Vodnaté puchýřky kolem úst po použití rtěnky

1171
2.7.15 20:53

Vodnaté puchýřky kolem úst po použití rtěnky

Ahoj, zkouším, jestli někdo nebude mít stejnou zkušenost. Poslední dobou mám dost suché loupající rty, stále mažu jeleními loji (mám asi 3 druhy), spíš bez úspěchu. Před časem jsem si koupila novou rtěnku - neslíbatelnou Lipfinity od MF. Použila jsem jí asi 2×, v pohodě, pak potřetí jsem druhý den ráno měla hroznou reakci - po obvodu celých úst (v místě, kde končí ret) jsem měla desítky drobných svědících a pálících puchýřků, které mokvají a následně tvoří krustu. Trvalo asi týden a možná i víc, než jsem se toho zbavila. Myslela jsem si, že to byla reakce na odličovač, který jsem na tu rtěnku musela použít, abych jí dostala dolů.
Včera mě bohužel napadlo sity suché rty namazat vyživující tyčinkou, která je součást té rtěnky, a dnes ráno opět puchýřky kolem celého rtu, mám pusu jak havajský domovník.
Takže je jasné, že je to reakce na nějakou složku v té tyčince, už je v koši, ale co teď s tím? Nemyslím si, že jsou to opary, nenapadá vás, čím to namazat? Stalo se vám to už někdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17214
2.7.15 21:23

Moje „oblibene“, ale mozna nebudu uplne mimo…nemuze to byt impetigo? (infekce projevujici se prave mokvajicimi puchyrky a pak zaschlou krustou) :think: muze t mit souvislost s oslabenim organismu, kousnutim hmyzem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
2.7.15 21:37

Mela jsem to same po balzamech od Blistexu..Mazala sem vazelinou, pomaha nejvic :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
2.7.15 21:51

@Zuziky teda koukala jsem na obrázky na netu a to není to ono, tohle je malinký a určitě je to po té rtěnce - odstup v použití asi dva měsíce a následná reakce úplně jasná pouze po tomto. Ale děkuji 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
2.7.15 21:54

@kacenkace ježíš to jsem ráda, že nejsem unikát. Vazelína mě nenapadla, děkuji, na noc zkusím. Teď jsem tu vyštrachala zinkovou mast, tak zkusím aspoň vysušit ty puchýře a tu vazelínu si pak dám na noc. Ještě bych mohla vzít malýmu Bepanthen, ale nevím, jestli si to můžu namazat na tu pusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
2.7.15 22:05

Mám to samé. Dělají mi to rtěnky, některé balzámy na rty hlavně Labelo, ty levné ne. Asi i lesk na rty, už se nepamatuju, celé roky tyto věci nepoužívám.
Průběh úplně přesně stejný jak popisuješ. Puchýřky, krusta,…

Na kožním nezjistili nic, trochu reakce na lanolin, ale pak to zmizelo. Takže vlastně nevím která složka mi tu alergii způsobuje.

Dál mám alergii na antiperspiranty (s hliníkem) t je brutálnější než nějaká rtěnka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17214
2.7.15 22:09

@Gina to je dobre, toho potvorstva se strasne blbe zbavuje :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
2.7.15 22:32

No já když jsem si dívala na složení toho balzámu a viděla jsem ty etyly a butyly a propyly, tak se divím, že mi to tu pusu ještě nerozežralo :lol:
ale vím, že tyhle sajrajty jsou všude v kosmetice, hrůza.
@Tamaris no koukám nemáš to jednoduchý :? to můžu být ráda, že mi to dělá jenom ta jedna jediná věc (a pevně doufám, že se to nějak nerozvine)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 23:06

Fuj…kosmetiku vyraběnou z ropy… co myslíte, že tvoří hlavní složku těch tělových krémů, sprcháčů a šamponů? je to ropný tuk. A I KDYŽ JE TO BEZ REAKCE (PUCHÝŘKY) tak to škodí zdraví, ovlivńuje hormony, rakovina… vždycky se divím, co na sebe někdo napatlá za smrad.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
3.7.15 06:24

To bude nejspíš perorální dermatitida. To jsou malé pálivé puchýřky v okolí úst (koutek, brada), které po prasknutí vytvoří stroupek, ve větší ploše krustu. Objevuje se to po použití kosmetiky - hlavně make-upy, ale i krémy nebo rtěnky. Špatně se toho zbavuje. Ideálně vynechat veškerou kosmetiku a mazat se něčím přírodním. Dá se použít i kryogenní ošetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
7.7.15 16:37

Ahoj, ja jsem alergik na chemii v kosmetice tak obecne a muzu pouzivat jenom prirodni certifikovanou - vrele doporucuju projit vetsi eshopy s prirodni kosmetikou (treba biooo.cz) a vybrat si balzamy na rty tam. U rtenek je to trochu komplikovane, protoze je potreba si zkusit barvu. Ale v DM maji certifikovanou prirodni kosmetiku taky, jejich znacka se jmenuje Alverde, a ta je taky skvela. Rtenek maji celou radu a ted myslim pribyly dokonce i nove odstiny :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
7.7.15 18:15
@Andy38 píše:
Ahoj, ja jsem alergik na chemii v kosmetice tak obecne a muzu pouzivat jenom prirodni certifikovanou - vrele doporucuju projit vetsi eshopy s prirodni kosmetikou (treba biooo.cz) a vybrat si balzamy na rty tam. U rtenek je to trochu komplikovane, protoze je potreba si zkusit barvu. Ale v DM maji certifikovanou prirodni kosmetiku taky, jejich znacka se jmenuje Alverde, a ta je taky skvela. Rtenek maji celou radu a ted myslim pribyly dokonce i nove odstiny :kytka:

Za mě teda musím napsat, že i tu přírodní je nutné opatrně vyzkoušet. A zrovna něco na rty Alverde mi ty puchýře udělalo :nevim: už ale nevím co to bylo, je to už nějaký čas.
Neosypu se po jakékoliv konturovací tužce, tak v nejhorším vybarvím konturkou :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama