Volá hygiena nakaženému?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
28.10.20 13:59

Tak u nás po třech týdnech stále nevolala, muž už týden a půl chodí do práce.
Já obvolala sama obvoďačku a dětskou doktorku, bez problémů vypsali žádanky na test. S pozitivním testem izolace 10 dní od testu, s negativním karanténa 10 dní od mužova testu. Já už mám za sebou 12 dní od mého pozitivního testu, nic mi není, druhý den chodím ven a ani mně hygiena stále nevolala.

• Citovat
  • Nahlásit
25
28.10.20 13:59

@vladěn Vidíš, to mě nenapadlo. Jenže teď mají nahrané, že mě chtěl odvést, tak aby náhodou nepřišla kontrola… chodí vůbec kontrola, když přítel nemá nemocenskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.10.20 14:01
@vladěn píše:
@ritterqa ona mu do monitorovaneho hovoru moc nemůže říct, že může ven a vezt tě na test, ale logicky, pokud pojedete autem, tak mi to přijde jako menší riziko než ty mhd.
Takže já bych se nechala odvézt, ale tak aby chlap nikoho nepotkal a nevylezl z auta.

Proč, to je normální postup dle ministerstva zdravotnictví. Koukala jsem na pokyny k testu. Sám autem, nebo s odvozem max jeden řidič a oba v roušce, pokud není možný zajistit vlastní odvoz, tak mobilní tým. V žádném případě MHD :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 14:01

@anupati Hygiena už nakonec volala a jenom dostával nějaké otázky, tak doufám, že nakažená nebudu, jelikož si ani nepamatuju, co jsem dělala včera :D. A přítel vlastně řekl, že já už na testy jsem objednaná, tak mi možná volat ani nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.10.20 14:07
@ritterqa píše:
@anupati Hygiena už nakonec volala a jenom dostával nějaké otázky, tak doufám, že nakažená nebudu, jelikož si ani nepamatuju, co jsem dělala včera :D. A přítel vlastně řekl, že já už na testy jsem objednaná, tak mi možná volat ani nebudou.

Jo, s tím jsem taky měla problém. Dny mi doma totálně splývají :lol: Musela jsem si vzít kalendář. Mladší dcera přešla plynule z jedné karantény (školka) do druhé ( kvůli mně) :roll: :mrgreen:
Oni fakt na hygieně jedou prvně po těch predvyplnenych dotaznících, protože už tam mají méně práce a rychleji zpracují. Já jsem právě byla v šoku, jak rychle se ozvali. A manžela do 5 minut, obě dcery do hodiny ( na každou jiný operátor, jdou po lidech a ne rodinách). Další kontakty je neměli. Už jsme byli doma víc jak 5 dnů před mýma testama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23972
28.10.20 14:15
@anupati píše:
Jo, s tím jsem taky měla problém. Dny mi doma totálně splývají :lol: Musela jsem si vzít kalendář. Mladší dcera přešla plynule z jedné karantény (školka) do druhé ( kvůli mně) :roll: :mrgreen:
Oni fakt na hygieně jedou prvně po těch predvyplnenych dotaznících, protože už tam mají méně práce a rychleji zpracují. Já jsem právě byla v šoku, jak rychle se ozvali. A manžela do 5 minut, obě dcery do hodiny ( na každou jiný operátor, jdou po lidech a ne rodinách). Další kontakty je neměli. Už jsme byli doma víc jak 5 dnů před mýma testama.

Dcera vyplnila dotaznik vcera a zatim nevolali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
28.10.20 14:23

Prosím Vás a jak je to, když se prokáže nákaza na pracovišti? Kolegyně se kterou sdílím kancelář má bohužel příznaky a v pátek jde na test. Naposledy jsme se viděly minulý týden v pátek, jak by to bylo v případě, že by byla pozitivní? Musela bych do karantény?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.10.20 14:33
@zuzka.1988 píše:
Prosím Vás a jak je to, když se prokáže nákaza na pracovišti? Kolegyně se kterou sdílím kancelář má bohužel příznaky a v pátek jde na test. Naposledy jsme se viděly minulý týden v pátek, jak by to bylo v případě, že by byla pozitivní? Musela bych do karantény?
Tak myslím, že je to jen 5 dní před datem testu a jen rizikové kontakty. Tedy kontakty při nedodržení ochranných pomůcek a vzdálenosti trvající déle jak 15 minut. Ale nevím, jak to vyhodnotí hygiena.
@vokishka píše:
Dcera vyplnila dotaznik vcera a zatim nevolali.

Tak asi už je to za ten víc jak týden zase náročnější. Ty počty hodně stouply. A jak říkám, byla jsem v šoku, že tak brzy, jinak u mě ZL kraj, který je hodně rozjetý. Čekala jsem, že to bude déle. Ze školky nám třeba přišel email od ředitelky v pátek jako předběžně info, že nás hygiena bude kontaktovat a volali v neděli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
28.10.20 14:40

Ještě mám jeden dotaz, když budu v pondělí negativní, můžu jít v úterý do práce nebo musím být doma do 5. listopadu jako přítel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
28.10.20 14:46
@ritterqa píše:
Ještě mám jeden dotaz, když budu v pondělí negativní, můžu jít v úterý do práce nebo musím být doma do 5. listopadu jako přítel?

Negativní test neznamená ukončení karantény. V tom případě 10 dnů od data testu přítele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
28.10.20 14:51

Dotazník jsem vyplnila včera ve 21h. Volali dnes ráno v 11h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
28.10.20 15:02

Tak já byla už 2× označena jako rizikový kontakt, jednou sama pozitivní a nyní jsem rodič pozitivního dítěte a hygiena mi nevolala ANI JEDNOU :roll: :roll:
Jenom posílají odkazy, kde mám co vyplnit a přečíst si. Je fakt, že já jejich rady už ani nepotřebuji, všechno jsem si zjistila sama. Jen mě štve, že moje děti jsou od září už ve třetí karanténě a nemůžou ani s kamarády ven :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama