Vodnatá rýma, odsát nebo ne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.12.17 07:34

Vodnatá rýma, odsát nebo ne?

Dobrý den, chci se optat zkušenějších.
Malý měl rýmu zhruba 4 měsíce zpět - z nosu mu teklo, tak jsem začala odsávat, jenže pak už to ani moc nešlo a rýma nekončila. Lékařka mu napsala kapky a bylo mi sděleno, že vodnatá rýma, která teče se neodsává.
Nyní má prcek zvýšenou teplotu 37,6 a zase mu teče z nosu, tudíž teplotu přisuzuji rýmě. Má otázka zní, odsávat nebo ne?
Vsuvka dá se těch 37,6 nějak snížit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
658
23.12.17 07:46

Nevím jak starý je syn, ale jinak já jsem u dcery (dokud se nenaučila sama smrkat) odsávala vždycky když měla jakoukoli rýmu, aby se jí uvolnil nos. Ale nemá se to přehánět, takže já odsávala cca 3×denně. A co se týče té teploty tak mně říkala doktorka že srážet až když vyleze nad 38 stupňů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
23.12.17 07:50

@mynames.kate radím odsávat každou rýmu. My kvůli tomu pořídili elektrickou Nosiboo odsavacku. Sice byla dráha jako pr*se, ale byl to nejlepší kup pro děti. Vše je hned pryč z nosu, během chvilky a po dvou, třech dnech rýma pryč. A to nemluvím o tom, že se pak rýma nemá šanci dostat do dýchacích cest anebo do uší a způsobit tak horší infekce,

Jinak těch 37,6 bych nesnižovala, u takhle malé teploty by to dítko mělo zvládnout samo a tím taky trochu potrénovat imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4278
23.12.17 07:51

Teplotu bych nesrazela. A odsahala bych, ne porad, ale parkrat za den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
23.12.17 07:54

@Kačta teda já nevím, kde je nějaké doporučení nepřehánět to s odsaváním (max 3× denně?) - možná u některých nešetrných odsávacek? Každopádně spíše platí čím více (a častěji) odsajes, tím je menší šance, že se infekce rozšíří dále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
23.12.17 08:06

Odsvame mazdou rymu, po tom co ji to jednou „spadlo“ na plice fakt nic riskovat nebudu.. a nikde jsem necetla zadne doporuceni, vzdyt taky nesmrkame jen 3× denne 8o.. v nemocnici male odsavali nejdrive hodinu po jidle a pred kazdym jidlem (kojena co 3hodky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14934
23.12.17 08:20
@mynames.kate píše:
Dobrý den, chci se optat zkušenějších.
Malý měl rýmu zhruba 4 měsíce zpět - z nosu mu teklo, tak jsem začala odsávat, jenže pak už to ani moc nešlo a rýma nekončila. Lékařka mu napsala kapky a bylo mi sděleno, že vodnatá rýma, která teče se neodsává.
Nyní má prcek zvýšenou teplotu 37,6 a zase mu teče z nosu, tudíž teplotu přisuzuji rýmě. Má otázka zní, odsávat nebo ne?
Vsuvka dá se těch 37,6 nějak snížit?

Doktorka doporučuje vodnatou neodsavat. Sliznice se jinak podráždí a o to dýl se rýma léčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14934
23.12.17 08:22
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14934
23.12.17 08:24

Horečka se jinak nesráží u detí do 38,5..a u dospělých a starších dětí kolem 39.horečka je jinak prospěšná. Je součástí léčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
23.12.17 08:31
@Malike píše:
https://ona.idnes.cz/…q-/deti.aspx?…

No, zase nějaká rozumbrada v idnesu, co napsala rádoby “odborný” článek. U dobrých odsavacek nehrozí mechanické poškození sliznice a tím se nevytváří více hlenu. Např. u té elektrické je efekt opačný - do dvou dnů je po rýmě. Pokud by si nebyl někdo jistý, zda je nos dost zvlhceny po odsati, stačí do nosu stríknout zvlhcovac - např. mořskou vodu.
Fakt tu nechci být za přemoudřelou, ale po zkušenostech se třemi dětmi a čtvrtým na cestě už má člověk vyzkoušeno, ví co 100% funguje, u nás zabralo na všechny děti (nejen selektivně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24041
23.12.17 09:03

Tak si to vezmi podle sebe, mas rýmu, plný nos nudlí a nemůžeš se vysmrkat. Za prvé je to nepříjemné a za druhé se může rozšířit infekce do dutin, do uší,… teplotu bych srážela od 38.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
23.12.17 09:27

Na doporučení naší Mudr odsavame i vodnatou rýmu. Zvlhcuji před i po odsátí mořskou vodou. Ono se jim vždycky tak uleví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
23.12.17 09:39

My jsme odsávaly každou rýmu odsávačkou do vysavače pokud nebyl ucpaný nos.
Teplota se sráží nad 38°C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1770
23.12.17 09:41

Neodsavam vodnatou rýmu. Když to teče ven, nemá se co usazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19264
23.12.17 09:57

Vodnatou rymu odsáváním jen před spaním, během dne ne. A takové mimčo bych dávala na břicho, aby mu to teklo ven a ne do krku.
Teplotu snažím až nad 38,5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat