Voják z povolání - jak často je doma?

21.4.20 13:33

Voják z povolání 2020

Dobrý den,

přítel teď v dubnu 2020 nastoupil na KZP do Vyškova a chce se stát vojákem z povolání.
Mám to z toho velice smíšené pocity.

Kvůli koronaviru je kurz zkrácený - místo 3 měsíců na 1,5 měsíců nepřetržitého výcviku (nesmějí domů).

A teď k mým pocitům. Jsem docela rodinný typ a dneska jsem nad tím tak začala přemýšlet, že nechci, aby byl neústále někde v tahu. Samozřejmě mu v této práci nebudu bránit, pokud to skutečně chce, ale nadšená z toho nejsem.

A moje otázka zní: jak často během roku je Váš chlap doma a jak často pryč? Nemyslím mise, ale pracovní doba, cvičení, atd.

Můj bude dojíždět na útvar 80 km, bojová jednotka, radista.

Děkuji za všechny příspěvky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
256
21.4.20 13:43

Vojaci mivaji vetsinou pracovni dobu 7-15:30 jinak pochopitelne bojovej utvar bude mit tech cviceni vic. Ale nebala bych se toho. V dnesni dobe je to stabilni a dobre placena prace a stoji to za to! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
21.4.20 13:50

@MrkvickaAli nevim co je zkratka KZP.
A co kdyz ho povolaji na bojovou misi do nejake valecne oblasti? Takovych situaci bude v budoucnu ve svete urcite pribyvat.

To myslis, ze zvladnes byt v pohode sama doma i s ditetem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
21.4.20 13:56

Kurz základní přípravy. Gratuluju vám oboum, přítel se dobře rozhodl.

Příspěvek upraven 21.04.20 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
21.4.20 13:57

KZP je kurz zakladni pripravy ;) a dostat se do mise v zahranici neni lehke ani pro vojaky, kteri tam sami chtějí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
21.4.20 13:57

Take to vidim jako dobre rozhodnuti, budes moct byt na nej hrda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.20 14:02

Samozrejme, ze se obavam i mise a to uz v zadnem pripade neschvaluju :D Ale slysela jsem, ze mise jsou dobrovolne a hlavne je tam tlacenka. Navic pritel ma ocni vadu a nosi bryle, takze nevim, zda by vubec prosel zdravotni prohlidkou na misi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
21.4.20 14:03
@lany2 píše:
KZP je kurz zakladni pripravy ;) a dostat se do mise v zahranici neni lehke ani pro vojaky, kteri tam sami chtějí

Tak to pak ma zakladatelka z poloviny vyhrano, kdyz vlastne bude jen doma. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
21.4.20 14:06

@Chytrak pochopitelne ze kdyby doslo na nejaky velky prusvih ve svete, nebo i u nas. Tak se muze stat ze by musel jit. Ale zatim se tak nestalo, stat se muze cokoliv a pak se branna povinnost vztahuje na kazdeho obcana cr. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 14:25

Moje segra i její chlap jsou v armádě už leta a nemůžu říct, že by byli furt v trapu :think: spíš mi přijde, že jsou skoro furt doma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sama uvažuju, že to zkusím za rok :think:

anonym, info o rodině

• Citovat
  • Nahlásit
22.4.20 10:05

@MrkvickaAli Ahooooj. No… mám muže v armádě u bojovky… máme za sebou misi, různá cvičení, teď odloučení kvůli koroně (hranice)… je často pryč, jsou to nervy ale víš co? On si plní sny a já ho miluju :srdce: Takže když budeš chtít, dáte to oba :potlesk: On mi za to věčné čekání stojí :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat