Reklama

Volat záchranku, nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 20:47
Volat záchranku nebo ne

Ahoj děvčata potřebovala bych se poradit starší dcera v koncem května jí bude 18. Delší dobu se léčí s depresí a zase začala naznačovat že má chuť umřít a mám pocit a strach že by se o to mohla zase pokusit chová se podobně jako u těch mynulích pokusů. Sice nikoho neohrožuje ale jak jsem psala mám podezření že by mohla ublížit sobě. Kdyby se to nějak zhoršilo je mozné v tom to případě zavolat záchranku aby jí odvezla? Nebo by jste radši na nic nečekaly a volaly hned? (Neptala bych se ale já nemám řidičák a v pátek jsme se stěhovaly tak tady nikoho neznám). Psychiatra hledáme nového ten jeden v místě měl plno tak nebere. Díky za rady

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 08.05.18 20:50

Takže už nějaké pokusy o sebevraždu za sebou má? Nemáte spíš v okolí nějakou psychiatrickou pohotovost?

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 08.05.18 20:52

Tak jako pokud vyložene nemá nejaký psycho stav, " jen" o tom mluvi, tak bych záchranku nevolala.Byla bych s ni, aby se nemohla o nic pokusit a ráno bych s ni treba jela osobne k lékaři.
Nedokážu si stav u dcery predstavit…Jako pokud by doma brečela, mela fakt nejakou uzkost, bylo ji zle z psychiky, atd…tak pak asi ano.

hanča74
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.05.18 20:53

Najdi si na netu číslo na centrální příjem do Bohnic a poraď se s lékařkou. Rekni ji předešlé diagnózy a současný stav. Poradi ti, jsou tam ochotne.

Limi123
Závislačka 3046 příspěvků 08.05.18 20:56
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata potřebovala bych se poradit starší dcera v koncem května jí bude 18. Delší dobu se léčí s depresí a zase začala naznačovat že má chuť umřít a mám pocit a strach že by se o to mohla zase pokusit chová se podobně jako u těch mynulích pokusů. Sice nikoho neohrožuje ale jak jsem psala mám podezření že by mohla ublížit sobě. Kdyby se to nějak zhoršilo je mozné v tom to případě zavolat záchranku aby jí odvezla? Nebo by jste radši na nic nečekaly a volaly hned? (Neptala bych se ale já nemám řidičák a v pátek jsme se stěhovaly tak tady nikoho neznám). Psychiatra hledáme nového ten jeden v místě měl plno tak nebere. Díky za rady

Ano, v tomto pripade se vola zachranka, nikoliv psychiatricka pohotovost. Zda volat hned nebo ne, to muais rozhodnout sama, pokud naznacuje, ze se zabije, volala bych hned.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 08.05.18 20:58

Pokud sebevraždu nerealizuje záchranku bych nevolala. Na záchranku to je pokud bezprostředně ohrožuje sebe nebo okolí. Na záchrance stejně neslouží psychiatr, tak krom odvozu do léčebny, je to celkem k ničemu. Volala bych na nejbližší lůžkové psychiatrické oddělení, mají tam příjmovou ambulanci, kde je pohotovost. Nebo volej CKI Bohnice 284 016 666 a poraď se tam. Dovedou dobře nasměrovat a jsou nonstop krizová linka.

sloninka
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.05.18 21:00

V Praze existuje při léčebně v Bohnicích Centrum krizové intervence, funguje 24 hod. Hned bych tam zavolala a poradila se. Máme s touto institucí dobrou zkušenost v rodině.

BloomingGorgeous
Závislačka 2738 příspěvků 08.05.18 21:09

Taky bych hned volala krizovou linku a poradila se. Potrebujes odbornou pomoc a podporu.

Je mi lito, co prozivas, to je nocni mura kazde mamy. Moc Ti preju, aby bylo vse v poradku :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:13

Ja ohledne zname volala na krizove centrum v Bohunicich v Brne a tam mi sdelili, ze se vola zachranka.

Anonym z pochopitelnych duvodu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.18 21:14
@BloomingGorgeous píše:
Taky bych hned volala krizovou linku a poradila se. Potrebujes odbornou pomoc a podporu.Je mi lito, co prozivas, to je nocni mura kazde mamy. Moc Ti preju, aby bylo vse v poradku :kytka:

Díky moc a vám všem taky děkuju. Zkusím zavolat a poradit se

BloomingGorgeous
Závislačka 2738 příspěvků 08.05.18 21:19
@Anonymní píše:
Díky moc a vám všem taky děkuju. Zkusím zavolat a poradit se

A dcera s Tebou (snad nevadi tykani) komunikuje? Muzes byt s ni? Moc drzim palce. Mne v zivote v podobne situaci (ac ne stejne) moc pomohlo, ze ta odpovednost nebyla jen na mne a ze pro odbornika je to “rutina”, uni v tom chodit. Snad ji novy psychiatr pomuze a vsem se vam ulevi. Bud statecna, urcite to zvladnes nejlepe, jak to pujde :kytka:

sloninka
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 08.05.18 21:19

Držím palce, ať to dcera zvládne.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 08.05.18 21:37
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata potřebovala bych se poradit starší dcera v koncem května jí bude 18. Delší dobu se léčí s depresí a zase začala naznačovat že má chuť umřít a mám pocit a strach že by se o to mohla zase pokusit chová se podobně jako u těch mynulích pokusů. Sice nikoho neohrožuje ale jak jsem psala mám podezření že by mohla ublížit sobě. Kdyby se to nějak zhoršilo je mozné v tom to případě zavolat záchranku aby jí odvezla? Nebo by jste radši na nic nečekaly a volaly hned? (Neptala bych se ale já nemám řidičák a v pátek jsme se stěhovaly tak tady nikoho neznám). Psychiatra hledáme nového ten jeden v místě měl plno tak nebere. Díky za rady

Pokud je člověk nebezpečný sobě nebo druhým nebo je reálné nebezpečí, pak se záchranka volá. Volala jsem několikrát v rámci svého povolání (nechci upřesňovat), po telefonu jsem vysvětlila situaci a popsala, že já nedokážu posoudit, nakolik je to vážné. Přijeli vždy. Jestli potom vykomunikují převoz do PL, jaký je v PL na příjmu lékař a jestli dotyčného neodmítne, je věc druhá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama