Volná diskuze

Šetříme

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kornelije
Echt Kelišová 9438 příspěvků 12.1.20 22:52

Rok se s rokem sešel a já si dala předsevzetí naplno se věnovat šetření, hlavně začít psát výdaje poctivě tady do diskuze a ne jen doma do diáře.. každý kdo si vede příjmy, výdaje, nákupy ví jak těžké je vytrvat alespoň nějaký čas zapisováním.. V šetření se mi nejvíce osvědčila obálková metoda, kdy využívám obálky - jídlo, drogerie - lékárna, zvířata, škola, doprava.

Jsme dva dospělí, dvě děti ve věku 16, 12 let.. dvakrát do týdne dospělá dcera s přítelem

Jaké jsou u vás ty nejlepší vychytávky v šetření? Já využívám hlavně letákové akce a nakupují nejvíce v Kauflandu ve kterém využívám i večerních slev na zeleninu, ovoce, maso..

Částka se kterou budu hospodařit je 10 000,– Kč.. Rezervy vidím v plánování jídelníčku, člověk zjišťuje, že stále vaří a točí dokola stejná jídla..

Do konce tohoto týdne mám v plánu spotřebovat všechno z lednice, mrazáku, spíže.. od 6.1. najizdim na šetřící, úsporný režim..

Náš jídelníček - 1.1. středa - jednohubky, chlebíčky, cukroví, jablečný štrůdl, ovoce - mandarinky, jablka, kaki, polévka čočková, smažené řízky z vepřové krkovice, bramborové hranolky

2.1. čtvrtek - polévka čočková, vepřové řízky, bramborový salát, čekáme návštěvu a opět jednohubky, chlebíčky, cukroví, zmrzlina s ovocem

Tento rok bude ve všech směrech jiný, chci změnit dosavadní způsob žití, více se věnovat sobě, svým zájmům, vice sportovat, něco málo zhubnout, změnit od začátku svůj zaběhlý styl života, více cestovat, neřešit malichernosti a zbytečnosti, užívat si každý den naplno a s radostí, mít více úsměvu na tváři než vrásek na čele…tento rok mě čeká oslava kulatých narozenin a já cítím že potřebují změnu, už několik let stojím na stejném místě a stále si říkám, že chci a potřebují změnu, ale nebyl čas, chuť ani nálada něco změnit, věřím že nový rok 2020 bude plný změn, nových možností, zážitků a poznání… Několik ne hezkých chvil v loňském roce mi otevřelo oči a já si uvědomila, že kdy jindy než dnes, právě teď se mám pustit do všech změn které chci uskutečnit.. splnit si své sny… :kytka:

Mám několik jednodenních výzev kdy se chci jako člověk posunout dál, první byla hned dnes.. celý den nikoho nekritizovat… Je večer a já si výzvu budu muset zopakovat ještě zítra, dnešní jsem několikrát porušila.. :D asi opravdu hodně kritizují, děti.. manžela..

Jak to máte vy? Chcete také ve svém životě změnu? Posunout se úplně někam jinam než jste teď? Nebo jste spokojené a šťastné? Někde jsem jednou četla a asi jako jedinou věc zapamatovala, že každý z nás má sny, a když se mu splní, objeví se nějaké další… těším se na ty splněné a na ty další.. ;)

LEDEN - ponurý zimní měsíc.. pojďme se motivovat a užít si tento měsíc naplno, jako by byl ten nej z celého roků..je to první měsíc v tomto magickém roce 2020 a určitě i začátek něčeho nového… Napište tedy co vás čeká v tomto měsíci hezkého? Na co se těšíte? :srdce:

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek
Zažádat o členství ve skupině
Přidat nové téma

Návštěvy uživatelů

Moderátor skupiny

Členové skupiny