Von Willebrandova choroba

Ily
458
3.5.21 13:37

Von Willebrandova choroba

Dobry den,
chci se zeptat, zda mate nekdo u deti potvrzenou Von Willebranda popr jaky typ? Zda vas (dite) to nejak omezilo, zda deti casto krvaci a jake info vam lekar vlastne sdelil o teto nemoci, samozrejme nemusi byt konkretne. Mam syna 8 let a nyni nam toto dedicne onemocneni krve bylo diagnostikovano na zaklade casteho krvaceni z nosu ci drobnych poraneni. Prosim jen o rodice co se s tim setkali, ne co jste vygooglili. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.5.21 21:39

Syn (9 let) zdědil onemocnění po mně. Je sledovaný na hematologii v Motole od narození. Krvácí hlavně při úrazech (loktem od spolužáka do obličeje, pád z kola, kousnutí do jazyka…) Občas krvácí z nosu při únavě a když je velké horko. Při krvácení musíme jet na injekci na srážení krve do nemocnice, většinou 3 dny za sebou.
Na dovolenou bereme substituci s sebou.
Lyžuje, jezdí na bruslích, na kole. Snažím se, aby ho to omezilo co nejméně.

• Citovat
  • Nahlásit
Ily
458
3.5.21 21:49

Dekuji, na injekci? Ty blaho. A uziva denne nejake leky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 22:04

Léky žádné neužívá. Jen když hodně krvácí, tak se to samo nezastaví. On je hodně divokej a nemá žádný pud sebezáchovy, tak ty úrazy máme bohužel často.
Ten lék máme doma v lednici. Do nemocnice jezdíme kvůli aplikaci, je to jako kapačka, pomalu do žíly. U nás na středisku mu to nedají.

• Citovat
  • Nahlásit
Ily
458
4.5.21 10:53

Mohu se jeste zeptat. Lekar nam zakazal kolektivni sporty jako fotbal, hokej, kvuli riziku urazu a naslednemu krvaceni. Mate take takoveto informace, ze ty deti nesmeji sportovat? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 14:04

Nám lékař doporučil pouze plavání. Jinak nic. Mně rodiče všechno zakazovali a dělala jsem to tajně. A to nechci. Tak mu to raději dovoluji a jsem u toho, abych mu mohla pomoci.
Chodil rok na sebeobranu a na atletiku, krev mu tam netekla ani jednou. A pak zakopne na zahradě a rozsekne si bradu:( Uhlídat se to nedá. Nechci ho ochudit o zážitky.
Na fotbal chodil taky, ale přestal, nechtělo se mu běhat:(

• Citovat
  • Nahlásit
Ily
458
4.5.21 15:26

Velice vam dekuji, pomohla jste mi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...