Voda v pytlíčku/krátká uzdička pod jazykem

107
25.5.05 19:52

Voda v pytlíčku/krátká uzdička pod jazykem

ahojky, mám 4 měs. klukaDr. nám při každé poradně říká, že se stále ještě nevstřebala voda z pytlíčku… je narozený na 35týdnu.. Neměla jste s tímto taky některá problém???
Další věcí a kterou nás upozornila, je že má krátkou uzdičku pod jazykem, která by mu prý měla vadit při kojení, ale nevadí, kojím ho přes klobouček , takto jsme se naučili v porodnici a zustalo to dodnes.. Prý se to napravuje chirurgicky, ambulantním zákrokem. Spíše si myslím, že by to mohlo asi vadit při řeči, nevím… Vaše zkušenosti s tímto problémem???
Díky moc
Andrea a Jáchym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.5.05 20:02
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.5.05 20:12

Ahoj loneless, promin za toho smajlika, kdyz sem ho posilala byla tu jen ctyri x, tak sem myslela ze ses spletla. Doufam, ze to bude v poradku a vse dobre dopadne. Ja mam 10mes. syna a takovy problem nemel, obcas mi taky pripada ze ma trosku kratsi uzdicku pod jazykem (doktorka nic nerikala ale me to pride dost videt) a s mluvenim nebo spis zvatlanim zatim nema problem. Drzim palce, Katka
a prosim nezlob se

• Nahlásit
  • Citovat
460
25.5.05 20:20

Ahoj, malý je narozený v 40tt, ale hydrokelu (vodu v pytlíčku) měl taky a dost, takže jsme chodili na urologii, nejdřív nám vyhrožovali operací, ale nakonec se mu to vztřebalo do dvou let samo, chce to jen kontrolovat, jestli se to nějak nezvětšuje, neboj spraví se to.
Krátkou uzdičku má pro změnu dcerka a při kojení jí to nikdy nevadilo, tak se Dr. rozhodla, že to bude jen hlídat a zákrok provede jen, kdyby jí ta vadilo při mluvení, zatím toho moc nenamluví, tak ještě nevim jak to skončí. Asi jsem moc nepomohla, ale aspoň víš, že v tom nejste sami.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
25.5.05 20:21

Krátká uzdička pod jazykem není žádný problém. Moje dcera ji měla také a na ORL jí to trošku umrtvili a pan doktor ji trošku nastřihnul. Celý zákrok netrval déle než 5 minut a bylo po všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
RA
73
25.5.05 20:59

Ahojky, taky jsme měli vodu v pytlíčku a sama se vstřebala. Do 2 let je to v pohodě, řeší se to až pak :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
25.5.05 21:26

Ahoj,

naše malá měla taky krátkou uzdičku pod jazykem, ale s věkem se to spravilo (chce to hodně vyplazovat jazyk, což je oblíbená zábava starších mimin :) ). V srpnu jí budou 3 a mluví normálně a uzdička je taky ok.

Přeju zdravé šťastné miminko,

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
25.5.05 21:40

Ahoj, můj drobeček má také kratší uzdičku.Při kojení mu to nevadí a žvatlá zatím dobře.Dr. ale říkala, že ho na ten nástřih pošle, neboť po roce, až bude mluvit, tak by mohl mít problémy s výslovností.Při 10měs. prohlídce na to zapomněla a já si také nevzpomněla, tak jí budu muset zavolat, kdy na to má jít. Patrně budu potřebovat i doporučení na to ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.5.05 21:42

Díky moc maminy, už jsem klidnější… :o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
26.5.05 10:32

Ahoj.
Jelikož budu psát o sobě, tak se mě týká jen ta kratší uzdička :). Narodila jsem se s ní, mamča mě kojila jen 3 měsíce, nevím jestli na to měla ta uzdička vliv. Později mi uzdičku nastřihli, prý jsem ani nebračela a já si teď nic nepamatuju 8). Mamča říká, že mi ta moje pusa jede tak rychle právě kvůli tomu nástřihu :lol:. Takže žádná hrůza to není a raději bych to absolvovala co nejdřív. Já si třeba pamatuju pobyt v nemocnici ve 3 letech. Brr.

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.05 11:03

Můj kamarád mi říkal, že si nechával uzdičku pod jazykem nastřihnout až v 16......aby mohl dobře vylizovat kelímky od jogurtů..... . Tvářil se při tom ale podezřele zasněně =o)))))
PS: prý to fakt nebolí, měl to píchnuté lokálním anestetikem.

• Nahlásit
  • Citovat
2341
26.5.05 13:55

Ahoj,
mám asi blbý dotaz tak ho radši píšu sem než jít rovnou za doktorkou :wink: Jak se ta voda v pytlíčku projevuje? Mám 7,5 měsíčního chlapečka a má podle mě až příliš vystouplý podbřišek. Asi ho moc pozoruju, taky poslední dobou docela pribývá tak je to možná jen takový faldík, nevím. Na prohlídku jdeme za 3 týdny tak to ho doktorka prohlídne. Stejně by se s tím nic nedělalo, že? Můžete mi poradit?
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
26.5.05 14:47

KATCHA- voda v pytlíčku je jen v pytlíčku (je to takové větší varle, to bys poznala), ne v třísle. Pokud má tvoje dítko v třísle bouličku, tak to může být kýla. Je docela častá. Šla bych s tím určitě k doktorce. A co se s tím dělá? Operuje se, ale je to většinou plánované. Nebezpečí kýly je uskřinutí, ale to bys na dítěti poznala, protože to bolí, dítě by nebylo k utěšení, nechce jíst, bolí ho to. To se pak musí k Dr. okamžitě.
Doufám, že jsem Tě nevystrašila, taky to může být jen nějaká uzlinka nebo tak.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
26.5.05 15:11

Alenko,
moc díky za odpověď! Tříselnou kýlu bych poznala, tu měla starší dcera v 7 týdnech a byla na operaci. Tohle není v třísle, je to celý takový zvětšený podbřišek takže to asi bude fakt jen faldík :) Na pohmat je to měkké a nebolestivé. A já jsem matka hysterka…
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.05 18:17

Já jsem měla taky kratší uzdičku, na kojení to určitě vliv nemělo, byla jsem kojena do dvou let. Ve dvanácti mi to lokálně umrtvili a nastřihli, nebolelo to vůbec. A zbytek dne byl báječný, protože doktor doporučil konzumovat velké množství nanuků a zmrzlin, aby to nebolelo.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama