Vojtova metoda a psychika.

Anonymní
5.8.21 16:23

Vojtova metoda a psychika.

Syn, skoro 2 měsíce měl problém s otáčením hlavičky na levou stranu a také ma lehký hypotonus. Pediatr nas s tímto problémem poslal na rhb cvičit Vojtovu metodu. Dnes jsme tam byli poprvé, i když otáčení hlavičky se výrazně zlepšilo. Fyzioterapeutka byla zděšena z toho jakou má malý diastazu, jak má,,rozlité,, břicho a jak ochablé má břišní svaly. Syn trpí i na reflux a nadýmání, což prý souvisí s těmi ochablymi svaly.

Bylo nam vysvětleno, co máme cvičit, malý u toho hrozně křičí a mně to trhá srdce, bohužel nevěřím tomu, že to nemá žádný vliv na psychiku. Bojím se, že to zvládat nebudu.

Není ještě jina možnost cvičení, jak posílit bříško a zmírnit diastazu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3856
5.8.21 16:28

Se mnou máma Vojtovku cvičila a žádný vliv to na mou psychiku nemělo, naopak jsem ráda, že teď nemusim řešit různé problémy, kdyby to tehdy zanedbala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.21 16:29

Cvičíme od 3 měsíců, z jiných důvodů. Ze začátku jsem to taky psychicky moc nezvládala, ten řev při tom. Ale jak skončíme, hned se uklidní a je zase usměvavý, v pohodě. Tak to beru tak, že ho to prostě štve, tak jako ho například štve, když ho oblíkám. To řve taky. Znám plno lidí, co s dětmi Vojtovku cvičili a nepřijde mi, že by některé z dětí mělo nějakou psychickou újmu. To spíš ti rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
2168
5.8.21 16:37

Já jsem cvičila vojtovku jak s prvním synem, kvůli ochablým břišním svalům, tak s druhým kvůli placaté hlavě a nemyslím si, že je to nějak poznamenalo. Ale pro mě to bylo taky psycho :lol: Bylo mi jich strašně líto, ale moc jim to pomohlo. Věřila bych doktorce a cvičila.
Jinak já jako mimino měla pro změnu křivé nohy, vtočená chodidla k sobě. Máma se mnou taky cvičila vojtovku a nijak mě to nepoznamenalo. Spíš naopak jsem ráda, že se na to nevykašlala a já můžu normálně chodit. A to samé jsem chtěla pro své kluky. První by byl nejspíš dlouho nelezoucí, nechodící, nesedící. Po cvičení jsem viděla obrovské zlepšení téměř hned a v půl roce už lezl jak ďas :lol: Druhý má zase souměrnou hlavu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.21 16:50

My Vojtovku po týdnu cvičit přestali, ale cvičili jsme dál s „normálním“ fyzioterapeutem se specializací na miminka. Existuje np. taky metoda Bobath, výsledky prý stejný. Na Vojtovku jsem slyšela různé názory. To si musí každý rodič zvážit sám. Kdyby moje dítě mělo neurologický problém, možná bych cvičila dál. U nás byl problém preference jedné strany, trochu placatění hlavy a záda do „C“, ale neurologické reflexy v pořádku. Já jsem třeba ráda, že jsme se nenechali ukecat na Vojtovku. U nás byl hned po normální rehabilitaci obrovský pokrok a dítě je teď moc šikovné. Někteří říkali, že některé děti jsou po Vojtovce mnohem víc plačtivé. To jsem moc nechtěla :roll:.

• Citovat
  • Nahlásit
822
5.8.21 17:05

Cvičili jsme, dítě mělo i neurologicky problém. To, že u toho dítě křičí, neznamená, že trpí. Jak už někdo poznamenal, dětem se nelíbí i např oblékání, koupání a křičí. Matka si to musí srovnat v hlavě, dítě i vycítí rozpoložení mámy. Mám vojtovka hodně pomohla, dítě plakalo jen při cvicích, pak bylo ok. Když to srovnám, mladší sourozenec se narodil jako dráždivé miminko, trpěl na koliky a nakřičel toho o hodně víc i bez vojtovky. Nyní jsou školáci a bez újmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
5.8.21 17:07

To je stará známá otázka, jestli je lepší být duševně vyrovnaný vozíčkář nebo chodící neurotik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
5.8.21 17:17

Já cvičila se synem. Přišlo mi, že na vojtovku je odeslané snad každé 2.dite. Syn byl prostě líný a všechno mu trvalo, ale museli jsme cvičit. Následky to zanechalo spíš na mne, kvůli příšerné fyzioterapeutce. Jinak výsledek vcelku nic moc, když nastal jeho čas, který ale nevychazel do tabulek, začal lézt a pak i chodit a asi by to bylo stejně i bez vojtovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16556
5.8.21 17:19

Zkusila bych fyzioterapeuta, co umí i neco jinyho nez vojtu, pokud je dítě neurologicky zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
5.8.21 17:25

My cvičili s dcerou, která se přetáčela jen na jednu stranu, měla oslabené břicho a další problémy. Vždy u toho řvala jak tygr, já z toho byla na prášky, ale cvičili jsme…fyzio mi řekla, že vždycky když mám tendence necvičit kvůli řevu, tak si mám dceru představit jako šestnáctiletou, jak má vadné držení těla a hystericky brečí, že si nemůže vzít na ples šaty, že se jí všichni smějí, že jí žádný kluk nechce…i jsem jí to říkala, ať neřve, že to dělám pro ni…teď jí bude šest, nevypadá jako že by ji to poznamenalo a držení těla má dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5648
5.8.21 17:31

Neznám případ, kdy by dítě či dospělý odcházel od vstupní konzultace fyzioterapeuta / RHB lékaře se závěrem - nález v normě. Vždycky se něco najde. Ale někdy na rehabilitacích rodiče vystraší, co všechno je špatně (a podávají to slovy, jako by dítě bylo ochrnuté na polovinu těla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
5.8.21 17:32

Budu hnusná
chceš mít z dítěte nemohoucího dospělého, který v životě nezažil nic nepohodlného, nebo zdravého potomka?
Děti řvou, je to pro ně jediný kanál komunikace a pro zdraví je třeba udělat občas i něco nepohodlného a za takhle malé děti to dělají rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
5.8.21 18:40

Taky jsem musela s oběma syny cvičit Vojtovku.ze začátku taky brečeli, ale pak si zvykli. dokonce se při cvičení i smáli. hlavni je, že jim to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.21 21:04

Chápu, jak ti je. Malá taky musí cvičit Vojtovku, ale fakt to pomáhá. Cvičíme od necelých 3 měsíců věku a už je to přes 2 měsíce a fakt můžu říct, že to pomohlo. Na konci léta budeme končit. Ano, ten počáteční řev je srdcervoucí, ale uvidíš pokrok a to za to stojí! Navíc jak budeš s mimčem cvičit pravidelně, mimčo to bude opravdu snášet líp a ty taky. Budeš ty pohyby dělat přesněji, uši se ti na tu chvilku vypnou. Já ještě začala s malou doma cvičit na gymnastickym míči a dělat doma vaničkování, ale po konzultaci s fyzioterapeutkou, abych nějak nešla proti tomu jejímu cvičení. Rozhodně lepší teď trochu pláče, než později řešit větší problémy. :kytka: Že by to mělo vliv na psychiku mimča si fakt nemyslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
6.8.21 02:06

Já cvičila s dcerou od jejích 3 měsíců do cca 10 měsíců. Ze začátku to byl taky šok vidět dítě, jak řve a jak ho “trápím”, nicméně pak jsem si zvykla. Důležité je pochopit, že dítě nic nebolí, řve proto, že je fixováno do pro něj nepřirozené polohy. Nepříjemná mu možná může být stimulace určitých bodů na těle, ale opět - nemělo by to bolet.
Dcera žádnou psychickou újmu nemá. A mně to vlastně trochu pomohlo - na pláč jsem si zvykla a už mi netrhá srdce, když dcera brečí např. při očkování :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat