Vosy - jak s nimi účinně bojovat?

796
14.8.20 14:46

Vosy - jak s nimi účinně bojovat?

Holky jsem v koncích,
letos jsou u nás strašně přemožené vosy. Já a jeden ze synů alergik, já dostala pigáro do ruky, ruku jak balón, o bolesti nemluvím, naštěstí jsem to rozdejchala.
Po mě jdou snad nejvíc, vylezu před barák a po chvíli musím prchnout, začnou na mě nalítávat, fakt jsou agresivní. Dneska vyhnaly obě děti domů, koukám z okna, děti křičí, mávají rukama a úprk…naštěstí bez žihadla,. Můj chlap? Toho si nevšímají, chodí pod ovocným stromem a nic. Musel by na ni asi sednout…
Ani v bazénu být děti nemůžou, to po nich jdou taky a skončilo to minule žihadlem u mladšího.
Letos jsou nějaké přemnožené a agresivní. Pozemek jsme prohlédli, hnízdo nemáme snad nikde. Trávník posekaný na krátko, bez jediného květu..Dnes očešeme za tmy ten ovocný strom, tak snad ubudou…
Poraďte mi, jak s nimi bojovat? Co používáte? Klidně i chemii, jsem fakt zoufalá a taky pěkně nas…á…
A začínám už být lehce hysterická, když už jen vidím jak poletují okolo… :roll:
Díky za vaše tipy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19849
14.8.20 15:10

Já se k tobě připojím, taky na mě pěkně jdou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
14.8.20 15:10

Sice chápu, že alergie je svinstvo. Ale prvořadě nebýt hysterická, protože to mávaní rukami je ještě víc přiláká. A riziko žihadla je o to větší.
Já jsem v klidu a v pohodě, beru do ruky i zhnilé ovoce které je vosama, sršnama a td obsypané a v pohodě
Zkus se zeptat v drogerii jestli existuje nějaký spray tak jak je proti komáru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17816
14.8.20 15:24

@smajlik345 Vosy jsou na podzim agresivní a na někoho prostě jdou.
Používám náramek odpuzující hmyz od Eurony. A vosy se dají dobře likvidovat v plastových lahvích, do kterých se vystřihne okénko a nalije pivo nebo něco sladkého. Vletí dovnitř a utopí se v tekutině. A někdo doporučuje šedý papírový sáček podobný vosímu hnízdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
15.8.20 20:37

Po mně taky jdou, navíc z nich mám od dětství panickou hrůzu. Mě by spíš zajimalo, jak bojovat s tím strachem z nich. Nebyla žádná zima, tak jich je letos fakt hodně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44647
15.8.20 20:48

Hnízda určitě někde budou, pod střechou, ve dřevě. Účinný je biolit proti vosám. Chtěli by to zjistit kde mají ta hnízda a ideálně večer / v noci nastříkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama