,,Volba,, povolání - co jste chtěli dělat ve 14 letech?

1093
19.1.21 00:03

,,Volba,, povolání - co jste chtěli dělat ve 14ti?

Mám dítě v deváté třídě a intenzivně diskutujeme o tom co dál. Moc času už mu nezbývá a neví… Dneska došlo na diskuzi, co jsme si mysleli v jeho věku, že budeme dělat.
Z manžela vypadlo, že vůbec nevěděl a šel na školu, která napadla jeho mamku. Já to v té době neřešila - byla jsem na osmiletém gymplu.
Ale po dlouhých letech jsem si vzpomněla, že jsem chtěla mít knihkupectví a zasvěceně lidem radit, co si vybrat za knihu, protože bych měla vše načteno :) Hrozně ráda jsem četla a líbila se mi představa, že,,muset mít načteno,, je mé povolání… :srdce:

Příspěvek upraven 19.01.21 v 00:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
19.1.21 00:10

No už od osmi pracovnicí v zoo což doufám že dopadne :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
19.1.21 00:27
@Maartina7 píše:
Mám dítě v deváté třídě a intenzivně diskutujeme o tom co dál. Moc času už mu nezbývá a neví… Dneska došlo na diskuzi, co jsme si mysleli v jeho věku, že budeme dělat.
Z manžela vypadlo, že vůbec nevěděl a šel na školu, která napadla jeho mamku. Já to v té době neřešila - byla jsem na osmiletém gymplu.
Ale po dlouhých letech jsem si vzpomněla, že jsem chtěla mít knihkupectví a zasvěceně lidem radit, co si vybrat za knihu, protože bych měla vše načteno :) Hrozně ráda jsem četla a líbila se mi představa, že,,muset mít načteno,, je mé povolání… :srdce:Příspěvek upraven 19.01.21 v 00:14

Ohledně Tvého syna:

• Jaké má softskills? Přizpůsobivost/rigidita, zodpovědnost/salámista,…
  • Hardskills?
  • Oblíbené školní předměty?
  • Zájmy a koníčky?
  • Introvert/extrovert?
  • Práce v kooperujícím týmu/týmu, kde má každý svůj díl práce/komplet samostatně?
  • Preferovaný typ výkonu povolání - zaměstnanec/OSVČ/podnikatel

Já chodila na osmiletý gympl, v těch 14 až 15 jsem chtěla přestoupit na nějakou průmku (uměleckou, stavební, krejčovskou…). Zájmů jsem měla povícero a nakonec k rozhodování nedošlo, přestup mi byl z více stran nekompromisně rozmluven. Vystudovala jsem nakonec chemickou fakultu, ale nedala jsem se a teď jsem nakonec ta švadlena/krejčová/návrhářka. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
19.1.21 00:34

Já chtěla jít na sociálně právní školu a pomáhat lidem s dětma, nakonec jsem šla na chemickou prumyslovku a potom jsem měla sen že budu učitelka, stalo se mám vystudovaný učitelství chemie pro střední školy. a i to ze budu v kontaktu s dětma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
19.1.21 00:36

Chtěla jsem být učitelkou. Nakonec dělám napůl v logistice a na půl pomáhám v rodinném podnikání.

Myslím, že by mi učit šlo, i sem tam jsem někomu pomáhala s učivem. I tak jsem spokojená, co dělám. I kdyby se dcera netrefila úplně do oboru, tak není všem dnům konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
19.1.21 00:55

Já doktorkou :lol: ale nakonec jsem šla ke koním a ve finále bojují o místo účetní :lol: účetnictví mě vždycky táhlo nejvíc, jen jsem v 14 nepremylsela jaká škola by se k tomu hodila, milovala jsem a miluji koně, tak jsem se dala na jezdectví, ale v životě bych se tím živit nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 00:58

@Maartina7 raději anonymně, nechci aby aby me někdo poznal. Já chtela na hotelovou školu, protože mě lákalo cestování. Máma mi to rozmlouvala. Přesto jsem si dala obě přihlášky (v té době se mohly davat jen dvě přihlášky na školy) na školy s hotelnictvím. Na první škole jsem byla druhá pod čarou a ve druhé zrušili přijímačky. Tak mama vzala seznam škol a začala obvolavat. Naštěstí jsem měla výborný prospěch a nakonec jsem šla na obchodku a jsem moc ráda. Našla jsem se v účtu.

• Citovat
  • Nahlásit
5303
19.1.21 01:37

Já prakticky jsem se nenašla v ničem, prostě jsem dělala to, co zrovna zbylo volné. Teď dělám něco jako skladnici v Amazonu, což není taky nic vysněného, ale relativně vzato, když není vánoční špička, tak to ujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
19.1.21 01:40
@Božislava píše:
Já prakticky jsem se nenašla v ničem, prostě jsem dělala to, co zrovna zbylo volné. Teď dělám něco jako skladnici v Amazonu, což není taky nic vysněného, ale relativně vzato, když není vánoční špička, tak to ujde.

A co si chtěla dělat, když ti bylo 14? Mělas nějakou představu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
19.1.21 01:41
@Maartina7 píše:
@Maartina7 píše:

Právě, že nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
19.1.21 01:46
@Božislava píše:
Právě, že nic.

Fakt nic? To se divím.
Moje dítě to nepřizná, ale líbilo by se mu být sportovní komentátor…
Já taky nikdy rodičům neřekla, že knihkupectví je můj sen…
Opravdu si nikdy nesnila o tom, co bys mohla dělat? Nejsi ničím omezena, jen si to představ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
19.1.21 01:48
@Maartina7 píše:
Fakt nic? To se divím.
Opravdu si nikdy nesnila o tom, co bys mohla dělat? Nejsi ničím omezena, jen si to představ…
@Maartina7 píše:
Fakt nic? To se divím.

Opravdu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
19.1.21 01:59
@Božislava píše:
Opravdu ne.

Náš syn taky neví, netuší, nic ho nezaujme - čeká co napadne maminku, ach jo… to je škoda… kdyby alespon naznačil směr-svoji vůli…
No a mladší syn bez rozmyšlení vypálí několik povolání, která se mu líbí a prý uvidí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
19.1.21 04:42

Já chtěla bejt kadeřnice, to mi naši rozmluvili, že jsem moc chytrá a mám jít na gympl, tak jsem šla. Po gymplu jsem šla na VŠ humanitního směru, tu jsem opustila záhy protože mě nebavila, šla jsem na jiný humanitní směr, ten mě sice bavil šíleně a studovala jsem úspěšně, ale je v praxi uplně k ničemu. Takže jsem ještě během studia šla dělat do korporátu, kde jsem si postupně našla směr kterej mě baví a umí vydělat, motá se to kolem účetnictví, reportingu a tak. Ale naučila jsem se na sobě a svým okolí stříhat a barvit vlasy a pořád mě to baví a pořád sním o tom, že si jednoho dne udělám kurz a otevřu kadeřnictví :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13910
19.1.21 06:21

Ve 14 jsem byla na sedmiletém gymplu, ale chtěla jsem tehdy vlivem puberty zběhnout a jít na kosmeticku. Rodiče mě přesvědčili zůstat a jsem za to ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat