VOŠ Sociální práce a uplatnění v okolí Brna

21
21.4.20 08:37

VOŠ Sociální práce a uplatnění v okolí Brna

Ahoj, jdu se poradit. Přemýšlím o změně oboru a chtěla bych dálkově vystudovat VOŠ Sociální pracovník - vždy jsem chtěla v sociální oblasti pracovat a vím, že plat v této oblasti není velký (s tím počítám), ale co mě spíš překvapilo, že i uplatnění není takové jak jsem si představovala. Chtěla bych pracovat např. v FOD kde mě zaujala tato pozice - SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK zajišťuje příjem dětí, uskutečňuje veškerou sociální práci – poskytování sociálně právní ochrany dětí, administrativu spojenou s jejich pobytem v zařízení a řešení jejich situace… Bohužel ale v diskuzích čtu, že uplatnění v této oblasti není… Je opravdu těžké sehnat takovou práci v Brně a a okolí? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.4.20 08:42

Sociální pracovníky hledají pořád a všude. A pokud můžu radit, nedělej VOŠ, ale rovnou VŠ - Bc, obojí máš na 3 roky, nevidím výhodu Vošky. Kamarádka, co dělala VOŠ, tak teď toho lituje, že nešla na bakalářský obor.

• Nahlásit
  • Citovat
9675
21.4.20 08:49

Já VOS mám, rozhodně nelituji. Práci jsem s3hnala hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9675
21.4.20 08:50

Uplatnění je, nevím, co víc k tomu dodat. Klidně mi napiš sz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29576
21.4.20 08:56

Ty lepší pozice většinou až po pár letech praxe. Ten, kdo vyleze ze školy, často končí jako referentka na pracáku nebo na hmotné nouzi. Navíc ve FOD se na těchto pozicích uplatňují i lidé, kteří mají bc v oboru speciální pedagogika-poradenská, různé intervence a to je prostě víc než VOŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29576
21.4.20 09:03
@Anonymní píše:
Sociální pracovníky hledají pořád a všude. A pokud můžu radit, nedělej VOŠ, ale rovnou VŠ - Bc, obojí máš na 3 roky, nevidím výhodu Vošky. Kamarádka, co dělala VOŠ, tak teď toho lituje, že nešla na bakalářský obor.

Ano, společnost vnímá VOŠ jako druhou střední školu. Však taky je, spadá pod školský zakon, ne pod zákon o VŠ.
Naše UPOL bere DiS jako neakademicky titul a i když má někdo z daného předmětu absoluturium, neznají mu ho, musí dělat zkoušku.
Teď budu končit VŠ bc a taky tam máme v ročníku holky, co šly na VOŠ a zjistili, že je to k ničemu. Já osobně bych v dnešní době na VOS sociální nešla. Pred 10 a více lety ano, protože nebyla tak rozvetvena speciální pedagogika. Mám maturitu v sociální oblasti a taky jsem po ní měla dobrou práci, dnes bych ji neziskala, na oddělení, kde jsem pracovala, už mají všichni dávno dodelany bc titul, na žádost zamestnavatele, který s pracovníky uzavřel smlouvu, že dostudují v prvním řádném termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9675
21.4.20 09:08

@Luculka tam záleží samozřejmě jaké vzdělání je považováno přímo na danou pozici. Pokud je to pozice sociálního pracovníka, dle zákona stačí VOS.
Pokud se ti nechce na VOSku, jdi rovnou na VS.
A nesouhlasím s tím, že bez praxe skoncíš jako referent. Bez praxe jsem začínala jako odborný referenr/ vrchní rada.
DiS. je samozřejmě neakademicky titul, ale k práci sociálního pracovníka ti pomůže!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.4.20 09:20

Je mi jasné, že je lepší vystudovat VŠ, ale teď už bohužel nestihnu si dát přihlášku na VŠ v Brně. Navíc dostat se na VOŠ je jistější - už je mi 35 a mám celkem malé děti a moc volného času nemám. Přemýšlím, že bych začala studovat VOŠ a za rok si dala přihlášku na VŠ. Já mám vystudovanou VŠ v oboru chemie, ale ta je mi v sociální oblasti nanic :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.4.20 09:25
@g.sandova píše:
@Luculka tam záleží samozřejmě jaké vzdělání je považováno přímo na danou pozici. Pokud je to pozice sociálního pracovníka, dle zákona stačí VOS.
Pokud se ti nechce na VOSku, jdi rovnou na VS.
A nesouhlasím s tím, že bez praxe skoncíš jako referent. Bez praxe jsem začínala jako odborný referenr/ vrchní rada.
DiS. je samozřejmě neakademicky titul, ale k práci sociálního pracovníka ti pomůže!

A ty jsi také z Brna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9675
21.4.20 09:27
@Luculka píše:
A ty jsi také z Brna?

Z okolí Prahy a studovala jsem v Praze. Já mám možnost studovat zkrácené v Příbrami, po VOS.
Nevím, jaká je situace v Brně, já měla práci hned. Jen je VOS náročnější na praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.4.20 09:39

Z vlastní zkušenosti - učila jsem několik let na dvou brněnských VOŠ, studovala obor na VŠ a mám několik let praxe ve vedoucí pozici v sociálních službách - raději přijmu voškaře než absolventa VŠ. Na voš mají daleko více praxe a jsou lépe vybavení konkrétními znalostmi, nemusí se tak dlouho zaučovat. Na VŠ se učí i spousta více akademických věcí, na úkor těch praktičtějších (konkrétně mluvím o FSS MU) Jestli uvažuješ o VOŠ na pionýrské, šla bych do toho, je to kvalitní škola.
Jinak v sociálních službách je lidí stále nedostatek, práci jistě najdeš rychle (a v průběhu studia možná najdeš i další pozice, které by tě lákaly)
Prosím anonym, příliš konkrétní info o mě, nechci spojovat s nickem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.20 11:30
@Anonymní píše:
Z vlastní zkušenosti - učila jsem několik let na dvou brněnských VOŠ, studovala obor na VŠ a mám několik let praxe ve vedoucí pozici v sociálních službách - raději přijmu voškaře než absolventa VŠ. Na voš mají daleko více praxe a jsou lépe vybavení konkrétními znalostmi, nemusí se tak dlouho zaučovat. Na VŠ se učí i spousta více akademických věcí, na úkor těch praktičtějších (konkrétně mluvím o FSS MU) Jestli uvažuješ o VOŠ na pionýrské, šla bych do toho, je to kvalitní škola.
Jinak v sociálních službách je lidí stále nedostatek, práci jistě najdeš rychle (a v průběhu studia možná najdeš i další pozice, které by tě lákaly)
Prosím anonym, příliš konkrétní info o mě, nechci spojovat s nickem.

Ano více povinné praxe, což pro zakladatelku s omezeným časem nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.4.20 12:52
@Anonymní píše:
Ano více povinné praxe, což pro zakladatelku s omezeným časem nic moc.

Na dálkovém to není až tolik, ale pořád je vos zaměřena více na reálné dovednosti v klientské práci. Pokud to zakladatelka chce dělat a dělat dobře, pak holt raději přes tu práci než strávit čas učením se věci, které nevyužije ;)

• Nahlásit
  • Citovat
9675
21.4.20 13:00
@Anonymní píše:
Na dálkovém to není až tolik, ale pořád je vos zaměřena více na reálné dovednosti v klientské práci. Pokud to zakladatelka chce dělat a dělat dobře, pak holt raději přes tu práci než strávit čas učením se věci, které nevyužije ;)

No i na dálkovým je toho docela dost, když si pak člověk musí plácat dovolenou, třeba. My jsme měli i k absolventce praxi na dva měsíce. Týden 40 h, normální pracovní týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
21.4.20 13:47

A kde mohu mit praxi? Zalezi treba na tom v jakem jsem rocniku? napr. v prvaku muze byt praxe kdekoliv nebo v konkretnim zarizeni? A mohu praxi absolvovat o vikendu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama