Volba výše rodičovského příspěvku?

103
29.6.15 08:42

Volba vyse rodicovskeho prispevku?

Ahoj holky,

potrebuju zjistit, jaky formular ohledne toho, aby jsem si mohla zvolit vysi a delku rodicovskeho prispevku mam dat partnerovi potvrdit do prace. Tedy spis, jak mam vubec postupovat? Nemela jsem materskou, jelikoz jsem na uradu prace, ale chteji papir o tom, ze jsme nepobirali penezitou pomoc v materstvi a ted nevim, jestli to ma mit partner nebo ja, jelikoz on to ma nechat potvrdit v praci a tim padem mi prijde, jako blbost, aby jsem ten papir o ty pomoci mela ja. Jak jste to resily?

Doufam, ze je to aspon trochu srozumitelne, ale ja se v tech papirech vubec nevyznam a nemuzu to nikde ani najit :-(

Predem moc dekuji za odpovedi :-*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2698
29.6.15 08:57

Manželovi musí vyjet na účtárně papír ohledně průměrné mzdy - já jsem mu stáhla nějaký ze stránek správy sociálního zabezpečení, ale jeho účetní k tomu použila jiný, nějaký svůj, s tím se pak musí dojít na sociálku, kde se vyměří denní základ a následně na pracák. Podle výše základu ti sdělí, jak můžeš mít vysoký měsíční příspěvek a na jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
29.6.15 09:05

@Lonette
Dekuju moc :-) a to potvrzeni, ze nebyl narok na materskou neni potreba? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
29.6.15 09:10

@gaasty : některé úřady to chtějí, zajdi si také na ossz a nech si potvrdit, že jsi nepobirala ppm. Stejně tam bude muset muž, tak to vemte najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
29.6.15 09:18

@myskalucka
My to mame na prd, jelikoz kazdej mame trvalou v jinem meste, takze pritel beha po uradech tam a ja tady. A nakonec jeste potrebuju, aby prijel sem a dovyridili jsme to tady. :roll: a dekuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
29.6.15 09:30

@gaasty : ono i hodně záleží, pod které ossz spadá, je to podle zaměstnavatele a ne trvalého bydliště :zed: ( já třeba místo pár km musela přes celou Prahu :zed: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
29.6.15 09:42

@gaasty ano a tobě na sociálce vystaví potvrzení, že jsi nepobírala mateřský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
29.6.15 10:39

Zašla bych na jedno místo ÚP - oddělení Státní sociální podpory, tam se optala na všechny formuláře. Odpoví všude, pak bych jen potvrdila, co je potřeba a zašla tam, kde máš TP Ty a tam to devzdala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama