Vojtova metoda, nejde nám cvičit

18.4.17 09:27

vojtova metoda nejde nám cvičit

Dobrý den,

ve čtvrtek jsem byla s dcerou na rehabilitaci…když leze tak si ulevuje tím že má nožičky jako žabička…má povolené šikmé břišní svaly proto jsme měly začít cvičit na boku vojtovu metodu bohužel se mi to vůbec nedaří :( dcera se u toho propíná vůbec nespolupracuje a když jí položím na stůl a začnu jí svlékat tak okamžitě začne brečet :( vím že toto cvičení jí nebolí. Už jsme ho cvičily když byla menší na pasení koníků ale ted mi to prostě nejde a na rehablitaci mají 14dní dovolenou:(( poradíte nějaky fígl? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4228
18.4.17 09:52

Já s dcerou cvičívala u pohádek. Prostě jsem ji položila na zem, otočila jsem ji směrem k televizi a pustila pohádku. prostě jsem její vědomí zabavila něčím jiným a pak její neurosložka reagovala na fyzické podněty z Vojtovky.
Je fakt, že ze začátku byl problém a začínaly jsme tedy s Bobath konceptem, ale plynule jsem na Vojtovku přešli. A zase je fakt, že já neznám pláč k vůli cvičení, takže tu psychickou rovinu (dítě řve a řve) neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
18.4.17 10:20

Taky tak nějak, my máme cvik, u kterého když na malýho nedělám doslova šašky, tak probrečí. Takže si dokážete představit co předvádím na kontrolách u mudr… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
18.4.17 10:38

Cvičit vojtovku u takhle starého dítěte je náročné. počítejte, že spolupracovat fakt nebude. takže moje rada zní - vslíknout někde jinde - v koupelně třeba, ať zbytečně neřve dřív než je nutné. mít vše nachystané a jednat rychle. donést na stůl, dát do polohy, a hned cvičit. pokud se propíná, musíte vy být silnější - možná trochu zalehnout. a vytrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1611
18.4.17 12:04

Dcera se u toho buď hrozně řehtá, dělá blbinky, pak mi nadává jak je to hnusný. Ale je jí už 5 let. A to je keců. Teď jsme najeli na tvrdý obchod. Za cvičení korunka. Už vidí, jak si půjde něco koupit. Škoda, že zrušili desetníky, takhle mě brzy zruinuje. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
18.4.17 17:52

Cvik na boku je hrozné tezky…vojtovku cvicime už 4,5mesice a syn pořad rve. Teď je mu 6,5mesice…bok je náročný. Dnes jsme dostali cvik na břiše s pokřtěným i koleny - no to je přímo masakr…
Já svlikam na sedacce. Snažím se dělat blbosti u cviků kdy na mě vidi… pak už proste řve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
10.7.18 15:09

Zdravím, jdu si zase pro radu. Se synem (3,5 měsíce) jsme včera byli poprvé na rehabilitaci, kde nám bylo doporučeno cvičit vojtovku a ukázali nam tam prvni cvik na zadech - mačkání bodu pod bradavkou s točením hlavičky. Syn u toho strašně řval ale jakmile se přestalo cvičit uklidnil se. Rozhodli jsme se že cvičit budeme a problém je teď v tom že mi to doma prostě nejde. Malý se u toho směje a dělá blbiny a prostě to dělám asi blbě - nezvedá nohy jak by měl, nezatina břišní svaly… Né že bych měla radost že u toho bude bulet ale má smysl snažit se dál cvičit když vim že to nedělám dobře? abych mu třeba nějak neublížila nebo tak… Na rehabilitaci jdeme znovu až za týden. Nevím kde je chyba, tam jsem si to zkoušela a šlo mi to. Takže co s tím? Mám se snažit dál do příští kontroly? Nerada bych něco zanedbala, nechci to flákat když už jsem se rozhodla že do toho půjdem a hlavně když už teď vidím, jak špatně pase a naklání hlavičku na jednu stranu atd. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4227
11.7.18 15:39

Mackej ne prstem, ale tou hraskovou kosti u zapesti, nesnaž se extra o ten smer sikmo nahoru k ramenu, to je jen naznak, hlavni tlak je dolu mezi lopatky k podlozce. A neboj se pritlacit trochu vlastni vahou. Pujde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
prdolkaprdolka
12.1.19 13:37

Prosím, nevybavíte si někdo cvik vojtovy metody na povolené břišní svaly u malého dítěte? Údajně to pomáhá při pupeční kíle. S dcerou jsem od narození vojtovku svičila, ale vypadlo mě to z hlavy.

• Nahlásit
  • Citovat
1766
12.1.19 14:40

My cvičily ten, jak se zmačkne bod mezi žebry na úrovni konce hrudní kosti. Hlavičku jsem držela natočenou ke mně v úhlu cca 45 stupňů.. A bradicku primacklou k hrudníku. Ale to bylo možná upravený kvůli záklonu. My to teda cvičili kvůli hypertonii… Ale rehabka brblala, že ma i břicho povoleny a tohle bylo i na to, protože přitahuje dítě nožičky k tělu. :nevim: tak třeba myslíš tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama