Vození dítěte ve 3dveřovém autě - jak to jde?

54
13.6.13 12:55

Vozeni ditete v 3 dverovem aute - jak to jde?

Ahoj vsem kdo mate zkusenost s vozenim cca 3 leteho ditka v 3 dverovem aute. Jde mi o prevazeni po meste, kratke trasy max 20 min. Nutne potrebujeme druhe auto na popojizdeni po meste a naskytla senam moznost vyhodne koupe maleho 3 dveroveho auta. Puvodne jsem chtela 5 dverove ale potrebuju aby auto bylo male kvuli parkovani, za dobrou cenu, ale budu v nem vozit dceru denne do skolky.
Prosim piste jen zkusenosti, nazor je fajn ale ten mi nepomuze ;)
Mame velke rodine bezpecne auto, s tim druhym malym bych na dalnici nevyjela, fakt ciste po meste a dcera si do sedacky uz sama vyleze, jen ji musim zapnout…predem dik za pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23018
13.6.13 13:00

Máme druhé 3 dvéřové, dítko 19 měsíců. Takže mi samo do sedačky ni nevlezlo. Chvlíli jsem s ním musela jezdit a dávala se mi tam dobře. Oni ty auta mají větší dveře kvůli nastupování zepředu, tak je tam prostor.
Podle zákona můžeš vozit i vepředu, ale já bych to neriskla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10872
13.6.13 13:01

Výhoda je, že autosedačku můžeš dát i na přední sedadlo spolujezdce… kamarádka tak vozí děti taky… má 3 - takže dvě vzadu a jedno vepředu - v třídvéřáku… ty větší se vzadu už poutají samy, malá je vepředu a tu si pásá sama - nemusí se aspoň rvát dozadu kvůli poutání!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64467
13.6.13 13:04

@sarra naši mají 3dvéřové autíko a kluk si umí od 3 odtáhnout sedačku, nalézt a dokonce se aji zapnout, babi jen zkontroluje. Je to úplně v pohodě, nebála bych se toho :palec: Místa je tam fakt dost, bát se nemusíš, naši mají Peugeot 106 a vzadu se vlezu aji já, babi dřív zvládla kluka do sedačky i přikurtovat, místa dost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
13.6.13 13:05

Máme jako druhé auto v rodině třídvéřáka ale mám zkušenost jen s miminem ve vajíčku - upoutat tam jde ale není to tak pohodlné.. Se starším to bude podobné - půjde to ale budeš se tam prostě muset natahovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25232
13.6.13 13:05

Měla jsem asi týden pujčený twingo a naprostá pohoda a ještě bych řekla, že to bylo pohodlnější než naše felina. Odsunula jsem sedačku, malý si sedl a já jen zapla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
13.6.13 13:12

@sarra no jde to, zvykne si člověk, ale já nakonec raději zvolila trochu horší auto ale 5ti dvéřové…hlavně protože parkujeme dvě auta vedle sebe a naše stání je jen tak tak a ty 3dvéráky mají delší ty dveře na otevírání, takže byl problém vylézt, aniž bych poničila dveře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1748
13.6.13 13:19

Je to v pohodě, donedávna jsem měla 3dveřáka… do větší sedačky se mi dítě v něm poutalo dokonce líp než v některých 5d. ;) jinak můžeš dát i dopředu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24466
13.6.13 13:29

Záleží, jakej je to třídvéřák, spec. zde zmíněné Twingo má extra pohodlné nastupování na zadní sedačky, u jiných je to už větší pakárna (třeba kamarádka má tigru a tam je to za trest)…
ale jako druhé auto na převozy bych určitě třídvéřáka brala jako dostačující.

Prostě vyzkoušej a uvidíš (vem si na prohlídku vozu vajíčko a prostě ho tam zkus nakurtovat)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47103
13.6.13 13:40

Nevím, proč by jako nešlo vozit dítě v třídvéřovém? 8o Nechápu smysl dotazu :oops: :oops: :) Normálně otevřu ty přední dveře, sklopím přední sedačku a dítě vrznu do autosedačky, ne? Větší dítě už si pak umí i samo nastoupit, pokud sama tu přední sedačku odklopím :-) Nepříjde mi na tom nic složitého :think:

Vozila jsem v třídvéřáku od narození dvojčata a dvojkočár, jedno dítě jsem měla ve vajíčku vepředu vedle sebe, druhé dítě za sebou, měla jsem isofixové základny na sedadlech, tak se tam vajíčko nedávalo tak blbě (pásat by se mi to nechtělo, dvakrát…) Teď už děti vozím v sedačkách 9-18 a opravdu si začínají nastupovat samy :-) Sedačky mám permanentně v autě, také máme dvě auta a koupili jsme sedačky 4 - z důvodu, abych je nemusela pořád přendavat. Ale to by se i nechtělo ani u pětidvéřáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
13.6.13 14:30

@sovicka1 smysl dotazu je zda je to ok nebo zda to je lidove receno „oser“ denne kurtovat dite do sedacky v tridveraku. nemam totiz zkusenost;
U nas je to opel corsa twinport (2006. Samo jsem si vyzkousela a jak rikam kdyz sedacku spolujezde prisunu na max tak do auta bez problemu vlezu. Dopredu dite davat nechci, to leda vajicko (protoze je v protismeru) ale velkou sedacku ne, kvuli bezpecnosti. Kdyz o tom tak premyslim mozna ze se mi vlastne ten pas zapina i snaz prave proto ze jak si k male vlezu zepredu jsme z lepsiho uhlu nez kdyz bych s epres ni natahovala zadnimi dvermi ;)

Vsem dekuju za odpovedi, ujistily jste me ze muzeme koupit! Ted uz budu jen resit jak to auto odsmradit :) nebo jinak, jak ho trochu navonet. ma takovej lehce pach ale ja jsem na to citliva chci aby mi vonelo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47103
13.6.13 14:38
@sarra píše:
@sovicka1 smysl dotazu je zda je to ok nebo zda to je lidove receno „oser“ denne kurtovat dite do sedacky v tridveraku. nemam totiz zkusenost;
U nas je to opel corsa twinport (2006. Samo jsem si vyzkousela a jak rikam kdyz sedacku spolujezde prisunu na max tak do auta bez problemu vlezu. Dopredu dite davat nechci, to leda vajicko (protoze je v protismeru) ale velkou sedacku ne, kvuli bezpecnosti. Kdyz o tom tak premyslim mozna ze se mi vlastne ten pas zapina i snaz prave proto ze jak si k male vlezu zepredu jsme z lepsiho uhlu nez kdyz bych s epres ni natahovala zadnimi dvermi ;)Vsem dekuju za odpovedi, ujistily jste me ze muzeme koupit! Ted uz budu jen resit jak to auto odsmradit :) nebo jinak, jak ho trochu navonet. ma takovej lehce pach ale ja jsem na to citliva chci aby mi vonelo :)

určitě ho koupit můžete :-)
Omlouvám se, pokud jsem psala nějak zhurta :-D

Já mám zažité oboje: u manžela pětidvéřové, u sebe třídvéřové, je to opravdu jedno. Jak jsem psala, opruz by byl, kdyby se sedačky často přehazovaly - jak máte toto pořešené, máe víc sedaček? Jenže, to bude opruz i u dvou pětidvéřových aut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
13.6.13 15:44

@sovicka1 v pohode, jen jsem ti vysvetlovala ten smysl ;)
jj sedacku musime mit v kazdem aute protoze manzel bude dceru vozit jednim utem rano a ja ji vyzvedavat druhym odpoledne takze tim s enam sedacky resi…
je to penez, ale zas i pohodli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47103
13.6.13 15:59

Urcite. Ja jsem puvodne chtela dve Romer, staly by 12 tisic. Nakonec jsem vzala 4 Chicco key a prisly na 10. Jsem moc spokojena ze mame 4 a urcite je pak jeste zpenezim a neco se mi vrati. Priste koupim zase 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
13.6.13 18:36

Píšeš, že bys radši 3-dvéřové kvůli délce, ale některá auta jsou stejně dlouhá bez ohledu na to, zda jsou 3 nebo 5-ti dvéřové, např. auta vyrobená v Kolíně - Peugeot 107, Citroen C1 a Toyota Aygo. U těch, když si koupíš pětidvéřák, tak není snad ani o cenťák delší než třídvéřák. Osobně mám Peugeota 107 s 5-ti dveřmi a auto je to opravdu prťavé, ale motorizace i jízdní vlastnosti jsou supr. Zpracování interiéru pokulhává, ale na pojížďky do města bohatě postačí. Spolehlivost maximální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat