Vojtova metoda a pláč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 33 příspěvků 04.07.19 18:50
Vojtova metoda a pláč

Zdravím. Začali jsme s miminkem (2,5 měsíce) cvičit vojtovku. Otáčí hlavu jen na jednu stranu…tedy umí to už i na druhou, ale preferuje jen tu jednu, hlavne při spánku a prohýbá se nám do luku, je dost živá, už se sama přetáčí i na bok a břicho, ale špatně. Doktorka říkala, že takhle živé miminko tam ještě nikdy snad neměla, ale že je šikovné.
Jsem ráda, že chodíme cvičit, je to dnes teprve třetí den od prvního rehabka, takže vím, že to chce trpělivost, ale mám s miminkem problém udržet oční kontakt a taky mi u toho občas začne hodně plakat. Snažím se být v klidu ať je taky, ale nejde mi to s ní tolik, jako manželovi, ten ale stíhá cvičení max poslední během dne kvůli práci. Je to tedy hlavně na mne a já se bojím, že cvičím špatně a nechci, abych malé nějak uškodila. Taky se obávám, aby z toho neměla nějakou psychickou újmu. Máte také se cvičením zkušenosti, kdy vám miminko plakalo, ale i přesto se dostavily výsledky a nepocitili jste, že by to mělo na mimi nějaké negativní dopady? Díky!

Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 04.07.19 19:00

Začátky s Vojtou jsou nesmírně náročné. Cvičila jsem obě děti. Určitě se vyplatí.
Děti nepláčou, že je to bolí, ale je to pro ně náročné (asi jako když cvičí dospělí) a navíc v trochu nepohodlné pozici. Můžeš poprosit fyzioterapeuta, aby ti to předvedl na tobě. Opravdu to nebolí, já to zkoušela. Újmu děti neutrpí. Po cvičení pochval a pomazli. Oční kontakt jsem neřešila, hlavně když dítě leží zády ke mně, tak to ani není možné.

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 04.07.19 19:02

@kazetkakiki Je to normální, že mimco brečí. Představ si že tě bude někdo dávat do polohy, na kterou nejsi zvyklá.

Mně u malé pomohlo vycihnout si okamžik, kdy byla při hraní nastavená dobře a prostě jí chvilku fixovat. Ale měli jsme takový cvik, kdy to docela dobře šlo. Kdybych jí tam dávala záměrně, tak bude brečet taky.

Mirenka
Kecalka 155 příspěvků 04.07.19 19:02

@kazetkakiki ano, cvičili jsme 10 měsíců, výsledky byly vidět průběžně. Cvičila jsem s ním jenom já. Na rhb mě fyzioterapeutka uklidňovala, že lepší je o hůř provedený cvik, než necvičit. Začátek je nejtěžší, ale to dáte, má to smysl ;)

7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 04.07.19 19:03

Ještě mě napadlo, jestli máš Fejsbuk, najdi si Děti Václava Vojty, tam se vojtovkou zabývá holka, která sama celý život cvičí, teď už ne dospělá, cvičí další děti, včetně svého vlastního. Hodně mi pomohla v našich těžkých začátcích.
Neboj, to dáte. :hug: :srdce:

kazetkakiki
Povídálka 33 příspěvků 04.07.19 19:10

Jeeee, děkuji moc všem :srdce: :kytka: :andel:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.07.19 19:51

S dcerou jsem cvicila od 2 do 6 let a to byl mazec. Male aspon nezdrhne. A jak krasne mluvila tak rikala ze je to hnusny. Nutis jeji telo ucit se novy pohyb, polohu, bori se vytvorene stereotypy. A miminko neumi mluvit, tak rve. Nasledky to fakt nenecha. Cvici to i se mnou a ja uz tedy fakt nic necitim.

dickys
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 20:15

Já jsem s dcerou cvičila taky několik měsíců. Určitě z toho žádné pychicke následky nemáme :) S tím, že u toho brečí, je potřeba se vnitřně vyrovnat. Nebrečí, protože ji ubližujes, jenom se jí to prostě nelíbí.

Anny2148
Kecalka 318 příspěvků 04.07.19 20:31

Ježíš, já když si vzpomenu jak u toho dcera řvala, tak mi běhá mráz po zádech. Cvičili jsme naštěstí jen asi necelý rok, ale bylo to peklo. Hlavně když mi moje máma vykládala, že jí tyrám a mám jí nechat. To bylo o nervy. Teď jsou jí čtyři, žádné následky nemá. Jsem hrozně ráda, že jsme cvičili, má krásné držení těla. Cvičila jsem asi půl roku i s nejmladším synem a ten byl úplně v klidu, taky neměl žádný velký problém. A taky je to na něm vidět. No a s nejstarší synem jsem necvičila, protože jsme tehdy byli u jiné fyzioterapeutky a ta řekla, že je to zbytečný a do dneška si to vyčítám, protože je to opravdu vidět jak má povolené břicho a díky tomu další problémy s držením těla.

Váš příspěvek
Reklama