Vodíte své nemocné děti do kolektivu?

5140
3.1.08 19:02

Vodíte své nomocné děti do kolektivu??

Chtěla bych otevřít diskuzi na téma nemocné děti chodící do kolektivu zdravých dětí.
Chodím v našem městě do herny kde je to úplně super ale před Vánoci jsme zřejmně byli jediní kteří nebyli nemocní.Došli jsme tam a je fakt že tam bylo poloprázdno ale i tak aspoň 20 dětí tam kašlalo a mělo nudli u nosu, když nějaký tem prďola zakašla dívala jsme se co bude dělat mamina a ta se na něho škaredě podívala případně mu řekla at nekašle a nejradši by vlezla pod stůl protože moc dobře věděla že tam nemají co dělat.Samozřejmně jsme to odnesli a celé svátky byli nemocní jak Natálka tak já.Takže jestli čte tuto diskuzi některá která to tak praktikuje (hlavně že má na 2 hodiny klid a může si vklidu vypít kafíčko ) :twisted: tak je prosím at se nad sebou zamyslí protože ubližují nejen ostatním ale i vlastním dětem co tam můžou chytit ještě něco horšího. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1138
3.1.08 19:18

Nattalio, pokud má moje holka ustupující rýmu, na doléčení, tak s ní normálně do kolektivu jdu, ovšem u začínající rýmy nebo při kašli si to nedokážu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6260
3.1.08 19:42

Znám jednu maminu, která vodí nemocné tříleté dítě kamkoli a kdykoli. Naposledy se snažili přijít k nám o půl osmé večer (kdy chodí malá spát) a mezi dveřmi, když už byli zutí a svlečení mi sdělila, že je dobře, že malá spí, že to ani nedoufali, že má jejich klučina kašel a včera že měl 39, ale dnes že už jen dost kašle a že jedou na nákup, protože mají na něco chuť 8O
Osobně nikam nemocnou ani nachlazenou Lucku nevodím, když má jen rýmu bez teplot, chodíme ven, ale ne mezi děti a když k nám chce někdo přijít, upozurňuji předem, že je malá nastydlá, ať se rozmyslí, jestli chce přijít nebo ne. Připadá mi dost sobecké a nezodpovědné vodit nemocné dítě mezi jiné děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
3.1.08 20:01

tak se také připojím do diskuze. také kačku nikam nemocnou nevodím.
když už nemá teploty,tak vyrazíme na procházku a to s námi chodí jěště jedna kamarádka s o 3 měsíce mladší holčičkou,ale jelikož jsou holky jěště v kočárku,tak nehrozí nákaza.
zrovna ted už jsme doma týden. teplotu už nemá,takže ven můžeme,ale fouká tam hnusný vítr,tak jsme dnes nikam nešly. zítra hodím přes kočár plášťenku,aby ji tam nefučelo a na chvilku vyrazíme.

tahání dětí do kolektivu nechápu. kačka je dost často nemocná a já jakmile na plavání vidím soplící dítě,je mi jasné,že to určitě chytí.

takže chápu vaše rozhořčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
3.1.08 20:21

ahoj

tak já se přidám. Nevodím nemocné dítě do kolektivu. Upřímně mě strašně nas… když jdeme do zpívání nebo do herny a tam jsou nastydlé kašlající děti - není to zodpovědné. Pokud jsme nemocní, ruším i návštěvy a i dospělým říkám, že je u nás marod.
Když jsme ted byli bobovat, byl tam i sousedovic chlapeček - 4 letý - došel a opravdu co došel do té doby než jsem to psychicky vzdala a odešli jsme protože se chtěl moc s klukama kamarádit, nepřetržitě kašlal… bylo mi ho líto, protože z toho bobvání nic nemohl mít, pořád a v jednom kuse kašlal a kašlal…

Na druhou stranu, momentálně mám dvě děti a ani jedno ve školce. Obzvlášť ted v létě, když měl Michal rýmu a Matěj mi spal jen v kočáru, tak jsem ven musela.. no a vysvětlete mu proč ne na písek že… takže jsme chodili na takové ty zastrčenější málo populární,,,, i s rýmou… prostě nebylo zbytí, když někdo došel tak jsem ale varovala

Ono se to cítění nemocnosti a zdraví ale asi mění… mám pocit že když začně dítě chodit do školky tak ten první rok je spíš více než méně o nemocech, takže pokud má dítě „jen kašel“ nebo „jen rýmu“ tak se to za nemoc nepovažuje… protože jinak byste snad ani nevyšli ven… to soudím dle vyprávění a chování známých a kamarádek co děti ve školce mají…
Do školky prý normálně vodí rodiče děti s rýmou a kašlem… avšak nesmí mít teplotu.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
3.1.08 20:31

Jenomže podle mě je rozdíl odvézt takové dítě do školky protože prostě není zbytí( rodič nemůže každý 14 dnů být doma a nechodit do práce) ale pokud je na mateřské a stejně tam s tím dítětem sedí tak nevidím důvod proč by měli být nemocní všichni kolem a hlavně si myslím že dítě i když má obyčejnou rýmu tak je náchylnější k ostatním nemocem a řeči že by nemohli vyjít ani ven se mi moc nelíbí.Když je dítě nemocné a to nemyslímn rýmu tak by mělo být v klidu a né lítat po venku a hrát si na písku :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
3.1.08 20:43

jé mě tam vypadlo slovo myslela jsem že když má obyčejnou rýmu a kašel, i když i ta obyčejná rýma je hrozná protože nikdy nevíte když chytnete "jenom tu rýmu " tak nevíte co se s toho vyvrbí.
Každopádně jsem se chtěla jenom vypsat protože nátálce ted ta rýma graduje a je mi jí líto když jí odsávám a kapu do nosu tak se vzteká a brečí ale tomu se asi nevyhnu musela bych koupit velkou skleněnou kouli a do ní ji zavřít a koupil hektolitry dezinfekce :D ale v této chvili mě to prostě švte když ji slyším jak chrápe a má plný nos :oops:
Omlouvám se všem :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
3.1.08 21:00

rýma

Ahojky!

Asi tady budu trochu „proti všem“, ale já nepovažuji rýmu za nemoc- pokud je dítě bez teploty, či jiných přiznaků virozy.
To by některé děti byly nemocné pořád - například moje roční dcerka má aspoň trochu rýmu skoro pořád - a to je kojená. Pokud bych ji teda při rýmě jednou nedávala do školky, asi by tam nechodila vůbec.

A kašel samozřejmě existuje i neinfekční, ale to už je na poradu s lékařem, jestli do kolektivu ano, nebo ne.

Petit + Dany 3,5r, + Editka 1r

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5328
3.1.08 21:11

Tak to já taky nevodím nemocné dítě mezi lidi, ven jdeme(zamozřejmě pokud nemá teplotu), ale ne do kolektivu. tam se ddvážím, až je rýma na ústupu.
Nattalia, jen mě napadá, nemohla tu rýmu chytit malá jinde než v herně. si myslím, že tak dlouhou inkubační dobu rýma nemá - píšeš, že teď rýma graduje a v kolektivu jste byli naposledy před vánoci :wink:
To bys potom nesměla nikam, ani do obchoďáku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
3.1.08 21:18

Ráda se taky přidám do této diskuze.
Takové maminy bych vždycky roztrhla, když jdou s dítkem, které je nemocné mezi lidi. A kolikrát se tomu ještě diví, když se nad tím někdo pozastaví.
Jak psala Maka, je to nezodpovědné.
My naštěstí nejsme moc nemocní, ale když už pak jsme, je mi Liborka moc líto. Proto se ho snažím před bacilama chránit.
Jak to bude, až začne Libča chodit do školky, netuším. Tam se asi těm bacilům nevyhneme.
zdraví Mava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
3.1.08 21:21

psala jsem že jsme to odnesli obě.Nejdřív já ( co jsem na mateřské tak jsem jakási náchylnější) a i přes to že jsme doma nosila roušku tak malá to chytla ode mně a ted ji má 6 den.Každopádně jsme psala že jsme byla v té chvili naštvaná a chtěla jsme se jenom vypsat a někomu si postěžovat. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
3.1.08 21:28

Taky se připojím knázoru, že když je dítě nemocné, tak má být doma a ležet. A myslím si, že i rýma je nemoc. Některé maminky obzvlášt starších dětí by se mnou nesouhlasily a namítli, že to svoje dítko by v posteli s rýmou prostě neudržely. No nicméně mi to vodění dětí s kašlem a rýmou do heren opravdu nepřipadá fér, jde jen o to aby si ony odpočaly, avšak na druhé nemyslí. Znám to ze své zkušenosti zkuste mrknout na diskusi rýma,šelest a vada na srdíčku. Jen když budete mít čas a chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
3.1.08 21:29

Taky se připojím knázoru, že když je dítě nemocné, tak má být doma a ležet. A myslím si, že i rýma je nemoc. Některé maminky obzvlášt starších dětí by se mnou nesouhlasily a namítli, že to svoje dítko by v posteli s rýmou prostě neudržely. No nicméně mi to vodění dětí s kašlem a rýmou do heren opravdu nepřipadá fér, jde jen o to aby si ony odpočaly, avšak na druhé nemyslí. Znám to ze své zkušenosti zkuste mrknout na diskusi rýma,šelest a vada na srdíčku. Jen když budete mít čas a chuť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
3.1.08 21:29

Též šílím, když vidím nudli u dítka cizího neb si okamžitě představím ty probdělé noce u nás....., ale nějak si tu imunitu vybudovat ty naše poklady musí. Horší to bylo před rokem - to se z každé rýmy vklubala hezká malá laringitída..... a to je teprve to pravé ořechové pro milující matku (myslím tím matku milující spánek :-) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5328
3.1.08 21:30

Naty, to nebyl útok :wink:
aha, tak to jo, já jsem nějak přehlídla, žes byla taky nemocná :oops: .
Jinak malá je teď taky nemocná, jakmile vidí odsávačku, neví, kde by se schovala chudinka :cry:
Bobci malý, nejradši bysme ty nemoci vzaly na sebe, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama