Volba výše rodičovského příspěvku elektronicky

Anonymní
5.5.20 11:09

Volba výše rodičovského příspěvku elektronicky

Ahoj, asi čekáme mimino a já nestíhám vybrat rodičák. V dohledné době se na urad nedostanu a nemohu se tam dovolat. Chtela bych tam zadost poslat postou (nemam elektronicky podpis ani datovou schranku). Potrebovala bych zvysit na maximalni castku ale nevim kolik to je. Jak to spocitat? Rodicak je pocitam z manzelova platu a ja vim jen kolik mu chodi na ucet id zamestnavatele (asi v tom bude i nejaka sleva na dani, mame uz 2 deti). Je to cca 20tis. Staci mi to k vypoctu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.5.20 11:12

A dobolat se tam nemuzu. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
189
5.5.20 11:30

Maximum je 70% z 30 násobku denního vyměřovacího základu. Když to mate přes manžela od začátku, tak jste tam jiz potřebné dokumenty dodali. Takže pokud už si nepamatujete, kolik byl vyměřovací základ nebo jste si tenkrát formulář třeba nevyfotili, tak nezbývá než tam volat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12372
5.5.20 11:50

Nepřišel ti v prosinci ten informační papír z pracáku? Tam bylo kolik se vyčerpalo a byla tam i ta částka DVZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
5.5.20 11:57

Maximalni castka RP je to, co jsi dostalava jako materskou. Mne vzdycky v bance v poznamce socialka psala, jaky je ten denni vymerovaci zaklad, tak zkus kouknout do banky jeste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13513
5.5.20 12:17
@Euforia píše:
Maximalni castka RP je to, co jsi dostalava jako materskou. Mne vzdycky v bance v poznamce socialka psala, jaky je ten denni vymerovaci zaklad, tak zkus kouknout do banky jeste

Pokud volí přes manžela, tak to s tou PPM neplatí. A DVZ z PPM taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
5.5.20 16:34

V prosinci mi přišel papír, kde to bylo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 16:36

@nesssinka
Díky, zkusim dohledat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.5.20 16:37

@Euforia
materskou mi nepriznali, kdyz jsem otehotnela poprve, jeste jsem studovala

• Nahlásit
  • Citovat
96
13.5.20 12:30

Ahoj, potřebovala bych si vybrat zbytek rodičovského příspěvku co nejrychleji.
Nemáte, prosím, někdo praktickou zkušenost s tím, jestli se musí opravdu znovu dokládat výše příjmu před MD/RD? Vždyť by to tam měli mít někde na pracáku založené?
Trochu naivně jsem si myslela, že stačí pár klikanců a je to. Jezdit znovu na sociálku pro lejstro se mi tedy nechce. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 12:39

@mimonna Ted to taky resim. Maximalni vysi co mohu vybrat jsem zjistila (jak mi vyse poradili) z toho dopisu co prisel v prosinci ze se to navysuje na 300tis. Tam mas denni vymerovaci zaklad, ten vynasobis 30 a pak 0,7. To muzes maximalne dostavat. A pak jim posles bud vytisteny podepsany formular volba vyse rodic…nebo jim to posles nepodepsane v priloze emailem. Maji nouzovy stav tak to berou i nepodepsane.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
13513
13.5.20 13:05
@mimonna píše:
Ahoj, potřebovala bych si vybrat zbytek rodičovského příspěvku co nejrychleji.
Nemáte, prosím, někdo praktickou zkušenost s tím, jestli se musí opravdu znovu dokládat výše příjmu před MD/RD? Vždyť by to tam měli mít někde na pracáku založené?
Trochu naivně jsem si myslela, že stačí pár klikanců a je to. Jezdit znovu na sociálku pro lejstro se mi tedy nechce. :-(

Ne nemusí. Vždyť už ani normálně se nikam nejezdí. Mají to propojené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
13.5.20 13:16

Uff, super, to jsem ráda. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu