Vodomil či potápník v bazénu

664
29.6.15 21:15

Vodomil či potápník v bazénu

Ahoj, mám dotaz na ty z Vás, které máte doma bazén a někdy jste řešily problém s broukem, který se v něm zabydlel a žije ve vodě, je to zřejmě vodomil černý. Neznáte recept, jak se ho zbavit? Podotýkám, že jsme chlorovali, máme filtraci i UV lampu, ale nic nepomohlo. Zatím jsem nezkoušela markantně zvýšit chlor. Díky za případné rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24363
29.6.15 21:17

Chytit a… odnést :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
29.6.15 21:22

Tiež ma napadlo, že vyloviť a odniesť preč alebo zabiť (to by mne bolo ľúto, ale bez vody nevydrží a bude sa trápiť kým skape, takže by to bolo milosdrnejšie), ale ja by som ho odniesla do najbližšieho rybníka ako sa poznám. Alebo by som si ho dala do akvárka:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17313
29.6.15 21:26

:lol: proč ti vadí? jediný co můžeš tak odnést :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
29.6.15 21:31

Proc ti tam vadi? ja bych byla rada:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
29.6.15 21:32
@stankaSR píše:
Tiež ma napadlo, že vyloviť a odniesť preč alebo zabiť (to by mne bolo ľúto, ale bez vody nevydrží a bude sa trápiť kým skape, takže by to bolo milosdrnejšie), ale ja by som ho odniesla do najbližšieho rybníka ako sa poznám. Alebo by som si ho dala do akvárka:)

nevim jak vodomil, ale potapnik umi i litat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
29.6.15 21:46

Vím, že je docela důležitý, žere komáry atd., ale prý taky umí kousnout člověka (vyčetla jsem na nějakém slovenském fóru). Navíc jsem dost štítivá a nechci plavat s brouky, které krouží kolem mne. Viděla jsem tam spoustu larev, resp. něco malinkého, co mu nebylo sice podobného, ale mrskalo se to tam. Pokud by jich tam bylo pár, vylovím je a odnesu, ale při včerejším napouštění jsem tam viděla spoustu těch malých…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
29.6.15 21:50

@eva333 lidi, vy jste nikdy neslyseli o komarich larvach? to se na stredni neuci prirodoveda? pokud ti brouk vadi, tak ho chyt do sitky a osned do nejlizsiho rybnika, jinak se vrati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24363
30.6.15 09:05

@eva333 To malé mrskací jsou spíš komáří larvy - proto se tam ten brouk nastěhoval, žere je.
Zkusila bych použít takový ten „chloršok“ a filtrovat, filtrovat, ony ty potvory rády stojatou vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.6.15 09:59
@Pipet píše:
@eva333 To malé mrskací jsou spíš komáří larvy - proto se tam ten brouk nastěhoval, žere je.
Zkusila bych použít takový ten „chloršok“ a filtrovat, filtrovat, ony ty potvory rády stojatou vodu.

brouk je bylozravy a jen vyjimecne nepohrdne masem. Drave jsou jeho larvy, ktere tam chce naklast:D Komáří larvy jsou všude, lepší filtrace, více chloru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24363
30.6.15 11:01

No jo, larvy brouka žerou larvy komárů :mrgreen:

My je teda v bazénu nemáme… zakrýváme ho plachtou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
30.6.15 11:30

Ten macek muze mit pres 4 cm, ja bych byla unesena, ho najit v bazenu:) bez ironie:) bych ten bazen asi obetovala broukovi:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
30.6.15 23:45

Má cca 1 cm a už jsem ho snad zlikvidovala. My tam máme také solární plachtu, tak snad teď zabere. Broukovi bazén fakt neobětuju, zas takový milovník hmyzu nejsem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama