Voda v obličeji při sprchování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markett3
Povídálka 47 příspěvků 20.12.16 22:16
Voda v obličeji při sprchování

Prosím o radu, pár dní zpátky jsem sprchovala ve vaničce svého 9 měsíčního syna a 2× jsem mu nechtěně při mytí vlásků stříkla vodu do obličeje. Nemohl popadnout dech, rozbrečel se ale za chvíli dobrý. Jenže od té doby jakmile ho dám do vaničky s vodou začne plakat, jen chvilku ale opět zařne při mytí vlásků. Myslíte že se to časem spraví? Nerada bych mu tím způsobila strach z vody nebo něco takového :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 20.12.16 22:30

@Markett3 Důležitá je tvoje reakce na jeho brečení. Pokud vidí, že se lekneš, tak bude brečet víc. Pokud na něj budeš mluvit vlídným hlasem, smát se, cákat spolu s ním vodu, tak by mu to mělo pomoci.
Počítej ale s tím, že některé děti mají mírně panický strach z mytí hlavy do pěti, šesti let, vyjímečně i dýl.

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 20.12.16 22:34

Dítě sjet strojkem a vlasy nemyt. Hlavu jsem dětem myla jen totálně propocenou či zjevně špinavou. Mimo léto to znamenalo klidně jen 1× měsíčně.
Ale taky se mi stalo, že neklecici nesedici mimino paslo ve vaně koně a položilo si hlavičku… A sedící dělal blbiny a zahucel pod hladinu. A žádné trvalé následky to nemá, jen bych to teď nedrazdila, když je to čerstvé a má dobrou paměť.

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 20.12.16 22:35

Doživotně to nebude, neboj. Ale trvat to může, záleží na dítěti. Rozhodně bych teď byla opatrnější aby se nestala další nehoda, nebo nedejbože umývat násilím, to by ten strach umocnilo a prodloužilo.

Syn nechtěl vodu na hlavu od dvou let, teprve teď mu to přestalo vadit (jsou mu 4 pryč). :mrgreen: No paráda, tak mu je teď myju (vodou, ne šamponem) každý den abych si to užila :mrgreen:

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 20.12.16 22:39

Take jsme too to tak meli, plakala protoze se lekla a dalsi koupani uz v pohode :P

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 20.12.16 22:44

@Helileli Devítiměsíční dítě sjet strojkem? To je vtip, že???

I to nepatrné chmýří co v tomto věku mají děti na hlavě slouží k jejich termoregulaci.

Docela hloupost co jsi poradila, nemyslíš?

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 20.12.16 22:48

@Trojlístek ne, nemyslím, ne každé dítě je skoro plešatý, víš? Existují i deti vlasaté, které jsou schopné si napatlat do vlasů příkrm, nalít si sladké pití a pak se to myje zdlouhaveji než ježek, kterého stačí otřít zinkou a je cisto.

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 20.12.16 23:04

Jestli tě to uklidní, tak můj starší má při zásahu vody do obličeje/oka/ucha hysterák ještě teď skoro v pěti letech, vlasy myju násilím, jinak to prostě nejde.. a strojkem bych ho teda neostříhala, nechápu, proč by mělo moje dítě vypadat jako de.il jen proto, že si nerado myje vlasy.. a děkuju mamince, která tohle nikdy neudělala, ačkoliv se mnou se musela prát ještě v dobrých osmi letech..

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 20.12.16 23:13
@Tamtama píše:
Jestli tě to uklidní, tak můj starší má při zásahu vody do obličeje/oka/ucha hysterák ještě teď skoro v pěti letech, vlasy myju násilím, jinak to prostě nejde.. a strojkem bych ho teda neostříhala, nechápu, proč by mělo moje dítě vypadat jako de.il jen proto, že si nerado myje vlasy.. a děkuju mamince, která tohle nikdy neudělala, ačkoliv se mnou se musela prát ještě v dobrých osmi letech..

Tak hlavně, že jste oba jako batolata vypadali dobře, to se pocita :palec: Moji „debi.ove“ si hlavu už dávno myjou sami :P

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 20.12.16 23:19

@Helileli tenhle prispevek mi prijde docela pres caru. Stejně jako strihat miminko do plesky. :roll:

AnastazieB
Echt Kelišová 8367 příspěvků 20.12.16 23:37

Já bych teda na pár týdnů, měsíců vlásky mýt přestala, pokud nemá deseticentimetrové husté číro ;). Můj syn měl asi do dvou let skoro plešatou hlavičku, takže vyloženě vlásky jsem mu myla jen párkrát v létě, když si do nich naházel písek. Jinak bohatě stačilo se máčet jednou týdně v bazénu.

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 21.12.16 05:37

…nebo kup takovou tu cepicku na myti vlasku. Voda nesteka do obliceje.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 21.12.16 07:06

My jsme chodili na batolecí plavání takže voda nikde nevadí občas zaprudí, když jí položím, abych ji spláchla hlavu, nechce se jí ležet. Koupila jsem ten kšilt na mytí vlasů, ale je to hovadina a nedrží na hlavě :roll:. Já bych určitě hlavu mít nepřestala :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.12.16 07:37

@Markett3 klid.. se poprvé lekl, teď podvědomě očekává, co zase bude.. uklidní se.. Ty si dej většího majzla a nedělej, co nečeká nebo nemá rád.

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 21.12.16 09:33
@Helileli píše:
Tak hlavně, že jste oba jako batolata vypadali dobře, to se pocita :palec: Moji „debi.ove“ si hlavu už dávno myjou sami :P

takže by bylo lepší, aby pětiletý kluk a osmiletá holka byli vyholení? :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >