Reklama

Volná místa ve školkách Praha 4

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 9 inzerátů 29.08.18 23:00
Volná místa ve školkách Praha 4

Nebyli jsme u zápisu, změna okolností mě přivádí k plánu umístit dítě do školky. Nevíte, jak jsou na tom s volnými místy na Praze 4?
 Děkuji

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9615 příspěvků 30.08.18 07:33

A v jaké části? Vím, ze v mš Točná ještě nedávno místo měli, ale to je skutečný okraj Prahy 4

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 9 inzerátů 30.08.18 09:50

@Tichošlápek Děkuji, tak to je dost z ruky, jsme v Nuslích. Budu pátrat. Netušíš, jestli je lepší se ptát v jednotlivých školkách a nebo to řešit přes městskou část ?

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 30.08.18 10:46

Pokud vím, státní jsou plné. Včetně Prahy 11

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 9 inzerátů 30.08.18 12:33
@lupilka.cz píše:
Pokud vím, státní jsou plné. Včetně Prahy 11

No nazdar :( . Díky

lenac1
Nováček 5 příspěvků 31.08.18 07:42

V klidu, zkusila bych městský úřad, vedou evidenci obsazenosti, je možné, že v září někdo nenastoupí a nějaká místa se uvolní. Zkuste i okolní části Prahy. Třeba na Výtoni prý přišlo k zápisu málo dětí.

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 5 inzerátů 31.08.18 21:38

@Ostružka
Jsem z Prahy 11, spádově jsme MŠ Hroncova ( kousek od OC Chodov). U nás poslední děti, které vzali byly narozené v 4/2015. O místa těžký boj, maminky naštvané. Je to stejné i v okolních školkách. Praha 11 je plná, možná tak něco na Hajích.
A aby toho nebylo málo, jsou plné i soukromé školky. Nejbližší volná byla na Budějovické a to jsem hledala už v červnu.
Doporučuji zavolat ředitelce konkrétní školky, kterou si vybereš.
Hodně štěstí a pevné nervy

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 01.09.18 09:59
@Evelýna 1 píše:
@Ostružka
Jsem z Prahy 11, spádově jsme MŠ Hroncova ( kousek od OC Chodov). U nás poslední děti, které vzali byly narozené v 4/2015. O místa těžký boj, maminky naštvané. Je to stejné i v okolních školkách. Praha 11 je plná, možná tak něco na Hajích.
A aby toho nebylo málo, jsou plné i soukromé školky. Nejbližší volná byla na Budějovické a to jsem hledala už v červnu.
Doporučuji zavolat ředitelce konkrétní školky, kterou si vybereš.
Hodně štěstí a pevné nervy

Můžu se zeptat, jak tedy maminky dětí, které nemají školku, tento problém řeší? Sice to budu řešit až rok/rok a půl, ale už teď mám noční můry jestli vůbec nějaká školka bude.

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 5 inzerátů 01.09.18 12:40

@janickaIII
Je to opravdu problém, já syna do školky nedostanu, i když se budu vracet do práce. Řešení je jedině soukromá školka, ale i tu musíte zařizovat hned po tom, co je rozhodnutí o nepřijetí. Jinak prostě babičky (my možnost nemáme), chůva nebo zůstat doma…
U nás je to se školkou opravdu problém

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 01.09.18 13:41
@Evelýna 1 píše:
@janickaIII
Je to opravdu problém, já syna do školky nedostanu, i když se budu vracet do práce. Řešení je jedině soukromá školka, ale i tu musíte zařizovat hned po tom, co je rozhodnutí o nepřijetí. Jinak prostě babičky (my možnost nemáme), chůva nebo zůstat doma…
U nás je to se školkou opravdu problém

Mě právě překvapuje, že je problém umístit dítě i do soukromé školky. Se státní už raději ani nepočítám. Ale trochu jsem doufala, že to zachrání ty soukromé. Babičky nemáme, zůstat doma nemá asi smysl (jednak z pohledu financí a celkově udržení se v oboru), chůvy se celkem bojím - dát dítě někomu cizímu, kde není absolutní kontrola co s dítětem dělá, toho se bojím. Jsem právě ze stejného obvodu jako vy, tak koukám, že se máme na co těšit. Přijde mi, že je to snad na nějakou vzpouru matek nebo něco podobného, není přeci možné, aby člověk, který chce pracovat v podstatě pracovat nemohl protože nemá kam dát dítě. Na co tedy platíme daně? :nevim:

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 5 inzerátů 01.09.18 18:41

@janickaIII
Problém je, že v MŠ Hroncova u které bydlíme se rušila jedna třída loni a jedna letos. Byly to třídy umístěné v ZŠ Campanus a kam chodili většinou děti s odkladem. Ty teď mají chodit do MŠ Hrabákova, kde ale na to raky není kapacita.
Takže zatímco v roku 2015 my vzali u zápisu dceru, která měla 3 roky až v únoru, tak teď máte smůlu, jak jsem psala, dítě muselo mít 3 roky v dubnu.
A právě proto, že je tolik dětí nepřijatých do státní a rodiče s tím počítají, tak s předstihem kontaktují soukromé. Je to opravdu šílené. Syna teď nevzali. Když si vezmu, že příští rok dají přihlášku všichni nepřijetí narození před synem, tak se začínám bát, aby ho vzali příští rok.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama