Vodní kamen ve WC

43
23.2.21 12:14

Vodní kamen ve WC

Ahoj holky, prosím o radu.
Nastehovala jsem se do nového bytu, a na wc bylo prekvapko, zkoušela jsem už vše.
Jak se toho prosím zbavit?
Je to kamen 😞
Chci to nejdřív něčím zkusit než zvážim výměnu WC.
Děkuji za případně rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1861
23.2.21 12:26

No asi bych neplítvala peníze na čištění a asi bych koupila rovnou nový záchod. ale jinak mě na pomáhá celkem duck ten černý na vodní kámen nebo rinGO (octový čistič - je trošku koncentrovanější než ocet)…

Příspěvek upraven 23.02.21 v 12:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
23.2.21 12:29

Ocet, celá láhev, nechat co nejdéle působit (ideálně třeba na víkend než někam odjedete) a pak zalít horkou vodou a dodrbat kartáčem. A na čištění jedině Domestos, to je úplně jiná liga než ty levné čističe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
23.2.21 12:30

Taky si myslím, že když v tom necháš hodně octu sedět hodně dlouho, půjde to pak mechanicky oškrábat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
23.2.21 12:36

Vezmi to pemzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2272
23.2.21 12:36

Domestos nechat několikrát po sobě působit celou noc. Zbytek by mohl jít dolů už kartáčem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
23.2.21 12:42

Vybrala bych co nejvíc té vody, uvařila v rychlovarce vodu s hodně kyseliny citrónové a nalila to tam. Funguje stejně jako ocet, ale nesmrdí.
Já si takhle odvápňuju spolehlivě rychlovarku.
Kombinace té kyseliny a horké vody to určitě vyčistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9520
23.2.21 12:49

Davam perkarbonat, kyselinu citronovou a zalit horkou vodou. Nechat pres noc a zachod je jako novy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
23.2.21 13:17

Kup si v Lidlu odstranovac vodního kamene, cca před rokem stál 34,90,– a byl v takovým vyřvaně růžovým obalu s tryskou a s páčkou. A tím to postříkej. To by rozpustilo snad i náhrobek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.2.21 13:20

Moc děkuji!! Dam pak výsledek, jestli se mi to podaří 😄 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
23.2.21 13:44

Meli jsme podobny zachod kdyz jsme se nastehovali po minule majitelce, na to dole pod vodou nam pomohla tableta do mycky pusobici pres noc a to nad vodou jsem nakonec vydrbala Larinem na vodni kamen, muselo se to fakt silou drbat a po castech nez to cele zmizelo, pak byla zachodova misa jak nova a porad ji mame uz 11 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
23.2.21 14:18
@pvlkbsv píše:
Ahoj holky, prosím o radu.
Nastehovala jsem se do nového bytu, a na wc bylo prekvapko, zkoušela jsem už vše.
Jak se toho prosím zbavit?
Je to kamen 😞
Chci to nejdřív něčím zkusit než zvážim výměnu WC.
Děkuji za případně rady

Zkuste Fixinelu. Pomohla mi krásně vyčistit WC v práci, který vypadal podobně. Nechat působit nejlépe přes noc a opakovaně. Chce to trpělivost a čas, ale myslím, že se zadaří :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
23.2.21 14:19

Já něco podobnýho řešila taky, různý chemikálie, čistidla.. vyřešila jsem to obroušením smirkovým papírem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
23.2.21 14:43

Gelový čistič krbových skel. Tohle vypadá jako rez z potrubí. Určitě toho bude plná nádržka splachování.

Proboha hlavně neměnit WC je to naprostá píp. Je to porcelán ten jde vyčistit z daleko horšího humusu. Chápu že je to hnusné ale rozhodně to nemá vliv na použití. Myslím po vyčištění.
To bych mohl rovnou po potřebě WC rovnou vyhodit a ejhle stačí štětka. Vždy je to o správném čističi.
@pvlkbsv hlavně nechat déle působit kyselina a ani já se hned nenapapam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.2.21 15:12

@JiříkMazlík
Přesně tak, je toho i plna nádoba, ale tu jsem vycistila snaz.

O výměně mě načal majitel, protože to i špatně odtéká. Tak proto, snad něco pomuze, až prijedu domu tak se na to hned vrhnu.

Moc děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat