Vojtova metoda kontrola lékařem

16
20.3.17 12:09

Vojtova metoda kontrola lékařem

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, docházíme do Vojtova centra v ČB, malá měla asymetrii těla a stále má mírný rozestup břišních svalů, cvičíme pravidelně, pokroky jsou vidět a rehabilitační sestra nás vždy chválí.
Takže k věci, ptala jsem se několika maminek v centru, jak často je paní doktorka (ne rehab. sestra) kontroluje, protože ze 6 návštěv jsme paní doktorku viděli pouze jednou a to při vstupní kontrole. Vyšetření ohledně zlepšení dělá pouze sestra. Nechci znehodnocovat jejich vzdělání nebo jejich zkušenosti, ale přijde mi zvláštní, že toto vyšetření provádí na nás pouze ony. Od ostatních maminek jsem se dozvěděla, že je paní doktorka kontroluje každé druhé vyšetření, jednu dokonce každou při každé kontrole.
Takže moje otázka zní, ti co navštěvujete nějaké Vojtovo centrum/ Arpidu a pod. jak často miminko/ dítě kontroluje lékař? Nebo potřebu vojtovky indikuje pouze sestra?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5732
20.3.17 12:36

A není ta sestra ve skutečnosti fyzioterapeutka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 13:09

Ahoj, my chodíme taky ke Kolářové, syna viděla 1×, s dcerou taky tak, max1-2× za rok. myslim, že ty změny nejsou hned tak viditelné, u starších dětí např. Možná, že doktorka kontroluje, když se něco nezdá terapeutkam.tak to vnímám já :) ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5735
20.3.17 13:19

Nase rhb byla fyzioterapeutka, plus jeste nas jednou za cas kontrolovala i s doktorkou. Asi co mesic (chodili jsme jen chvili, ale co tyden)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
20.3.17 13:24

@Maya88 k fyzioterapeutce jsme chodili z počátku dvakrát týdně, doktorka kontrolovala po šesti týdnech, pak jednou týdně fyzio a zase za šest týdnů doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
20.3.17 13:25

Když jsme cvičili vojtovku, tak nás tady Dr. vyděl na vstupním vyšetření a pak s námi cvičila fyzioterapeutka. Na kontrolu jsme chodili asi po půl roce a chodíme do teď, i když už nemusíme cvičit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
20.3.17 14:28

Kdyz jsme cvicili vojtovku( syn se nechtel otacet, mel slabe brisni svaky), videl syna lekar jen pri vstupni prohlidce a pak na domluvene kontrole tusim po 6 mesicich, pak jsme se cvicenim skoncili a meli prijit na kontrolu az se ditko postavi.na ni nas pak pozvali az bude sam trochu chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
20.3.17 15:05

Mě právě zaskočilo, že nás doktorka prakticky nekontroluje a miminko téměř ( měsíc mladší) stejně staré jako naše dítě, kontroluje pokaždé!! Takže si pak říkám, aby se něco nezanedbalo.

Ano, sestry jsou fyzioterapeuti, ale i přesto některé děti kontroluje doktorka častěji než jiné. Chápu, že mají děti různé vady a potřebují jiný dohled, ale jak to doktorka může vědět, když nás skoro půl roku neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama