Voda na zahradě a malé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 00:28
Voda na zahradě a male dite

Manželovi rodiče mají na zahradě nezabezpecenou nádrž z vodou. Dcera by tam měla brzy poprvé spat. Je jí 2,5 roku. A jelikož je tam dům v podstatě jen s jednou místnosti a wc na druhé straně zahrady. Tak prostě nevěřím, že se v takovým prostředí sa dítě 100% ohlídat a nechce se mi tam dceri nechávat. Jinak s tím nemám problém. Chci ji dopřát hezký vztah s babičkou, ale ty vody se brutálně desim. My to měli a máme doma vše přikryté. A babička radši i vypustila jezírko. Proto nějak nechápu. Když tchyně stojí o dcery přítomnost, že to ještě nepřikryli. Manžel jim to několikrát nechodil a i já jednou řekla že bych rozhodně byla radši. Co si o tom myslíte? Jsem hysterka? Hrotim To? Přijde mi že manžel už to neřeší. Ale já mám s tím problém teda hodně. Přijde mi to jakoze budem doufat že se nic nestane. Omluvte anonym, ale mám nick svoje jméno. A nechci aby tchyně viděla že ji těším na netu. Vycházíme spolu dobře.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  16.04.18 00:33

Nevím jak jsou spolehliví a jak jim věříš, já bych manželovým rodičům nesvěřila. zrovna před měsícem nás neposlechli (a to byli u nás doma, kde jsem věřila, že se nemůže nic stát) a trávili jsme sobotu na pohotovosti a do dnes není v pořádku.

Janli
Závislačka 4656 příspěvků 16.04.18 00:33

Nehrotíš, máš rozum. Já jsem zažila utopené dítě a mám z vody strach. Bazén na zahradě máme zastřešený, zamčený a zamykáme i tu zahradu. Stejně se bojím. Rodiče mají minijezírko a zakrývají ho. Někam, kde je nezakrytá voda, bych dítě nepustila ani omylem. Stačí pár sekund nepozornosti, dítě uteče a neštěstí je na světě. Navíc voda děti tak moc láká. Trvala bych na tom, aby vodu zakryli.

Anonymní  16.04.18 00:39
@Anonymní píše:
Nevím jak jsou spolehliví a jak jim věříš, já bych manželovým rodičům nesvěřila. zrovna před měsícem nás neposlechli (a to byli u nás doma, kde jsem věřila, že se nemůže nic stát) a trávili jsme sobotu na pohotovosti a do dnes není v pořádku.

Já jim věřím, ale pořád jsou to jenom lidi. A ani já sama nejsem schopná 24/7 nespoustet z očí. Proto si myslím že by to mělo být zabezpečeno.

Anonymní  16.04.18 00:40
@Janli píše:
Nehrotíš, máš rozum. Já jsem zažila utopené dítě a mám z vody strach. Bazén na zahradě máme zastřešený, zamčený a zamykáme i tu zahradu. Stejně se bojím. Rodiče mají minijezírko a zakrývají ho. Někam, kde je nezakrytá voda, bych dítě nepustila ani omylem. Stačí pár sekund nepozornosti, dítě uteče a neštěstí je na světě. Navíc voda děti tak moc láká. Trvala bych na tom, aby vodu zakryli.

Děkuji. Vidím to opravdu stejně.

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 16.04.18 01:54

Neverila bych, deti jsou strasny sidla…nektere chyby muzes udelat jen jednou…

arada
Extra třída :D 10373 příspěvků 16.04.18 04:51

Je to tak velký problém, kdybyste tu nádrž zakryli vy? Místo mluvení už to mohlo být dávno udělané.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 05:33

Co je to proboha za bydlení? Jedna místnost a wc někde úplně jinde? Tam bys asi neměla dítě nechávat, i kdyby tam ta nádrž nebyla. :palec: Nádrž na zahradě je docela horor. Můj děda měl nepoužívanou žumpu cca 3×6m a její zakrytí taky nikdo neřešil. :zed:…Takže tvoje obavy o dceru chápu na 100%.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 05:37
@arada píše:
Je to tak velký problém, kdybyste tu nádrž zakryli vy? Místo mluvení už to mohlo být dávno udělané.

Pokud je ta nádrž velká, tak ta zase není taková legrace. Jsou potřeba nějaké traverzy a na ně desky, které unesou člověka. A když to majitel navíc zakrýt nechce… Podle „úrovně“ bydlení investovat prostředky asi nemohou. Možná raději oplotit.

Jana206
Nadpozemská drbna 25996 příspěvků 16.04.18 06:14

Nepustila bych. A to bydlení se mi taky nezdá. K čemu tu vodu mají?

terinka4444
Hvězda diskuse 65155 příspěvků 16.04.18 06:17

Upřímně? Dítě bych tam nenechala vztahy nevztahy. A řekla bych to na rovinu, řekla bych nezlobte se, žádný dospělý a to ani já, nedokáže hlídat dítě 24/7. A u vác je prostě pro ni nebezpečná ta nádrž. Je mi velmi líto, ale dokud tady bude nezakrytá nezabezpečená nevypuštěná nádrž, dceru tady nemohu nechat, i když s tím jinak samozřejmě nemám problém. Já taky zažila utopené dítě a to v sudu, který byl z poloviny zapuštěn do země, pod okapem, v blbém sudu pod okapem. Dít se nahnulo, že asi že si nabere vodu, rádo si vařilo na písku s vodou, přepadlo po hlavě do toho sudu a v té trošce vody se utopilo. Takže ne. Máme bazén, zapuštěný, děti větší už, malá cepovaná od tří let plave a udrží se na hladině, přesto je o zastřešené, zamčené, pokud nechci, pro ně nepřístupné. Sudy s vodou zmizely s prvním dítětem, nádrž na dešťovku je pod zemí, aby se k tomu nedalo dostat. A pod okapem mají 30 litrové kyblíky, ať mají vodu na hraní si na písku. Takže tak.

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 16.04.18 06:56

My u tchánů bydlíme a na dvorku mají bazén(nezapuštěný ale hned vedle vyvýšené skalky, takže 3 leté dítě by tam mohlo přepadnout), ten je zabezpečen pouze plachtou a dva plastové velké barely na dešťovku. A dítě jim, obzvláště tchýni NIKDY samotné nenechám. Mám tu výhodu, že jsem mohla vidět jak se ne/stará o neteř-u krmení ji nechá běhat, nechali ji se švagrovou bez dozoru na zahradě, švagrová ji nechala v napouštějící se vaně a šla za tchyní do jiné místnosti a navíc máme naprosto odlišný názor na chování dítěte v náručí a „půjčování z ruky do ruky“ na použití dudlíku a na stravovací a spánkové návyky. Takže tvůj strach je opodstatněný. Pokud nemáš důvěru, nenechávala bych. Je to vaše dítě, vy máte zodpovědnost a i kdyby se druhá strana vztekala, pokud nejsou ochotni vyjít vstříc, proč bys měla ty. :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33874 příspěvků 16.04.18 07:01
@Jirka765 píše:
Co je to proboha za bydlení? Jedna místnost a wc někde úplně jinde? Tam bys asi neměla dítě nechávat, i kdyby tam ta nádrž nebyla. :palec: Nádrž na zahradě je docela horor. Můj děda měl nepoužívanou žumpu cca 3×6m a její zakrytí taky nikdo neřešil. :zed:…Takže tvoje obavy o dceru chápu na 100%.

tak to asi nejaká chata, ne?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33874 příspěvků 16.04.18 07:01

Take bych se bala

mrav
Echt Kelišová 8393 příspěvků 16.04.18 07:15

Taky bych se bál nechat dítě samotné. Mám stejně starou dceru.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama