Vodění za jednu ruku

1030
27.6.15 22:51

Vodění za jednu ruku

Přeju pěkný večer všem. Chci se zeptat, jak moc je velký problém vodit dítě za 1 ruku, pokud samo ještě nechodí. Vím, že vodit se dítě za ruce nemá, takže jsem to nedělala. Syn má 17 měsíců, kolem nábytku chodí krásně, ale pustit se do prostoru hrozně bojí. Za jednu ruku ale jde v pohodě (stylem kachnička), na té ruce nevisí, jen ji má jako jistotu a ťape. V prostoru už stojí sám, ale sám si v prostoru nestoupne. Hrozně by chtěl za tu ruku chodit, tak mu to občas umožním, ale váhám, jestli nedělám špatně. Co myslíte? U něj je největší problém to, že se tak bojí. Tím, že nezačal chodit kolem toho roku, kdy neměl pud sebezáchovy, tak teď už se prostě moc bojí pustit a vyžaduje tu ruku. Díky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56524
27.6.15 22:55

Podle me je to otazka par dni. takze je to fuk jestli budes nebo nebudes vodit. ka se tomu branila a zpetbe vzato bylo to zbTecne hroceni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
27.6.15 23:02

Mě to kluk taky dělal, dala sem mu do ruky místo mého prstu vařečku a šel ;) celá tato fáze teda trvala cca týden… jinak to na vývoj nevadí. vadí v případě, že je dítě voděno za obě ruce, a tak jako visí a chodí hlavou napřed (snad sem to popsala srozumitelně)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
27.6.15 23:05

Naše 15ti měsíční taky chodí za jednu ruku - snažím se aby se jen jistila. v prostoru zvládne stát sama a líbí se jí to, i si dřepne na bobek, ale chodit sama se zkrátka ještě bojí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439
27.6.15 23:08

Tak třeba synovci to trvalo tři měsíce, než se pustil. Zpevněný byl krásně, za tu ruku opravdu nevysel, jen potřeboval tu jistotu, že ho někdo drží, sám se vždycky za ruku chytil a metelil :D. Být tebou, alespoň mu ty ruce střídám a zkusím mu podstrčit do té ruky něco jiného, jestli se rozejde i s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
27.6.15 23:08
@maxadel píše:
Mě to kluk taky dělal, dala sem mu do ruky místo mého prstu vařečku a šel ;) celá tato fáze teda trvala cca týden… jinak to na vývoj nevadí. vadí v případě, že je dítě voděno za obě ruce, a tak jako visí a chodí hlavou napřed (snad sem to popsala srozumitelně)

jj u nas si zase dcera vzala hracku a uz sla…

Nevidela bych v tom problem, za par dni bude chodit sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
27.6.15 23:12

@zuzanx klidně vod za ruku.. ono ho to otrká.. taky jsme měli opatrníčka, co chodit uměl když jsme ho vypustili z náruče do náruče i 5-7 kroků, ale pustit se bál..chodit začal v 16ti měsících. Tvůj syn už chodí, stojí sám v prostoru, váhu má na patičkách, dávno posílené svalstvo trupu..nebála bych se mu tu ručičku dávat. Je to víc psychická opora než fyzická.. Syn pak i když už chodil, tak vždy potřeboval mít z domova nějakou hračku v ruce.. a na rozdíl od jiných dětí ji nikdy neztratil, někde nepoložil.. on se jí prostě držel a jistil, jak mi později došlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
27.6.15 23:28

Holky díky za uklidnění. Právě myslím, že posílený je dost, už 5 měsíců leze, docela dlouho obchází… Tak mu tu ruku asi teda budu dávat. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
27.6.15 23:28

Já bych klidně za jednu ruku v tomhle věku vodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
27.6.15 23:29

Já třeba nevodila za ruku nikdy. Holka se prostě jednou postavila a šla :D Dala bych mu čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
28.6.15 00:41

@dendule4 mě jednou holka chytla za prst a šla.. jsme všichni čuměli, kde na to přišla..no prostě přišla a neptala se :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4891
28.6.15 00:47

Ahoj, chodili jsme k jedné fyzioterapeutce, velké zastánkyni přirozenosti, takže žádné vodění za ruce, posazování, postavování apod., a i tahle fyzio nám v někdy v deseti měsících věku dítěte, kdy dítě ještě nesedělo, doporučila k sezení pomáhat. Když jsem se podivila, pravila, že se nesmějí posazovat děti, které na sezení ještě fyzicky nemají, ale dětem, které mají třeba psychické zábrany, se pomoct klidně může. Takže bych řekla, že to bude podobné i s tou mírnou oporou při chůzi. Jinak naše zkušenost s chozením - dlouho naprosto jistě okolo nábytku, s chozením v prostoru jsem nijak nepomáhala a nakonec se to zvládlo bez problémů, ale trvalo to přes měsíc, takže to za pár dní být nemusí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18642
28.6.15 08:28

@zuzanx Já teda z principu nevodila, respektive jsem mu to nikdy neukázala a on to tedy nechtěl. Ale chodil sám od 13,5 měsíce.
Asi bych se řídila podle toho, jak kvalitní má tu chůzi. Jsou děti, co udělají s hrůzou v očích tři samostatné kroky, při kterých jsou dost nejisté a rozvrávorané, a pak raději kleknou a zase lezou a tak pořád dokola a rodiče hrdě hlásají, že dítě samo chodí. Tam bych nevodila.
A pak jsou děti jako můj syn, který se taky trochu bál pustit a vydat se do prostoru, ale v tu dobu zvládal už i běhat s kočárkem na panenky a když se pak pustil, tak prostě hned jen chodil, nepadal, zvládl okamžitě chůzi v bytě, na trávě, asfaltu i kamínkové cestě. Tam bych se toho vození tolik nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama