Vojenské lyceum vs Střední policejní škola

Anonymní
14.2.21 21:26

Vojenské lyceum vs Střední policejní škola

Dobrý večer přeji :),

potřebovala bych se s Vámi o něčem poradit. Máme doma syna, který chodí do deváté třídy, takže se zrovna rozhodujeme, na jaké škole bude dále pokračovat.

Známky má dobré, na vysvědčení zatím vždy vyznamenání. Vyniká spíše v technických oborech (matematika, fyzika, chemie)… (Po mně, umělecké duši, tedy rozhodně není. :lol: )

Manžel si vzhledem k jeho studijním výsledkům přeje, aby šel na gymnázium, ale kluk je proti. Už odmala miluje sport. V současné době je jeho největším koníčkem střelba. Také ho již od brzkého věku přitahuje armáda a policie, tudíž za mnou přišel, že by chtěl jeden z těchto oborů studovat. Manžela jsme nakonec taky nějak ukecali. :lol:

Konkrétně jsme vybrali Vojenské lyceum v Moravské Třebové a Střední policejní školu v Holešově.

Jen se stále rozhodujeme, pokud by skutečně nastala ta situace a syn se dostal na obě školy, kam ho tedy nakonec poslat. Synátor je dost nerozhodný a říká, že se mu oba obory líbí a že si nedokáže vybrat.

Má někdo z Vás alespoň s jednou z těchto škol zkušenosti? Co se Vám zdá jako lepší volba? Syn by chtěl pokračovat ve studiu na vysoké škole v oboru, kterému se bude na střední škole věnovat, tedy buď nějaké Vojenské vysoké škole nebo Policejní akademii. Je u jedné z těchto dvou škol vyšší pravděpodobnost, že se na VŠ dostane?

Předem děkuji za odpovědi a deváťákům přeji mnoho zdaru u přijímacích zkoušek. :) :srdce:

P. S.: Každá rada nebo zkušenost pomůže, jsme opravdu nerozhodní… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
170
14.2.21 21:53

Chodila jsem kdysi na Trebovou a určitě pro kluka lepší než policejní škola vč uplatnění po škole. Za mě jasná volba i u mých dětí pokud nebudou úplně natvrdlý :jazyk:je to těžší gympl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
14.2.21 21:54

Jinak když půjde na Trebovou tak pokud by se na VŠ nedostal (UnOB) tak i tak už je vojákem z povolání a má zaměstnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.21 22:18

@KatusinkaMala Moc děkuji za odpověď. Vypadá to, že to lyceum je skutečně o hodně těžší, alespoň když jsem porovnávala učební plány. Více se věnují matematice, fyzice, chemii a dalším technickým předmětům. Na té policejní škole je zase hodně práva a psychologie, ale třeba chemii a fyziku mají jen jeden rok.

No, ještě to musíme zvážit. Každopádně díky za velmi rychlou reakci. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
14.2.21 22:23

V pohodě kdyžtak SZ. Absolvovala jsem i vysokou školu v tomto oboru. Tak když by byly nějaké otázky není problém.
Synkovi drzim palce 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat