svalový neklid

Anonymní
15.10.20 17:56

Vnitřní třes, svalový neklid

Ahoj, prosím o radu. Asi 3 týdny cítím takový nepříjemný vnitřní třes nohou, podbřišku, někdy i rukou. Vidět nic není. Nejhorší je to v klidu, když dlouho sedím, ale hlavně večer, když ležím před spaním a honí se mi hlavou myšlenky. V noci špatně spím, mám špatné sny, několikrát za noc se vzbudím, je mi nepříjemná tma, už se i bojím večera, protože večer je to horší. Když chodím nebo něco dělám, necítím to, jsem v pohodě. Někdy mě to ten stav tak rozhodí, že cítím i strašnou úzkost, stres…buší mi srdce a cítím paniku, hrůzu co to je. Byla jsem u praktika, nabral mi krev včetně štítné žlázy, vápníku, hořčíku, klíště… Vše v pořádku. Srdce mám též v pořádku (echo, ekg). Dostala jsem lexaurin, když mě to popadne, vezmu si 1tbl a zlepší se to. Beru také hořčík, vápník, b-komplex, vit. C…Jsem objednáná na neurologii za týden, ale strašně se bojím, aby to nebylo něco vážného. Úzkost zhoršuje moje problémy. V posledním roce jsem měla hodně stresů různého charakteru. Neměl někdo něco podobného? Je to jen stres? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1874
15.10.20 18:12

Stres dokáže udělat úplně všechny nemoci. Ale tím neříkám, že máš nemoc. Prostě stres máš v sobě nasáklý, jako do houby. Prášky ti mohou pomoci, ale když neodstraníš důvod stresu, tak jsou nanic, akorát tě budou zatěžovat. Tak snad i u psychologa se objednej. Odstraň s jeho pomocí důvody stresů. Hodně štěstí ti přeji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
15.10.20 18:20

To je psychika, potřebuješ psychologa, antidepresiva a více sportu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5954
15.10.20 18:32

Přidej hořčíku, nejlepší je magnosolv, ale ten je na recept

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 18:50

Může to způsobovat ta štítná žláza, ale pokud ji máš v pořádku a hlavně to más jen v klidu, tak mi to přijde taky jako psychické. Ale musí to vyšetřit lékař. Ja měla vnitřní třes a vizuelní třes celého těla se zhoršením dechu jako alergickou reakci na lék. Myslela jsem, že umřu. Nejdřív mi dali neurol, to nefungovalo, pak me nadopovali leky proti alergické reakci a pomohlo to. Pak mi na imunologii prokázali tu alergii nejakym testem z krve.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14377
15.10.20 18:51

Panická porucha - spíš než na neurologii jdi na psychiatrii pro vhodná antidepresiva a cestoou se objednej na psychoterapii.

vřele doporučuju nějakou, která pracuje i s tělem, aby se ti podařilo propojit tělesné impulsy s emocemi a vědomím - což v tuhle chvíli máš zjevně rozpojené a proto úzkost vyhodnocuješ jako nějakou neznámou nemoc.

Stres a úzkost jsou z biochemickho hlediska to samé. A ano, nekompenzovaný stres a hrnutí věcí silou vůle, bez péče o sebe a bez zvádnutých technik kompenzace psychické zátěže ti to můžou spustit.

https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
15.10.20 18:53

Nemyslim si, ze nutne potrebujes AD, ale rozhodne to vypada na stres… osobne bych zacala zklidnovanim, meditaci, pit medunku a idealne zkusit zapremyslet, z ceho mas stres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 19:01
@Ou píše:
Panická porucha - spíš než na neurologii jdi na psychiatrii pro vhodná antidepresiva a cestoou se objednej na psychoterapii.

vřele doporučuju nějakou, která pracuje i s tělem, aby se ti podařilo propojit tělesné impulsy s emocemi a vědomím - což v tuhle chvíli máš zjevně rozpojené a proto úzkost vyhodnocuješ jako nějakou neznámou nemoc.

Stres a úzkost jsou z biochemickho hlediska to samé. A ano, nekompenzovaný stres a hrnutí věcí silou vůle, bez péče o sebe a bez zvádnutých technik kompenzace psychické zátěže ti to můžou spustit.

https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#…

Také jsem přemýšlela o psychologovi či psychiatrovi. Zvláště po tom, co mi lexaurin pomáhá zvládat tu strašnou tenzi a s tím se zmírní i ten třes, neklid a záškuby svalů. Bojím se usínat, že to přijde. V noci špatně spí, ráno se budím kolem 4,00 úzkostí, strachem, musím rozsvítit a vstát. Když přemýšlím o tom, co by to mohlo být (google radí- RS, nádor, demence, parkinson,…hrozné věci), tak se dokážu dostat do strašné úzkosti, ochromujícího strachu. Mám strach z vážné choroby…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 19:26

Vypadá to na panickou poruchu. Já se s tim ted čerstvě léčim pomocí antidepresiv. Jeden z příznaků této nemoci je právě i to, že si myslíš, že máš nějakou hroznou nemoc. U mě projevy bušení srdce, návaly horka, třes, nervozita, nespavost, v noci špatné myšlenky. Doporučuji psychiatra, pak případně psychologa.

• Citovat
  • Nahlásit
1874
16.10.20 08:29

Najdi si na youtube

1. meditace a denně se s jejich pomocí uvolňuj - NAPĚTÍ V SOBĚ UVOLŇUJ
  2. jak správně dýchat a DÝCHEJ
  3. cvičení, anebo tančení CVIČ a TANCUJ a ZPÍVEJ a MALUJ
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.10.20 08:42
@Anonymní píše:
Také jsem přemýšlela o psychologovi či psychiatrovi. Zvláště po tom, co mi lexaurin pomáhá zvládat tu strašnou tenzi a s tím se zmírní i ten třes, neklid a záškuby svalů. Bojím se usínat, že to přijde. V noci špatně spí, ráno se budím kolem 4,00 úzkostí, strachem, musím rozsvítit a vstát. Když přemýšlím o tom, co by to mohlo být (google radí- RS, nádor, demence, parkinson,…hrozné věci), tak se dokážu dostat do strašné úzkosti, ochromujícího strachu. Mám strach z vážné choroby…

A nemáte to teď v tomto „blbém“období? Podzimní počasí, kovidová situace, ono je toho už na nás vážně moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
16.10.20 10:14

To nejvíc, co člověk potřebuje, a to úplně každý člověk, to je MÍT KOLEM SEBE LIDI, KTEŘÍ HO MAJÍ RÁDI: kteří se na něj usmívají, hlasem ho hladí a v laskavých myšlenkách na něj ho objímají. A dokud je nemá, tak musí ze sebe vydolovat sílu, aby tuto službu sám lidem dělal. Anebo od těch lidí, kteří v něm smutek a napětí vytvářejí, aby od nich odešel. Existují linky důvěry, lze odejít i do azylového bydlení, na čas, než to nepěkné, co od lidí dostal, než to ze sebe vypustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 16:43

Já mam kolem sebe samé fajn lidi, nikdy jsem neměla žádný velký stres, pohodové dětství, byla jsem usměvavá holka, pouze jsme poslední dobou cítila únavu z mých dětí, respektive takový ten klasický kolotoč-práce, vyzvednout děti, nakoupit, úkoly atd. a nejedou šup a panická porucha. Ted jsem už měsíc na neschopence a snažim se z toho vyhrabat. Zakladatelko, můžeš zkusit nějaký doplněk stravy s třezalkou, kolegyni to pomohlo, jinak bych navštívila psychiatra.

• Citovat
  • Nahlásit
1874
16.10.20 19:52
@Anonymní píše:
Já mam kolem sebe samé fajn lidi, nikdy jsem neměla žádný velký stres, pohodové dětství, byla jsem usměvavá holka, pouze jsme poslední dobou cítila únavu z mých dětí, respektive takový ten klasický kolotoč-práce, vyzvednout děti, nakoupit, úkoly atd. a nejedou šup a panická porucha. Ted jsem už měsíc na neschopence a snažim se z toho vyhrabat. Zakladatelko, můžeš zkusit nějaký doplněk stravy s třezalkou, kolegyni to pomohlo, jinak bych navštívila psychiatra.

Moje kamarádka, velmi zkušená a laskavá učitelka, se z přetížení zhroutila. Nemluvila nikdy o „panické poruše“, ale nejspíš to i něco takového bylo. Už je to pár let, učila tenkrát v soukromé základní škole, měla 2. třídu. Rodiče tam platili velmi drahé školné ale mohli si to dovolit, protože to byli, až na výjimky, cizinci. A protože za to platili, měli pocit, že si mohou dovolit být k ní, jako k učitelce, drzí. Trvalo to už 1,5 roku a ona byla rozhodnuta, že to ještě vydrží a děti dovede až na práh 2. stupně. Měla - má děti a učení velmi moc ráda, učitelka už byla její maminka a sama má 4 děti, stupínky, už v té době dospělé a k dospělosti mířící a velmi moc hodného manžela. A jednou se jí takhle stalo, že musela ze třídy odejít, jak se jí udělalo špatně a v kabinetě, jen tak, z nervů, zvracela. Pak už se do té školy nevrátila. Dostala velmi dlouhou neschopenku, 9 měsíců, též prášky, prý pro výživu mozku a chodila každý týden k psycholožce si popovídat. Pak nastoupila do jiné školy, a to pro děti s jistým druhem postižení a děti i rodiče jsou vděční, takže i ona je tam spokojená a vlastně šťastná.

Chci tím říci, že důvody přetížení organismu jsou různé. Věřím, že zakladatelce lékaři pomohou. A pak jsou ty další způsoby, jak si člověk může pomoci sám. Nejlepší je oboje zkombinovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
17.10.20 19:44

Mam uplne totez. Zrejme nahromadeny stres z poslednich mesicu. Bojim se vecera, pac kdykoliv se vzbudim nebo i pri usinani citim vnitrni chveni, tres, nekdy buseni, citim hnusnou uzkost a mam strach z nemoci. Tahned se to se mnou nekolik poslednich mesicu, piju medunku, uzivam horcik, becka, uvazovala jsem o psychoterapii, ale nevim, kdy bych tam sla… Do prace, z prace, do skolky, nakoupit, domu, uvarit, hrat si… Hnus vtirave myslenky…snazim se odpoutavat pozornost, ted by mi mela prijit knizka o tom, jak se techto debilnich stavu zbavit, ackoliv jsem totalni nectivec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama