Volat policii na útočného psa?

9239
11.11.08 17:02

Volat policii na útočného psa???

Mám dotaz po dnešním zážitku kdy mi na psa vystartoval cizí pes bez vodítka, a jen náhodou kousnul jen do chlupů a né do psa. Jsem zjistila, že vlastně nevím co dělat. Jestli můžu volat policii na pána co nevodí na vodítku. (Od září tohoto roku to má město v nějakých stanovách, že psi bez vodítka být nesmí.) A co vlastně udělat ve chvíli kdy by mi psa pokousal a já s ním musela okamžitě k veterináři, ale zároveň bych musela zajistit viníka aby zaplatil alespoň ošetření na veterině, né-li nějakou pokutu.

Jelikož podle reakce majitele toho dnešního agresivního psa očekávám že se ještě na sídlišti potkáme a pes bude asi opět bez vodítka - tak co s tím????? Můj pes se mi na ruce moc brát nechce (mám většinou na břiše mimino v manduce a nerada bych aby se zakousl útočník ještě mu do nohy), ale co teda dělat aby náš Čip nakonec neskončil s prohryzlým bokem???

PS: Pes útočil bez varování na našeho psa, který tou dobou něco čichal v trávě tudíž opravdu v tom byl nevině. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
11.11.08 17:29

Na agresivního čokla bez vodítka platí Městská policie (ačkoli viděla jsem pár sprosťáků, kteří byli schopni pustit se do hádky i s policajty).

Mně jednou v parku zničeho nic strčil čumák do kočáru německý ovčák!! Jely jsme s kamarádkou (ta měla taky kočár a v něm ještě menší miminko než já), ta začala na paní křičet, jestli si ho nemůže dát na vodítko.
Paní nám mile odpověděla „abyste se neposraly“.
Pardon. Tak to řekla.
Každej kdo si svoje tele neumí dát na vodítko, by měl dostat elektrickej šok. Nejmíň!
Protože našim sousedům roztrhali dva volně pobíhající čokli jezevčíka Dášu. Na kusy!! Obrečeli jsme ji celej barák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
11.11.08 19:36

IvaV: tak mam obdobnou zkušenost - se sousedem z vchodu!!!

Měli jsme 14letého křížence ohaře, soused má agresivního špice. My jsme se vraceli večer domů a oni zrovna odcházeli z bytu se psem na volno, ten špic vystartoval po našem psovi a roztrhl mu konečník (vevnitř). Jeli jsme okamžitě na veterinu - sousedi to věděli, na druhý den se ještě ptali jak je - já jim po pravdě pověděla, že to naše psisko vzhledem k věku muselo mít speciálně šetrnou anestezii a i tak byla šance, že se vzbudí tak 50%, projevovali účast s tím, že až skončíme léčení, tak máme přijít s účtama, že oni vše zaplatí. Ale ouha, když byl naše psisko u konce léčení (cca 16 dní), tak jsme přišli za sousedama, že se srovnáme a v ten moment to začalo, že kdo ví kdo našeho psa pokousal, že oni u toho ošetření psa nebyli a kdo ví, co mu vlastně bylo (ani zprávy z veteriny s časem pro ně nic neznamenali) a že prý se radili s právníkem a že nemáme na nic nárok, že je to tvrzení proti tvrzení. Upozorňuji, že to byli sousedi z vedlejšího bytu, vedle kterých jsme bydleli 3 roky a celou dobu vycházeli víc než dobře…jinak celkový účet tvořil asi cca 2,5tis. A opravdu nad jejich poměry to nebylo ani zdaleka.

Takže jsme to pak zjišťovali, jak to vlastně je. Takže pokud se něco takového stane je nutno OKAMŽITĚ VOLAT POLICII - policie přijede, zajistí účastníky a vy pak můžete jet na veterinu (nebo pokud jste tam s někým, kdo byl svědkem, může po tel. dohodě odjet se psem na veterinu a druhý čeká do příjezdu policie, nebo pokud je to akutní tak se s nimi aspoň dohodnout). Jakékoliv pozdější oznamování a tvrzení v podstatě nemá smysl, tedy pokud nemáte nezávislé odčité svědky (nesmí být s vámi v příbuz. vztahu) a i tak to je na hraně. Jakékoliv hlášení po více jak 24 hodinách je naprosto bezpředmětné a bere se jako zaujaté…tzn. v důsledku to s vámi sepíšou, zavolaj si viníka a vyslechnou ho, ale tím to v podstatě končí, ale bere se to na úrovni jedna paní povídala. Stejně i vymáhání právní cestou je v podstatě nereálné. Dokonce máme známe u policie, kdy jsme si říkali, že by pro nás mohli něco udělat, ale bohužel…

Dneska už poučená, pokud se něco stane, okamžitě volám policii a hlásím to hned po útoku a s policii na telefonu se domlouvám jak dál. I kdyby to byl nějaký známý pejskař, tak to hlásím! Oznámení se dá stáhnout VŽDY dokud není uzavřeno (trvá min. měsíc) a mámj tak jistotu, že když mi pak člověk nebude chtít zaplatit škodu, tak mám s čím jít k soudu.

Bohužel, tohle je způsobeno tím, že dle našich právních předpisů je vlastnit zvíře jako vlastnit věc. A je vám jasné co se stane když přijdete na policii, že vám soused před týdnem rozbil okno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
11.11.08 21:51

Ahoj!
Tak tuhle situaci Vám tedy nezávidím…Nám se stalo něco podobného,když náš labrador,si čmuchal na vodítku a ze tmy se vyřítil vlčák a jedním kousem mu rozškubl celý čumák až do kosti,manžel ho trhal z našeho chudáčka,ještěže se mu nic nestalo,majitel byl poblíž,absolutně netečný,bydlíme na vesnici,takže víme kdo.Jeli jsme na veterinu,v noci mu dělal plastiku celého čenichu v celkové narkóze,sešíval ho 3!! hodiny. Nakonec jsme z toho majitele pod pohrůžkou policie peníze asi po 3 měsících dostali,stálo to 3000 kč.Chudák pes,vytrpěl si bolesti.
Byli jsme na obci,na policii,na městském úřadě,přehazovali si nás jak horký brambor,nic nevyřešili,pes je věc a tím to pro ně prostě hasne…
Jsem rozčílená ještě teď! :-( :-( :-(
Takže určitě volat policii i na známého!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
11.11.08 22:17

Děkuji za odpovědi, Už to ze mně kapku vyprchalo, ale jak já toho chlapa potažmo psa uvidím tak zahryznu oba a bude klid.
Opravdu někteří lidi by psy mít neměli. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
12.11.08 09:36

ahoj holky,

přesně vim o čem mluvíte taky nám několik psu vystartovalo na naši prdolku jezevčika je pravda, že ho vodíme bez vodítka ani jednou nám neutekl je zvyklej od štěnátka. I když háraj feny tak ho zavolam neni s nim žádnej problém. Většinou tyhle situace zvládám ze srdíčkem v krku jednou jsem jednoho vjetšího psa nakopla do žeber pani si věšela prádlíčko a milej pejsek asi pětkrát věší než náš mi na psa zautočil tak jí dostal v tu chvíli mi bylo jedno jestli mě kousne kdyby to udělal pěkně bych se hojila. Podotýkám že jsme šli jen okolo náš pes si ho vůbec nevšímál.( a pani na to jé to nikdy neudělal on je hodnej pěkný prd nejlepší je že té paní je tak 65 absolutně ho nezvládá) Pak ještě jeden velikánskej takovej hodně chlupatej ted si nevzpomenu na rasu ale manžel řikal že byl lehkej vzal ho za chlupy a zahodil :lol: Ale nedovedu si představit třeba rotvajlera. ach jo je to težký když ti psi neposlouchaj. Přemejšlela jsem, že si koupim pepřák ale nevim jestli bych se v tom afektu trefila :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4222
12.11.08 10:47

Ahojky,

tak to ti nezávidím,takovýhle situace nemám ráda.Nemám ráda,když lidi své psy nemají na vodítku at už jsou jakékoliv velikosti :? .My máme velké psy,v životě nikomu neublížily a v životě bych je nevedla bez vodítka,a bohužel i tak jsou trnem v oku,ale to už je jiná kapitola…

Určitě příště volej policii,je těžké se v takové situaci zorientovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.11.08 13:55

Ahoj, i když jsem pejskař a vůbec milovník psů už od děctví, od té doby co mého psa na vodítku napadl a pokousal Německý ovčák co byl na volno, a páneček se jen blbě tlemil a ani se neomluvil, tak jsem pro na takové „lidi“ zavolat policii, ono na ně asi nic jiného neplatí. Dokud se toto nebude řešit pořádnýma pokutama tak se nic nezmění. A že takových lidí bez zodpovědnosti je fakt dost. Jinak pes bez vodítka mi nevadí pokud je vychovaný a nás si nevšímá!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
12.11.08 14:17

Taky souhlasím s policií. Skoro. Po naší vesnici běhá tak 5 psů jen tak na volno. Stížnosti u starosty jsou naprosto zbytečné, policie s tím taky nic nedělá. Když jsem zvonila u majitelů oněch psů (jsme malá vesnička o 500 obyvatelích, tak není problém zjistit, komu který čokl patří), aby si ty psy hlídali a nepouštěli je na procházku po vsi jen tak, bylo mi řečeno, ať se starám o sebe a ne o jejich pejsky… :x :evil: . Jenže to já právě dělám, protože už jednou jeden takový hajzlík (omlouvám se) vystartoval po naší malé a ta má od té doby docela strach z procházek. Párkrát jsem volala na policii, ovšem bezvýsledně. Nic se neděje. Tak jsem to vyřešila po svém - manžel mi sehnal „pepřák“… 8) :lol: .....a nejen na obranu před útočníky lidskými…hi hi. Sice nevím, co se stane se psem, pokud ho stříknu, ale už je mi to opravdu jedno. Já sama mám doma 3 německé ovčáky a nikdy by mě nenapadlo je nechat ohrožovat lidi tím, že je „pustím vyvenčit“. Takže to je zase můj způsob, jak si poradit s takovými pejsánky :twisted: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MELEC
27.10.11 12:40

Tady máte článek, že městskou policii se nevyplatí volat:
http://chlumsky.blog.idnes.cz/…e-Praha.html

• Nahlásit
  • Citovat
82
27.10.11 13:04

Ahoj, já používá proti psům pepřový sprej, jediná nevýhoda je, že se člověk musí strefit. Ale psovi to neublíží a odradí z útoku. Nečekám až začne rvačka, své psy dám k noze a běžícího psa prostě postříkám. Kecy jako, ten pes nekouše mě absolutně nezajímají. To samé platí, když mám sebou 2 letého syna. Pepřový sprej mám vždy po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MELEC
27.10.11 13:09
janmar80 píše:
Ahoj, já používá proti psům pepřový sprej, jediná nevýhoda je, že se člověk musí strefit. Ale psovi to neublíží a odradí z útoku. Nečekám až začne rvačka, své psy dám k noze a běžícího psa prostě postříkám. Kecy jako, ten pes nekouše mě absolutně nezajímají. To samé platí, když mám sebou 2 letého syna. Pepřový sprej mám vždy po ruce.

Já taky nosím pepřový sprej a kudličku… Zatím jsem nemusela použít ani jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
82
27.10.11 13:22

Já bohužel musela koupit už druhý pepřový sprej. Ale ono problém se psy by byl vyřešen, kdyby každý pes musel mít zkoušky z výkonu. A každý kdo by si chtěl psa pořídit, by musel mít nějaké oprávnění, že je schopný psa vychovat. Člověk taky musí mít řidičák, aby mohl jezdit autem a taky musel chodit do autoškoly, aby mohl řídit ne. Tak proč něco takového neudělat pro majitele psů. A věc by byla vyřešena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
27.10.11 13:29

Já jsem asi exot, já se lidem omlouvám i pokud se naše čuba (zlatý retriever) někomu otře o kalhoty a umáčí/umaže ho. Na vodítku moc nechodí, ale u nohy, je poslušná, lidi si ji většinou sami hladí a ona se pak kolem nich vine jak lijána, takže proto. Kdyby po ní vystartoval nějakej pes, první zvedám nad hlavu dítě a pokud bych byla dost duchapřítomná, útočníka nakopnu (jinak mám psy ráda, neubližuju jim), nějaký kousanec bych holt musela vzdržet já, nebo čuba. Do hlavy žádnému zvířeti člověk nevidí, já bych třeba svoje děti samotné se psem nenechala, a to je naše psice opravdu zlatá. Mmch - mám takovou několikrát potvrzenou zkušenost, že čím menší pes, tím agresivnější, takže mám obavu spíš že se mi do kotníku zakousne hysterickej yorkšír, než 50 kilovej rotvajler …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
27.10.11 13:32

Ale úplně nejvíc mě dostávají lidé, kteří si po svých psech (jedno jak velkých) nenamáhají uklidit, u nás jsou chodníky věčně pos… (jinak se to ani napsat nedá …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama