Vojtova metoda a látkové pleny

6.8.13 07:50

Vojtova metoda a látkové pleny

Ahoj holky, nemáte náhodou nějaká z Vás zkušenost s látkovýma plenama při cvičení vojtovy metody? Myslíte že mohou ovlivnit pohyblivost dítěte? Je tedy lepší používat papírové pleny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9378
6.8.13 07:58

@Petulka1410 mam..vubec to nevadi. Ptala jsem se na to fyzioterapeutky. Pokud dobre skladas ctverce, pokud pouzivas, a nevadi to v pohyblivosti kyclym, tak pouzivani nevadi. Se synem jsem Vojtila 7 mesicu a celou dobu byl v latce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená jruz
6.8.13 07:58

Klid - to jedině, že by ti to výslovně zakázali, ale o takovém případu jsem zatím neslyšela (což neznamená, že to nemůže být).

Pan doktor Václav Vojta tuto metodu vymyslel v době, kdy se o jednorázových plenkách max. tak snilo :) Když cvičíš, tak je přece děcko nahatý.

• Nahlásit
  • Citovat
5974
6.8.13 07:59

No já nevím, látkové pleny používám, ale při cvičení se má to dítko raději vysvléknout do naha. Tak jsem to dělala já a dělám to dosud, i když už necvičíme. Malou nechávám v těchto vedrech přes den často bez plenky, ať má volný pohyb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stazinka09
6.8.13 08:01

Látkové pleny ničemu nevadí, ve smyslu zpoždění hybnosti apod. Dcera měla látkovky celé plnkovací období, Vojtu jsme cvičily do 6měsíců, např. přetáčet se začala na začátku 4. měsíce. Myslím, že to vůbec nesouvisí.

No a dítě samozřejmě cvičí nahé, proto dost dětí cvičící Vojtovku nesnáší svlíkání, moje malá už poznala, že jdeme cvičit.

• Nahlásit
  • Citovat
464
6.8.13 08:17

Nám taky fyzioterapeutka doporuče cvičit bez pleny, prostě nahatý at je prcek… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 09:36

Cvičíme taky bez plenek, já jen jestli nevadí že jinak rádi používáme látkovky (a já osobně si myslím že pro dětí jsou lepší než papírové) tak snad to brzy bude v pohodě a cvičit nebudeme muset :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9378
7.8.13 09:44

@Petulka1410 :mrgreen: bez plenek se cvici normalne a latkovky nevadi. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5974
7.8.13 14:18

@Petulka1410 jak malé máte miminko a jaký problém? My cvičili s malou od 2,5 měsíce do 4,5 měsíce. Měsíc a půl jsem cvičila 4×- 5× denně a k tomu jsme jezdili na rhb, pak už jsme cvičili jsem jednou denně. měla lehkou hypotonii a predilekční držení. Srovnala se brzy a teď už je v pořádku. Nepoužívám jiné než látkové pleny a nikdy na ně nikdo nic nenamítal. (myslím lékaře)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama