Vozík, kočárek, chodítko? Nebo nic?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 10:26
Vozík, kočárek, chodítko? Nebo nic?

Ahoj, prosím o radu. Dceři je už 15m a sama ještě nechodí, to bych jako problém neviděla, protože obchází nábytek a zdá se mi docela stabilní a jistá, takže je to otázka času. Občas doma tlačí židličku, nebo malé auto (máme ale bez zadní tyče, tak se hrozně obýbá a po pár krocích stejně klekne). Radši bych jí nechala tlačit něco lepšího, co časem využije. Chodítko jsme nikdy neměli, teď už mi na to přijde možná veliká a vysoká, co myslíte?

Jak by dopadl pokus o tlačení kočárku, nebo nákupního nebo uklízecího vozíku? U dítěte, které chodí jen s oporou, sama ještě rozhodně ne - chodí kolem nábytku, zřídka ji vodím i za ruku ve výši pasu nebo max. ramen. Stoupá si pořád, ale do prostoru krok neudělá.

Nechci ji nikam tlačit, ale asi by ji to bavilo. Také ale nechci vyhodit peníze za něco, co za měsíc zase půjde nepotřebné z domu. Takže buď něco levného, co zase pošlu dál - typu auto s tyčí nebo staré chodítko (to „povolené“, ne ohrádka). Nebo něco pro starší děti, s čím si ještě nějaký čas vyhraje. Díky za rady.

Ještě mě napadla zvířátka na tyči, co rachtají, když se s nimi chodí… mají lehounká, co se o ně dítě rozhodně neopře, ale třeba existují i stabilnější = větší opora (?)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanka 02
Kecalka 179 příspěvků 16.11.10 10:34

Ahoj já měla stejný problém,takže jsem dceři k Vánocům pořídila kočárek měla tenkrát 14 měsíců na Vánoce.A řekla bych,že díky kočárku se krásně rozchodila.Také jsem řešila jestli chodítko nebo co jiného,ale myslím,že kočárek byl dobrý nápad,hraje s s ním doteď kdy má dva roky.Koupila jsem takový pevnější,aby se s ní nepřevracel.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 16.11.10 10:35

Kočárek ani vozíček, který není určený k tomu, aby se o něj dítko zapřelo, bych takhle nepoužila. Mohla by si natlouct (což neříkám, že se nestane i s aktivním chodítkem :wink: ). My jsme aktivní chodítko koupili v bazaru kolem Šárčina roku. Taky jen obcházela nábytek.
Odkud jsi? Zrovna se chystám to naše aktivní chodítko „poslat dál“ 8-)

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 10:40

kočárek mě napadl jako první, jen máme doma plovoucí podlahy :think: tak si říkám, aby mi Ája neprolítla bytem jako namydlený blesk :roll:

Kočárek si myslím dostaneme pod stromečkem, tchýně se tváří tajemně, jako hrad v Karpatech :mrgreen:

Co třeba tohle? že bych ji dopředu na kočárek trochu připravila… mají ho v Ikee za 499,– třeba by to využila i jako vozíček na kostičky, na plyšáka… má to regulaci koleček.

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 10:43

domi:
jsem z Prahy, daleko od vás bohužel, ale díky

S tím kočárkem i jinými vozíčky máš pravdu, fungovalo by to tak možná na trávě s mojí asistencí, plovoučky jsou na tohle prevít.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 16.11.10 10:44

Ten vozíček je hezký, myslím, že by ji to s ním mohlo bavit.
Koukla jsem Ti s dovolením na profil a vidím, že máme úplně stejně staré holčičky :pankac:

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 16.11.10 10:46

Naše všechny děti v tomto období doma tlačily obrácenou autosedačku vajíčko, říkali jsme, že sekají koberec :wink: Je fakt, že časem trochu prodřely potah, ale stabilita byla dobrá a nepořizovali jsme nic extra. Měli i odstrkovací autíčka se zadní opěrkou, ale ta jsou lehká a s nimi se káceli.

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 11:03
Eliška píše:
Naše všechny děti v tomto období doma tlačily obrácenou autosedačku vajíčko, říkali jsme, že sekají koberec :wink: Je fakt, že časem trochu prodřely potah, ale stabilita byla dobrá a nepořizovali jsme nic extra. Měli i odstrkovací autíčka se zadní opěrkou, ale ta jsou lehká a s nimi se káceli.

ještě, že jsem už vajíčko vrátila bratrovi, určitě bych pro něj běžela… byla by legrace :mrgreen:

Ája občas tlačí psa, ten má velikost ideální, ale zase po chvíli zaleze pod peřinu, aby na něj nemohla :mrgreen:

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 11:05
domi píše:
Ten vozíček je hezký, myslím, že by ji to s ním mohlo bavit.
Koukla jsem Ti s dovolením na profil a vidím, že máme úplně stejně staré holčičky :pankac:

je pěkný, asi na něj zítra zajdu mrknout osobně

jo, s holčičkami v tonhle věku je legrace, když zrovna neřvou - což Ája dělá zrovna teď, protože krkavčí matka píše mail, místo bučení a mečení a pípání s knížkami :cert:

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 16.11.10 11:11

Takhle to u nás vypadalo :)

Hanka 02
Kecalka 179 příspěvků 16.11.10 11:12

Té plovoucí podlahy bych se nebála,my máme marmoleum,což taky docela klouže a nikdy se nic nestalo.Ale jak jsem psala,musí to být kočárek stabilní aby se nepřevracel,my máme s otáčecími kolečky vepředu,takže se s ním i hezky jezdí.Ale vozíček je pěkný,to je pravda a pokud ho využijete i jinak tak proč ne. :-)

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.10 12:31
Eliška píše:
Takhle to u nás vypadalo :)

teď jsi mě fakt rozesmála :potlesk: že bych si to vajíčko ještě půjčila? bratr by asi neměl radost, ale když ono je to tak kouzelné…

Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 16.11.10 12:54

To je dobrý nápad :potlesk:

Eliška
Extra třída :D 11829 příspěvků 16.11.10 13:00

Myslím, že spokojenost účastníků je vidět :-D a stabilita byla taky dobrá. Uznávám, že estetičnost „chodítka“ už je diskutabilní :lol:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 16.11.10 17:27

Ahoj,já jsem nedávno koupila tohle:

http://www.easytoys.cz/…p-14829.html

Nevím,jestli to pomohlo,ale malej do té doby taky jen obcházel nábytek,ale posledních 14 dní se snaží capkat sám :potlesk: :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >