VOŠ-víte někdo, jak to funguje?

Anonymní
27.5.20 11:56

VOŠ-víte někdo, jak to funguje?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo šel na vyšší odbornou školu zdravotnickou, aniž byste předtím měli střední zdravotnickou? Je reálné tu školu zvládat bez základu do chemie či podobných předmětů? Já jsem chemii měla jen jeden ročník, ale láká mě hrozně zdravotnická škola. Prosím jestli máte někdo zkušenosti, jak jste školu kdyžtak zvládli apod. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13344
27.5.20 12:01

Stáhni si rozrh - mají tam chemii? Spíš jo, že? No tak holt budeš muset zabrat a doučit se to, To zvládneš, nebude to nic strašného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4167
27.5.20 12:07

To by mě také zajímalo. Bohužel ti radu nedokáži dát. Jen mám kamarádky co si dodělávaly zdrávku dálkově. Ale jen střední. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14010
27.5.20 12:29
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo šel na vyšší odbornou školu zdravotnickou, aniž byste předtím měli střední zdravotnickou? Je reálné tu školu zvládat bez základu do chemie či podobných předmětů? Já jsem chemii měla jen jeden ročník, ale láká mě hrozně zdravotnická škola. Prosím jestli máte někdo zkušenosti, jak jste školu kdyžtak zvládli apod. :)

Moje spolubydlící to kdysi dělala takhle jak píšeš. Ale spíš měla problém s praktickými věcmi. Braní krve atd. Ale to bylo v době, kdy se ze střední vycházelo s titulem Diplomovaná sestra. Asi bych se zkusila zajít zeptat přímo na VOŠ, kam chceš jít a nakontaktovala studentky. Třeba přes FB nebo kamarády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9999
27.5.20 13:06

Najdi si doučování. Já bych šla nejdřív na dva roky na střední, našla si práci nemocnici a potom začala kombinovane studovat VOSku. Je tam spousta práce a nevím, zda se to dá zvládnout bez zaměstnání ve zdravotnictvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 13:48
@Ou píše:
Stáhni si rozrh - mají tam chemii? Spíš jo, že? No tak holt budeš muset zabrat a doučit se to, To zvládneš, nebude to nic strašného.

Od sester se neceka, ze jsou chemici. Brali jsme vsechno od zakladu. I anatomii znovu od zakladu. Bala jsem se odborne anglictiny a ta byla uplne v pohode. Na VOS se sejdou lide z ruznych SS a aspon u nas se nepocitalo s tim, ze kazdy ma zaklad ze vseho.

• Nahlásit
  • Citovat
9999
27.5.20 13:50
@Anonymní píše:
Od sester se neceka, ze jsou chemici. Brali jsme vsechno od zakladu. I anatomii znovu od zakladu. Bala jsem se odborne anglictiny a ta byla uplne v pohode. Na VOS se sejdou lide z ruznych SS a aspon u nas se nepocitalo s tim, ze kazdy ma zaklad ze vseho.

Vážně? To zní dobře, ale co ta praxe? Dá se to zvládnout s práci mimo obor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 13:54

@Ou @g.sandova Nechapu, proc tady zakladatelce radite, kdyz nemate zkusenost.
Co by zakladatelce dalo studovat 2 roky stredni? Jenom by ztratila 2 roky zivota a nic nevystudovala. To je pekne blba rada.

• Nahlásit
  • Citovat
20061
27.5.20 13:56

Taky záleží na oboru. Dcera dělala nutricniho a chemii v pohodě zvládla, i když ji na střední moc nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14010
27.5.20 13:58
@g.sandova píše:
Vážně? To zní dobře, ale co ta praxe? Dá se to zvládnout s práci mimo obor?

Hele, jak jsem psala. Spolubydlící měla problémy právě s tou praxí. Nikdo se jí neptal, že je to pro ní vše nové. Ale nevím, jak je to teď, kolik toho musí umět na střední škole. A asi to i záleží ne té konkrétní škole.

Co se týká ostatních věcí, tak tam problém nebyl, i když měla sš sociálního směru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 14:00
@g.sandova píše:
Vážně? To zní dobře, ale co ta praxe? Dá se to zvládnout s práci mimo obor?

Studovala jsem VOS v Ostrave a ucitelky jsou tam super. Brali jsme vsechno opravdu od zacatku. Holky se SS mely povolenou vyssi absenci, aby se nenudily.
S praci nevim. Studovala jsem prezencne.

• Nahlásit
  • Citovat
9999
27.5.20 14:21
@Anonymní píše:
@Ou @g.sandova Nechapu, proc tady zakladatelce radite, kdyz nemate zkusenost.
Co by zakladatelce dalo studovat 2 roky stredni? Jenom by ztratila 2 roky zivota a nic nevystudovala. To je pekne blba rada.

No myslela jsem to tak, aby zvládla praxi. Kombinovane je to docela náročné s praxí.
A kamaradka na tohle dojela, i na neznalost těch praktických věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8900
27.5.20 15:17
@g.sandova píše:
No myslela jsem to tak, aby zvládla praxi. Kombinovane je to docela náročné s praxí.
A kamaradka na tohle dojela, i na neznalost těch praktických věcí.

jj, studovat na sestru kombinovaně je záhul, protože studium má hodně praxe. pokud jsou studentky už praktické sestry a studují kombinovaně, mohou si část praxe udělat na svém oddělení ve své běžné pracovní době. pokud se ale jedná o studium prezenční, tedy jedinou povinností studentky je studovat a nemusí studium kombinovat s vlastní praxí, tak není problém. prostě se na praxe chodí v průběhu celého roku, tedy i o prázdninách. ať už mají denní (nepracující) studentky střední zdrávku, gympl, nebo teba průmyslovku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
27.5.20 19:10

Studovala sem VOŠ v Mladé Boleslavi, šla sem tam z osmiletého gymplu. Takže žádná praxe, vůbec nic. Ale všechno se jede od základu. Anatomie, chemie i fyzika. Paradoxně sem pak ještě doucovala chemii holky, co přišly že zdravky, protože ji měli jen první půl rok. My na gymplu asi 6 let. Praxe se taky vůbec neboj, první půl rok se chodí jeden den v týdnu do nemocnice u školy s učitelkou. Tam nasbiras zkušenosti, mě to hodně že začátku pomohlo. I se nam, co neměli střední zdravotnickou, hodně věnovala.

Takže pokud je to tvůj sen, jdi do toho. Držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
6.6.20 15:43

Určitě se dá zvládnout i bez zdrávky. Já tedy zdrávku měla, ale lyceum, což je takovej pologympl.
je tam biochemie, ale dalo se to zvládnout.
Kombinované je záhul, ale dá se to zvládnout, já měla k tomu dvě práce dokonce- nechali se mě rovnou na půl úvazku v první ambulanci, kam sem šla na praxi a k tomu sem dělala v pizzerii… Popravdě ani nevím, jak sem tak zvládla takhle přežít 3,5 roku ( kombinovaná forma)

Na některých pracovištích ti třeba i pár hodin praxe odpustí.
A musím říct, že školní praxe mi moc nedala. Pro většinu jsem byla sanitářka zadarmo (to mi potvrdili i ostatní spolužačky, co už i třeba měli asistenta) Nejvíc jsem se naučila od známých, od pár mladých sestřiček, co měli studijní léta ještě živě v paměti. Nebo sem se přichytila ke školním praktikantům, co tam měli učitelku. A zbytek za pochodu na svém pracovišti. Jinak praxe spíš byla umej, ukliď, převlíkni, odnes. Odborný výkony stylem " to zvládneš sama"

A samo sebou záleží který obor, jestli setru, záchranáře, hygienistku, PA, FA…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama