Vojtova metoda, pokračovat?

1260
30.7.15 13:34

vojtova metoda, pokračovat?

Ahoj holky, malý měl sedm měsíců a od necelých dvou cvicime. Preferoval jednu stranu a uklon hlavičky. Nechtěl by na brisku. To se po třetím měsíci srovnalo. Ve třech měsících se pretacel sám na bříško. Uklon zůstal doteď. Přijde me ze uz nám cvičení nezabírá. Žádné změny a hlavně stále přetrvává ten uklon. Podle rehab. sestry je slabý v rukách.
Teď se sám pretaci tam i zpět. Snaží se na kolena, ale rukama to neudrží. Nesedí, ale to má asi čas. A hlavně se neustále cpe na nožky.
Cvičení doma je jeden velký boj. Vydržet nebo změna cviků? Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
30.7.15 13:40

@Pajoš mě pomohla až změna fyzio, a to mi nepřišla špatná. Teď vidím pokrok.
Cvičili jsme od 2 do asi 6 měs… tak jsem s tím sekla a od 10m cvičíme jinde, a je mu 12,5m, nekončíme, ale vidím pokrok :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1260
30.7.15 13:44

Mě právě taky nepřijde špatná, ale… za 14dni máme kontrolu u neurologa. Tak sem zvedava. Vůbec mě to cvičení nebaví když vidím ze se už nic neděje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
30.7.15 13:51

Chápu, měla jsem to úplně stejně, teď, když vidím pokrok, se mi cvičí úplně jinak. A i když je tahle fyzio super, zaplatila jsem si i tak konzultaci ještě jinde.
Já teda hlavně utekla od neuroložky, tfuj, ale tu už máme taky jinou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14571
30.7.15 14:03

Hlavně Ježíš cvicte..je normální ze je období stagnace..někdy fyzik vymění cviky a jede se dal…ale cvicte..my jsme vojtily 2 roky a az ho přejde tohle agresivní období budem pokračovat. Já vim ze e to des…ale dík vojtovce syn chodí..i on mel 2 měsíční stagnaci..pak se zas rozjel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
30.7.15 15:18

Spíš než tady, bych to konzultovala s fyzioterapeutkou a lékařem. My Vaše dítko nevidíme a nejsme odborníci. je fakt, že některým dětem pomůže jeden cvik, jiným až několikátý. Hlavní je aby posílilo patřičné svaly. Nám fyzioterapeutka hned na začátku řekla, že máme dávat hodně na bříško. Preferování jedné strany je běžné, dělá to spousta dětí i dospělých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1260
11.10.15 16:40

Ahoj.Tak jsme byli poslány dr z rehabilitačního k neurologovi. Dle dr, maly dva měsíce opozden.ale podle neurologa žádné opoždění, ale doporučuje dál vojtu, kvůli slabemu uklonu hlavičky a stavení na špičky. Jinak se malý pretaci, valí sudy, plazi a jde do sedu, ale neudrží se…dostali jsme cvik kdy je malý na kolenach A zvedá jen zveda zadecek. ale nemám šanci ho udržet. utíká zpět na záda. před cvičením i víc peroval. Myslíte ze je potřeba ještě cvičit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
11.10.15 17:06

Určitě cvičte podle mě, a klidně změň fyzio nebo kdo ti ukazuje cviky, ať ti ten na kolenou jde, my s tím taky bojovali ale stálo to za to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8865
11.10.15 17:19

@Pajoš Jak to myslš že se neudrží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1260
11.10.15 17:34

Já ho neudržím v dané poloze. utíká zpět na záda. A když se přece podaropodaří tak na pár sekund a muzu jho dávat znovu do polohy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.10.15 17:55

@Pajoš
Pokud ho neudržíš, tak si řekni o jiný cvik. Mám to stejné, malé už je tedy rok, a to už se fakt nedá, tak už cvičíme jen na míči, a i to bojkotuje :roll:.

Jinak mám tedy osobní zkušenost s tím, že se to s Vojtovkou přehání a píše se na prkotiny. Pokud Ti připadá dobrý a Vojtovka zbytečná, tak si zaplať konzultaci jinde, ať Ti ještě někdo řekne názor-osobně mi vadí Vojtovka psaná na „opoždění“, každé dítě je jiné, a posouvat dítě po tabulkách Vojtovkou není dobré. Pokud nemá jiný problém než „opoždění o 2m“, tak bych další cvičení zvážila. Ale Tvé dítě neznám, tak nemohu radit nic konkrétního, jen píšu svůj pohled na věc.

• Citovat
  • Upravit
1260
11.10.15 18:26

@Syringa Právě pozadu udajne není podle neurologa. To tvrdila na rehabit..my zacali cvičit že nechtěl být na bříšku a preferoval jednu stranu, uklaněl hlavičku…ted je vše ok, jen ta hlavička přetrvava. Ma devet a půl měsíce plazí se, přetačí, péruje…nemyslím, že by to bylo nějak mimo tabulky. Starší byla úplně někde jinde, byla moc šikovná…má určitě slabší svaly, ale to si musí podle mě sám s tím plazením…zpevnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama