Volá hygiena nakaženému?

25
28.10.20 13:09

Volá hygiena nakaženému?

Zdravím, přítel byl v pondělí na testech a vyšli pozitivní. Dal vědět svojí doktorce a ta mu řekla, že ho bude hygiena kontaktovat, ale zatím ticho po pěšině.

Tak mě zajímá, jestli se vůbec něčeho dočkáme nebo má přítel sám upozornit lidi, se kterými byl v kontaktu? Doktorky se ještě ptal, co mám dělat já, když spolu bydlíme a ta mu řekla, že si to sama musím vyřešit se svým doktorem. Ale co ostatní kontakty? Přítel byl nemocný už od minulé neděle večer, ale na testech byl až teď v pondělí. Mezitím byl jinak doma a nevycházel. Berou se tedy nějaké ty dny zpětně od testů nebo od příznaků?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8212
28.10.20 13:10

@ritterqa bere se izolace 10 dní od pozitivního testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
28.10.20 13:13

@ritterqa hygiena volá, ale nestíhá. Takže ať obvola všechny koho si myslí, že nakazil. Ty bys měla určitě na testy. Zadanku ti vystaví tvůj lékař. Infekční asi byl tak den před prvním projevem. Chytit to nemusíš ani ty. Ale můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 13:15

@karkarka Doktorka mu řekla, že do 5. listopadu musí být doma a pokud tři dny před koncem bude přes příznaků, tak se bere jako vyléčený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 13:17

@vladěn Takže je to vlastně na těch lidech samotných, jestli se svému doktorovi ozvou, že byli v kontaktu s nakaženým…

Já zatím žádné příznaky nemám a už je to vlastně víc jak týden co přítel onemocněl. Navíc víkend před testem mu už bylo lépe, proto byl větší šok, že je pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
28.10.20 13:18

@ritterqa to mu řekla správně. Bere se 10. Dní od testu a poslední 3 dny musí být bez příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
28.10.20 13:21

@ritterqa měla by volat hygiena, ale těch nakažených je prostě moc. Ty bys měla jít na test 5-7 den od jeho testu (Teda pokud spolu bydlíte) Měla bys jít i když nemáš příznaky. Ty můžou přijít i třeba 13. den.
Teď už jsou i nějaké samotrasivaci formuláře, ale to přesně nevím, jak funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 13:23

@vladěn Já jdu v pondělí, jelikož dřív sestřička nenašla volný termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
28.10.20 13:25

@ritterqa pokud někoho viděl před 14 dny a tomu nic není, tak na testy nemusí.
Pokud to chápu dobře, tak už je 10 dní doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 13:36

@vladěn Ano, v neděli odpoledne jsme ještě byli v obchodě, ale jinak od té doby je doma.

Tak už hygiena volala. Ptal se jestli mě na ty testy může odvést, jelikož sestřička mi řekla, že to není problém, když bude celou dobu v autě a s rouškou, ale nakonec to teda možné není. Na jednu stranu to chápu, ale na tu druhou je mnohem větší riziko přenosu, když já pojedu MHD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3046
28.10.20 13:37

Mě kontaktovala kamarádka včera že byla na testech a je pozitivní a říkala že mě hygiena bude kontaktovat sama, že předala telefonní čísla lidi s kterými byla v kontaktu. Zatím nikdo nevolal. Doma Budem tak jako tak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
28.10.20 13:39

@ritterqa ona mu do monitorovaneho hovoru moc nemůže říct, že může ven a vezt tě na test, ale logicky, pokud pojedete autem, tak mi to přijde jako menší riziko než ty mhd.
Takže já bych se nechala odvézt, ale tak aby chlap nikoho nepotkal a nevylezl z auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
28.10.20 13:47

Volá. Zhruba po pár dnech. Pochopitelně nestíhají volat hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23936
28.10.20 13:49

Dcera taky musela MHD a to ji vyšel test pozitivní. Jeji manzel se rano dovolal na hygienu, ale tam mu jen řekli, ze mu zavolaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.10.20 13:57

Mě došlo spolu s výsledkem žádost na online vyplnění - které zjednoduší a zkrátí hygieně telefon. Vyplnila jsem, odeslala a volali za MINUTU. Jak zadával operátor do systému mé kontakty, tak ještě jsem s ním byla na lince a už volal jiný operátor manželovi. Říkali, že vždy řeší ty nejnovější případ… něco jako FIFO (first in First out). V dotazníku je i jasně vysvětlenou, co a za jaké obdobi jsou rizikové kontakty, které se hlásí. Tak určitě vám odkaz došel - vyplnili jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama