Volba polohy při porodu u prvorodičky

1573
1.8.13 11:01

volba polohy při porodu u prvorodičky

Ahoj holky,

chci se zeptat, jaká je dle Vás nejvhodnější poloha na porod (jsem prvorodička)??
Je mi jasné, že jakožto celý porod, se jedná o dost odlišné pocity, názory.
Ale zajímá mne Váš názor.
Dostane prvorodička na výběr, nebo má možnost změnit polohu v průběhu?
díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Argo: Znovuzrozený porod?

Přidejte zkušenost s Argo: Znovuzrozen...
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
1.8.13 11:03

Myslím, že nejde o to, jestli jsi provoročička nebo rodíš po sedmé, ale o to, jakej přístup mají v volbě polohy v dané porodnici… Já si sice vybrat mohla, ale rodila jsem normálně, i když v poloze „nejvýhodnější pro doktory“… A já byla spokojená, byla to docela rychlovka… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.8.13 11:06

V dobe na porodnim sale mi to bylo uplne jedno :roll: mi uz bylo vsechno tak nejak uplne jedno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
1.8.13 11:06

Určitě záleží na porodnici. Mě nejvíc vyhovovalo v kleku - jednou jsem přitlačila a malý prostě vypadl :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58748
1.8.13 11:10

@anake záleží na porodnici, ale mě na výběr dali a problém to nebyl.. nakonec jsem dala zavděk klasickému lůžku, jen mi ho upravili do sedící polohy a vpohodě.. 3 zatlačení a dítko bylo venku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
1.8.13 11:19

@martina.se přesne zalezí na porodnici, a ne kolikatero jsi rodička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24409
1.8.13 11:19

Me uz bylo vse jedno. Uvitala jsem polohu na zadech v polosedu a nechala si na prani privazat nohy, protoze jsem nemela silu je udrzet. Porod bych rekla ze super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
1.8.13 11:20

@anake zalezi hodne na porodnici, je dobre se tam pred porodem jit podivat a optat se jake maji zvyklosti, pripadne pokud mas pak u porodu svoji PA nebo dulu, tak ti mohou byt napomocne. Nektere porodnice i v dnesni dobe rodicku proste prikurtuji s nohama do praku a hotovo… :cert: ale jinde jsou vstricnejsi. Samozrejme v sedu, drepu nebo na vsech ctyrech ti krasne pri porodu pomaha gravitace, ale zase doktor s tim muze mit problem a budete se dohadovat, je dobre si to napr. aspon napsat do porodniho planu nebo instruovat partnera jaka mas prani…i kdyz behem porodu se muze jeste leckere prani zmenit :lol: Ja tlacila na boku schoulena jakoby do klubka a pote v polosedu s prikrcenyma nohama. Mimochodem nekde jsem se dotecla, ze tu klasickou polohu v lehu s nohama nahoru zacali praktikovat pri porodech za doby Ludvika XIV., aby kral a dvorane meli prehled o tom, jak to probiha :)…ale pro zenu je to spis tezsi porade zatlacit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
1.8.13 11:21

Rodila jsem normálně na zádech a za mně super. Jinak si to ani neumím představit. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
1.8.13 11:24

Jelikož nebyl volný porodní sál, zkoušeli mě odrodit v posteli-ŠÍLENÝ. Byla jsme vděčná, když předchozí rodička šla do sprchy, já mohla vylézt na porodní křeslo a během chvíle byl malej venku. Mně to bylo „příjemný“ ve smyslu, že jsem pololežela, takže odpočívala a zároveň měla nohy ve vzduchu a mohla tlačit. Mně klasická poloha moc. Nebo jsme byla jen vděčná, že nemusím rodit na posteli, fuj, ještě dneska je mi úzko.

• Citovat
  • Upravit
1573
1.8.13 11:25
@lucillee píše:
Mimochodem nekde jsem se dotecla, ze tu klasickou polohu v lehu s nohama nahoru zacali praktikovat pri porodech za doby Ludvika XIV., aby kral a dvorane meli prehled o tom, jak to probiha :)…ale pro zenu je to spis tezsi porade zatlacit.
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
1.8.13 11:25
@wildcherry píše:
Me uz bylo vse jedno. Uvitala jsem polohu na zadech v polosedu a nechala si na prani privazat nohy, protoze jsem nemela silu je udrzet. Porod bych rekla ze super.

Souhlasím… prostě porod bolí docela hnusně a žena se chytá čehokoliv, aby dítě už bylo venku. Ale chápu zakladatelko, když nevíš, do čeho jdeš, že si t neumíš představit, že prostě polohu která Ti uleví budeš znát nejlíp Ty až se budeš kroutit bolestma.

• Citovat
  • Upravit
1573
1.8.13 11:26

No já bych ráda
a) budto na křesle, ale hodně do sedu, aby fungovala gravitace
nebo jak píše
@AliTad

tak v tom kleku,,, ale bůhví jak to bude - jeslti bych měla vůbec dost sil na tuto polohu a jak se na to tváří u nás v porodnici.
tak to si musím dozjistit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375

Rodila jsem v klasické poloze na zádech a myslím, že jiné polohy bych ani nebyla schopná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1573

Děkuji za Vaše reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu